Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lesz már vége ennek az...

Mikor lesz már vége ennek az időszaknak?

Figyelt kérdés
A cicám 10 hónapos kandúr, még nem lett ivartalanítva az állatorvos tanácsára, de tervben van. Sajnos 1-2 hete folyamatosan kijár, napok óta csak elvétve látni, enni sem eszik, csak megy a nőstények után. Hiába van 2 nőstény a szomszédban, ő messzebbre megy, és mivel főút mellett lakunk, könnyen kocsi elé kerülhet, folyamatosan megy oda-vissza az úton keresztül, épp csak a szerencsének köszönheti, hogy eddig még nem ütötték el. Próbáltam a házban tartani, de olyankor hangosan nyávog, nem bír megmaradni ittbent, teljesen meghibbant. Hozzátenném, van még másik 3 kandúr a szomszédoknál, ők a hasukat süttetik és alig csavarognak, szinte egész nap itthonvannak. Csak az enyém ilyen és féltem az életét. Mikor lesz már vége ennek a szaporodási időszaknak?
2012. febr. 22. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már lehet ivartalanítani. Az állatorvos nem tudom miért mondott ilyet, a lényeges dolgok már rendesen kifejlődtek mostanra a cicánál. Szerintem hívj fel egy másikat (ha van a közelben) és kérdezd meg őt is. Minél hamarabb meg kellene tenni, mert ha rászokik a csavargásra, akkor az ivartalanítás után is csinálni fogja.
2012. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na igen, azért mondta ezt, mert háznál műti és nem akarta rossz időben végezni. Feltételezem, ez az idő lassan alkalmas lesz... már ha megtaláljuk a cicát. Ma 5 percet nem bírt ki a házban, folyamatosan nyávogott, szinte sírt, nem evett egy falatot sem, csak ment ki csavarogni. 2 héttel ezelőtt még nyugodtan aludt a szobában a kis helyén, napi 10-12 órákat bennvolt velem.
2012. febr. 22. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!