Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol lehet ingyen Maine coon,...

Hol lehet ingyen Maine coon, Exotic vagy Skót lógófülű kiscicát szerezni? (vagy kisebb összegért)

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 13:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodta kezdj el spórolni, mert szerintem még elég fiatal vagy és amíg megismered rendesen az állattartás feltételeit, addigra talán meglesz a pénz is.
2012. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező! félreértetted a dolgot. tápra és orvosra nem csak neked kell költened, hanem a tenyésztőnek is, akitől vásárolod (bocsánat, ingyenmegkapod) cicát. egy lelkiismeretes tenyésztő oltásokkal, féregtelenítve adja a kölyökcicát, az anya pedig jó minőségű tápot és maximális ellátást kap úgy általában, hát még a vemhesség idején. ez jónéhány tízezer forintjában van a tenyésztőnek. azzal, h ezek után ingyen, bárminemű ellenszolgáltatás nélkül szeretnéd megkapni a kiscicáját, igen nagy szívességet kérsz egyúttal bebizonyítod, h fogalmad sincs az állattartásról. minden cicát ugyanúgy lehet szeretni. ha nincs rá pénzed, h kifizesd az amúgy tényleg borsos árat egy különleges fajtáért, miért nem éred be egyszerűen egy édes, szeretnivaló házimacskával. a repülőgép sem vesz fel, ha nem veszed meg a jegyet. ott is ingyen akarsz felszállni vagy fel sem merül benned, hanem inkább elmész autóval, netán távolsági busszal. na, ez pont olyan, csak valamiért az emberek egy része tévesen azt gondolja, h ez azért tök más. nem más. semmi sincs ingyen. az a tenyésztő is fizet az állatorvosnál az oltásokért és fizet a méregdrága tápért is. ezek után felér egy sértéssel, h semmi kivetnivalót nem találsz abban, h ingyen szeretnéd elvinni tőle.


ha nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól vennél... nos, a többiek már leírták előttem, h mi vele/velük a probléma


Ui: nem vagyok tenyésztő, még mielőtt azzal jönnél, h haza beszélek

2012. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló szépen leírta a lényeget!

1 naposan a kicsiknél már 10 ezernél tartottam kiadásilag,mi lenne ha mindent számolnék ami plusz és a vemhességi időben kidekáznám a plusz fogyasztást..

Ha esetleg szeretnél bővebb infót a kiadás részéről írj és elmondok mindent,aztán írj ki ilyen kérdést.

2012. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Bocs már h megkérdeztem... máár az is bűn h azt kérdezem h ingyen lehet-e kapni cicát? Meg ott a zárójeles rész.. h fizetnék is vmennyit érte..de látom ezt senki nem olvassa.
2012. júl. 30. 16:24
 15/18 A kérdező kommentje:
Meg a kisebb összeg alatt nem ezer forintot értek...
2012. júl. 30. 16:25
 16/18 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Az a baj hogy nem érted!


Sem kis összegért sem ingyen nem lehet kapni fajtatiszta macskát törzskönyvvel, 2 oltással, féreghajtva.

Böngészd az oldalakat, expressz apród, hátha valaki már nem tudja tovább fenntartani a cicáját.

Ha akarsz egy cicust, gondolom bent tartod, az minimum 100000 HUF a felszerelés neki. A ilyen cicák ára pedig ott kezdődik 70-80000 HUF-nál!

2012. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt vettünk a vateráról, szaporító nyakán maradt fél éves sziámit, 5000 Ft-ért. Örültünk, hogy milyen jó vételt csináltunk. Hát kérlek, szegényke kb. két hétig élt velünk, el kellett altattatni, mert fertőző hashártyagyulladása volt. Utólag kiderült, hogy a szaporító állományát is alaposan megtizedelte a kór, de azért volt képe figyelmeztetés nélkül eladni nekünk a cicát. Két hét alatt is nagyon megszerettük :(


Ha olcsón árulnak fajtatiszta állatot, ott gubanc van! Én soha többé nem támogattam szaporítót, inkább gyűjtögettem és olyan személytől vettem, aki a fajta fennmaradásáért, jobbá tételéért küzd, vagy mentettem (a kutyáink -két mudi- és a nyuszink -klein rex- törzskönyvesek, a cicák kóborok voltak).

2012. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó húsnak híg a leve. Biztos hallottad már ezt a mondást. Ha olcsón veszel egy Maine coon macskát vagy bármilyen fajtatiszta állatot, akkor azt szaporítótól veszed. A szaporító anyagi haszon miatt, mint a gyárban, termeli a kismacskákat, akik betegesek, semmilyen oltást, féreghajtót nem kapnak...és sok -jobb- esetben rengeteg pénzt költesz a gyógyítására, rosszabb esetben pedig néhány hét múlva elpusztul. Spórolsz egy fél évet, egy évet és máris lehet igazi, egészséges, tenyésztő általi cicád. A döntés a tiéd. Melyik a fontosabb hogy hirtelen, (holnapra) legyen egy olcsó beteges, halálra ítélt macskád, vagy egy 15 évig élő egészséges, gyönyörű macska akinek megfizetted az árát rendesen, de abban biztos lehetsz hogy nem pusztul el másnapra? /Felelőtlen, meggondolatlan és nem állatbarát vagy ha a szaporítótól veszed./ Ingyen nincs ilyen macska. Ha pedig nagyon gondot okoz a spórolás egy házi cica is remek társ tud lenni! Ha nem jobb!
2012. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!