Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vettem egy perzsa cicát. Ez...

Vettem egy perzsa cicát. Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés
Vettem egy lány perzsa cicát már majdnem fél éves. Azt csinálja, hogy ha meg akarom simogatni akkor elszalad, olyan gyorsan mint aki menekül. Pedig soha nem bántottam. Vagy fekszik a ház egyik végében egy szobában egyszer csak felpattan és megint menekülő gyorsasággal elszalad a ház másik végébe felugrik a függönyre vagy a kanapéra és ugyanezzel a lendülettel visszaszalad. Ezt többször megismétli. Vagy beszalad az alomtálba (nem wc-re megy) kikaparja az almot és elszalad. Valami baja van? Egyébként amikor haza hoztam észre vettem, hogy bolhás, fülatkája van a szeme pedig be volt gyulladva..
2012. aug. 5. 01:36
 1/10 anonim válasza:
Majd meg fog téged szokni :)
2012. aug. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
terhes
2012. aug. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vicuska87 ***** válasza:
75%
Vidd el állatorvoshoz, és ő rendbe rakja, és felvilágosít mindenről!
2012. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az. Jó kis szaporított macska, lehet, hogy nem az igazi az idegrendszere.
2012. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Egyébként amikor haza hoztam észre vettem, hogy bolhás, fülatkája van a szeme pedig be volt gyulladva.." Éljenek a szaporítók és a tőlük vásárlók, hurrá! Olcsó vétel, drága ár - már ha érted, mit jelent.
2012. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
25000ért vettem. Voltam már vele állatorvosnál. De jobb lesz, ha felhívom és rákérdezek azért nála is.
2012. aug. 5. 12:50
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:
71%

25.000-ért biztos nem tenyésztői cica!

Törzskönyv van hozzá?

Ha elvitted dokihoz, ő nem látta a fülét, és a szemét?

2012. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"amikor haza hoztam észre vettem, hogy bolhás, fülatkája van a szeme pedig be volt gyulladva.." Akkor voltál vele állatorvosnál, amikor én. Miért kell lódítani? VIDD EL TÉNYLEG, és rendbe fog jönni, legalábbis a fertőzés, bolhásság. A viselkedésbeli problémát is beszéld meg, de lehet, hogy azzal nem tud semmit kezdeni, mert egy lelketlen szaporító nyomorék állatát volt "szerencséd" megvenni.
2012. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
most 5 hónapos.. 9 hetesen hoztam el és amikor megláttam rögtön elvittem állatorvoshoz. Különben meg nem fogok itt magyarázkodni nem az volt a kérdés, hogy jártam e vele orvosnál vagy nem. Azért ennyire nem vagyok felelőtlen, hogy ha észreveszem rajta ezt a sok bajt akkor nem mutatom meg szakembernek.
2012. aug. 5. 17:26
 10/10 Lilith1994 ***** válasza:
mivel fiatal a cica így lehetséges hogy csak szeret futkározni és azért. Az én cicám is csinálta ezt amikor még kicsi volt. Most már 1 év 1 hónapos de már csak nagyon ritkán csinál ilyet. Nem hinném hogy idegi baja lenne. már a hatodik cicám életem során és mindegyik csinált ilyet kiskorában. És mert a hatból négy él szóval nem gondolnám hogy idegi problémák lennének, de ha a fülével van valami vagy nagyon bolhás és te nem tudod ki irtani akkor jobb ha elviszed orvoshoz. Egyébként ha gondolod akkor kérdezd meg hogy normális e a viselkedése, de szerintem igen, mert lehet hogy azért csinálja mert egyszerűen szeret futkározni. Az alomra nem tudok mit mondani... Az én cicám mielőtt elkezdett tüzelni, gyakran félre kakilt/ pisilt. kb. 7 hónapos korában kezdett el tüzelni, lehet hogy a tiéd is lassan fog és azért csinálja.
2012. aug. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!