Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek normális így...

Szerintetek normális így macskát tartnai, nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek bejár a kertből a szobába az ágyba, az asztalra mindenhova a macskájuk.Csupa szőr minden.A tányér is, a szék az ebédlőasztal minden.Soha sincs féregtelenítve a macsek.Az ismi puszilgatja, a macska nyalja a száját, orrát.Szerintük igen okos és ellenálló macskájuk van mert nem férges, nem beteg sosem.Ja és nem ivartalanítják(nőstény) mert olyan okos hogy nem lesz vemhes sem, pedig már egyszer szült.Nem tudom meggyőzni semmiről.Ja és most kutyát is akarnak benntre, de eezzel sem akarnak semmit csinálni max oltatni.Náluk kimerül abban az állatgondozás, hogy adnak neki kaját a földre!! és simogatják, puszilgatják.Hogy tudnám meggyőzni a helyes állattartásról?

2012. júl. 28. 07:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

teljes családtag!

De azért,mert más igénytelen,az nem a te hibád!

Igen legalább féregteleníteni kellene pár száz forint,és a gazdája is beadhatja!

2012. júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké, hogy családtagnak tekintik, de akkor is egy állat nem ember.Nekem is vannak állataim, nagyon szeretem őket, de akkor sem engedek meg nekik ilyeneket.
2012. júl. 28. 09:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon hülyék az ismerőseid. Az egy dolog, hogy a macska bejár, de hogy féregtelenítve sincsen, se ivartalanítva, az gáz. Olyan okos, hogy nem lesz vemhes sem.. eszem megáll.
2012. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na igen.Akkor nemcsak én gondolom így, hogy ez így nem normális...
2012. júl. 28. 11:24
 5/12 anonim ***** válasza:

"olyan okos hogy nem lesz vemhes sem" XD


Egyszer remélem belátják, hogy ez így nem helyes

2012. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

normális, viszont féregteleníteni meg ilyeneket azért megcsinálhatnának.....

a macskák nálunk is feljönnek az ágyra, asztalra...

2012. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kisgyerekek sem mehetnek az asztalra, vagy nyálazhatják össze a tányérokat. Vannak szabályok, anélkül nem lehet boldog egy állattartás. Pl. egy kutya nem tudja a maradot, mert független állat, stb. Egyszer meglát valamit, ki az útra, át mindenen, elüti az autó. Egyszer lökje le a kismacska a tányért az asztalról, díszt a falról! Szabályok mindig kellenek, ez nem azt jelenti, hogy nem szeretjük az állatot. Ha egy cica kinti-benti, szerintem alap a féreg, bolhaírtás és az alapoltások. A kutyánál pedig vannak kötelezőek is, főleg, hogy az mindent megnyal.
2012. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És neked miért jelent ez az egész olyan óriási problémát? Miért akarod a saját meglátásaidat rájuk erőltetni? Ez is olyan, mint a gyereknevelés: mindenki másként csinálja. (és egyébként a macska nem "szül", hanem ellik, fial. Csak a pontosítás miatt.)
2012. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút nem helyes. Nekünk, amíg macskánk volt kizárólag a földszintre jöhetett be, ha apám meglátta az asztalon úgy repült le onnan, mintha benyakalt volna egy karton redbullt!-_- Még a kanapé is tabu volt számára, nemhogy az ágy!O_O Lehet, mi vagyunk túl szigorúak, de hiába tiszta a macska, hiába oltottuk, féregtelenítettük, ivartalaníttatuk és vittük rendszeresen orvoshoz azért voltak határok. Egy állat nem akkor teljes értékű családtag, ha gátlások nélkül élhet. Ahogyan a gyerekekre és mindenki másra is vonatkoznak szabályok ez ugyan úgy érvényes a házikedvencekre is! Hiába. Vannak emberek, akik csak tapasztalatból tanulnak. Ha valamelyik ismerősöd ne adj' Isten megbetegszik valami macska által behurcolt betegsétől talán észhez tér. Sajnálom, én csak ezt tudom tanácsolni.=/
2012. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 juci0110 válasza:
Én is macska bolond vagyok.Lakásban tartom a cicámat.Ahhoz,hogy ne legyen minden tiszta szőr,elengedhetetlen a napi rendszerességgel történő porszívózás és a bútorok letörlése.Nekem is felmegy az asztalra a cica,de nem tehetek ellene semmit,mert a konyhámon nincs ajtó csak gyögyfüggöny,de nem hagyok ott tányért vagy élelmiszert,ha meg domestessal letörlöm az asztalt,minden baci eltűnik.Én is puszilgatom a cicát,mert úgy szeretem,hogy nem tudok neki ellenállni.De rendszeresen féregtelenítve és oltva van,a lakásból nem jár ki.Amúgy szerintem a hajszálak,amiket az emberek hagynak szét óhatatlanul a lakásban,semmivel sem gusztusosabbak,mint mondjuk pár szál cicaszőr.De ha mondjuk valaki macskát tart bent és nem takarít minden nap utána,az szerintem elég igénytelen dolog.Aki nem tart állatot az úgysem tudja megérteni,hogy egyesek miért puszilgatják kedvenceiket.Én azért teszem,mert imádom!
2012. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!