Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni egy herélt...

Mit lehet tenni egy herélt kandúr szaporodási ösztöne ellen?

Figyelt kérdés
Két ivartalanított cicám van, egy nőstény és egy kandúr. A nőstény szerencsétlen sokkal kisebb a kandúrnál, a kandúr pedig állandóan rá akar mászni, hiába van kiherélve. Mivel a lánycica annyira alacsony, hogy a kandúr csak próbálkozni tud felette, ezért minden naposak a nőstény cica kínjai, mert állandóan tépi, harapja, tapossa a kandúr. Hogyan lehetne elvenni a kandúr késztetését, hogy végre nyugalom legyen?
2012. máj. 26. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem semmit,

különítsed el őket

2012. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje lett ivartalanítva a kandúr?Lehet hogy még nem ürültek ki a hormonok a szervezetéből.
2012. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kandúr cicus 6 hónaposan ivartalanítva lett, már egy éve. Az elkülönítés pedig a kicsi lakás miatt elég problémás, csak nappalra tudom őket különtenni. Esetleg ha egy plüssöt kap a kandúr, amire rámászhat, az segíthet?
2012. máj. 26. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább domináns viselkedés, mint párzás. Ha nem egyszerre kerültek oda, főleg, ha a nőstény később, akkor utalni akarja a területet. Lehet, hogy nem tudod mindkettőt megtartani.
2012. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utalni helyett persze uralni :)
2012. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szóval vagy különveszem őket, ha rájön a kandúrra a felsőbbrendűség, vagy elpasszolom valamelyiket... az elpasszolás az biztos nem fog menni, imádom mindkettőt, inkább a kandúrt bezárom a dobozába éjszakára. kicsit kényszerű megoldás, de szerencsére a kandúr nem veszi zokon a dolgot, nem is nyávog, alszik egy jó nagyot, reggel pedig dörgölőzik, mintha be se zártam volna. csak nekem rossz őt bezárni, de ha nincs más lehetőség, akkor így... inkább, minthogy utcára tegyék mások, vagy elaltassák. köszönöm az eddigi válaszokat, de ha van még ötlet, akkor várom...
2012. máj. 27. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!