Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyamacska visszament...

Borcsi02 kérdése:

Az anyamacska visszament volna értük?

Figyelt kérdés

Tegnap egy barátnőm talált 2 kiscicát egy bokorban kuporogva egy játszótér mellett.Megsajnálta őket,és egy órán belül talált nekik gazdit.Nem tudom,pontosan mennyi idősek lehettek,de gondolom csak pár hetesek,ahogy mesélte.

Szerintetek jól tette,hogy elhozta őket onnan?Szerintem igen,mert ki tudja,mi történne velük,pláne egy játszótér mellett,ahol olyan sok a kutya,meg az idióta macskakínzó gyerek,bár sajnálom a mamacicát is,hátha égre-földre keresi őket.Visszament volna értük? Arra gondoltam,hogy ha egy köztéri bokorban hagyta őket,lehet,hogy neki sem volt olyan otthona,ahova haza vihette volna.Így viszont jó helyre kerültek,és talán nem gyarapítják ők is tovább a kóbor cicák tömegét...

Vagy esetleg pont a gazdájuk rakta ki őket?


2012. júl. 23. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerni kellene a helyet. hogy mennyire volt védett az a bokor, mennyire volt forgalmas helyen, stb. Ha van az anyának rá ideje, lehetősége, akkor azért igyekszik jó, védett helyet keresni a kicsiknek. Meg a kóbor macskák nappal annyira nem mennek el a helyükről, ha nem muszáj.


Esetleg lehetne figyelni, hogy ott kóborol-e az anya valahol a környéken.


Sokszor a kölykök állapotán is látszik valamennyire, hogy gondozottak-e. Bár ez annyira nem mérvadó, mert lehet, hogy a kicsiket éppen most rakták utcára az anya nélkül.

2012. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha még picik voltak, esélyes, hogy nem maradnak életben az anyjuk nélkül... amellett igen, elég valószínű, hogy az anyjuk keresi őket.

... és hogy nem volt olyan otthona, ahová vihette volna őket... Te örülnél, ha elszakítanának az anyádtól, és elvinnének egy palotába, hogy ott élsz ezentúl, és kész?

2012. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze,hogy nem örülnék a helyükben,ha elszakítanának,ezért is vannak nekem is kétségeim.A jobb helyet úgy értettem,hogy lehet,eleve kóbor macska kölykei voltak a kicsik,és talán még az anyacicának sem volt otthona. Amúgy egyértelműen rossz, kopár környéknek mondható,ahol találták őket.Hogy mennyi idősek lehettek?Szerintem annyira nem lehettek kicsik,mert akkor dokihoz vitték volna őket egyből.Úgy tudom,ez az eset nappal történt,és hogy egy kisgyerekével ott sétáló anyuka vállalta be végül örömmel mindkét cicát..Valószínűleg nem kerültek rossz helyre.Nekem erős a gyanúm,hogy direkt játszótér mellett rakták ki őket.

Én is magamhoz vettem nemrég két kiscicát,kb 6 hetesek lehettek akkor,azt mondták,őket elhagyta az anyjuk,vagy valami baleset érhette,azért tűnt el hetekre a szülés után,de ők szerencsére szépen fejlődnek,megkapták az oltásokat,stb,szóval remélem,ezek a kiscicák sem pusztulnak el már az anyjuk nélkül.

Amúgy ez a barátnőm,akiről mesélek,nem én vagyok,E/3 személyben:),de lehet,én is elgondolkoztam volna,hogy nem hagyom ott a cicákat..

2012. júl. 23. 09:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg lehetne nézelődni a környéken, hogy az anyamacska ott van-e. Ha ott van, akkor talán őt is befogadnák, ha kicsik még a cicák, akkor ő tudja a legkönnyebben felnevelni őket, nem kell az embernek 2 óránként felkelni cumiztatni őket.


Csak akkor lehetett volna biztosabbra mondani, hogy nincs anyjuk, ha nagyon csapzottak, gondozatlanok. Persze ha csak pár órája árvák, akkor még nem tűnnek gondozatlannak.

2012. júl. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utánajártam a dolognak,érdeklődtem,láttam fotókat is a kicsikről.Szerintem minimum 8-9 hetesek lehetnek.Elpusztulni nem fognak már,így főleg,hogy befogadták őket.Állítólag vagy 5 órán át várt ott az ismerősöm,hátha visszamegy a mamacica,és másnap is elment megnézni,de csak kutyák jöttek-mentek arra,akiket épp hogy el tudtak zavarni a cicáktól,akik totál védtelenek voltak.Azt mondta,szerinte az egy nappal korábbi vihart is már kint vészelték át a bokorban a cicák.Sajnálom az anyacicát,de van egy olyan érzésem,csak napok kérdése(ha ugyan már meg nem történt),hogy azóta ismét felcsinálták,mint ált. azokat a cicák,akiket a gazdájuk nem ivartalanít.Remélem,a későbbi cicáinak is szerencséjük lesz,és találnak majd egy szerető gazdit,és nem egy menhelyen kötnek ki,vagy tépik szét őket a kutyák...:(
2012. júl. 24. 06:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Aha, hát akkor valószínűleg kiarkaták a kicsiket.
2012. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!