Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát lakásban?

Macskát lakásban?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki lesz egy kiscicánk, de bent szeretném tartani, úgy hogy lehetőleg ne is járjon ki, mert sok a kutya a környékünkön. Nem lenne neki rossz, ha csak benti macsek lenne? Teljesen szobatisztaságra lehet szoktatni? Ha egy külön szobában van a wcje, akkor is oda fog menni wczni, ha épp a nappaliban jön rá a szükség? Továbbá szeretnénk nem sokára kisbabát. Annyi rosszat hallani, hogy betegséget terjeszthet a cica a kisgyerekre, igazak ezek?

2012. jún. 22. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tartanék macsekot a házban, ha kisbaba is van... Tényleg sokféle betegséget terjeszt, többek között vakságot okozhat! Van egy olyan féreg, ami belemászik az ember szemébe, ott vájkálódik és így az illető megvakul (több ilyen esetről hallottam már), meg elég sok másféle betegéget is terjeszt. Persze ha kapja rendesen az oltásokat, akkor talán jobb a helyzet, de kisbabánál az is veszély, hogy esetleg a mellkasára ugrik, és megfullasztja a babát, stb... Szerintem mégis meg kellene oldani, hogy kinn tartsatok macskát, mert egyébként jó dolog az, a gyereknek is, állítólag, ha kisgyermekkorában találkozik macskával, akkor kevésbé valószínű, hogy allergia fog kialakulni.
2012. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát a végével kezdem: A gyerekre igen lehet káros hatással, mert megnyalják magukat, meg még a parkettát/csempét/pvc-t és utána megnyalja a kisbaba pofiját. Meg tudod nevelni van kutya/macska pelenka [link] :) és ha ugy nevelitek, akkor nem megy ki, de ha kandúrt vesztek, akkor mindenféleképpen IVARTALANÍTSÁTOK
2012. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

most miért lenne baj? Panelokban a cicák is lakásban vannak,nem viszik sétálni őket!

Nekem is volt 8 évig perzsa cicám,életvidám cica volt soha nem okozott neki gondot a lakás. Illetve egyszer de az más téma.

Féregtelenítsd a cicát rendszeresen így nem lesz probléma belőle.

Illetve van a toxoplazmózis erről azért olvasgass..

[link]


de sokak szerint fel van csak spanolva a téma..


[link]

2012. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem öt éve van szobacicám. Mióta elhoztam, teljesen szobatiszta. Bárhol jön rá a szükség, mindig oda megy, egyszer sem "alakított" máshová.

Szerintem jól érzi magát a cicám, bár én néha kiviszem, hogy tudjon füvet enni, illetve a házban is tartok cicafüvet. Kint már nem is szeret lenni, elég ha kiviszem elég hamar be akar jönni. Játssz vele sokat, hogy azért a kellő mozgás meglegyen :).

2012. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a macska szokta a legnagyobb férget összehozni :D pl 3 éve egy macskából 1 méteres gilisztaférget húztak ki, és ez tovább megy a kisbabához is.. a kisbabák kapják el a legjobban a férget
2012. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 20 évig élt lakásban a cicánk. (Pár hónapja kellett elaltatni :(. Szóval: abszolút szobatiszta volt, csak a tálkájában végezte a dolgát. A lakás az ő felségterülete volt. Ja és két fiút nőtt fel a cica mellett ( 18 és 16 évesek), soha semmi olyan bajuk nem volt, amit Bendegúztól kaptak volna el. Lakli kamasz létükre ők is megsiratták, mikor el kellett altatni.
2012. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
A tisztasagra figyelni kell baba mellett. Kandurt ivartalanitani 8 honapos kora elott!! Szerintem attol, hogy a cica megfojtana a babat, csak akkor kell felni, ha elobb a cica volt es kesobb a baba. De igy nem lesz feltekeny, mert egybol ugy tanulja majd meg. De mekkora a baba? Mert a kiscica sok munka.. Lesz energiad?
2012. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
bocs, atolvastam megegyszer. Tehat meg nincs baba, akkor viszont gondoljatok at
2012. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a babának a macskától. Pláne, ha az állat ki sem megy a lakásból. Tisztán kell tartani, és annyi.
2012. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

attól függ, Társasház vagy kertesház?

Mi kertesházban lakunk,az első perctől kezdve szobatiszta, nagyon tiszta lány. Ivartalanítva van. Nincs vele semmi gond

2012. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!