Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek mit tanácsolt az...

Nektek mit tanácsolt az orvos, ivarérés előtt vagy után jobb lány macskát ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy kisebb korban kevésbé viseli meg a macskát.

Az egyiket akkor vittül el, amikor már elkezdett tüzelni, őt eléggé megviselte, igaz belőle egy cisztát is kivettek.



2012. aug. 16. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Előtt, mi még előtte visszük, nehogy késő legyen, mert nem akarunk kölyköket.
2012. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az enyémek bentiek, úgyhogy ez a veszély nincs, de kintieknél tényleg jobb lehet korábban.
2012. aug. 16. 19:59
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:
1 kilogrammot eléri, és már viheted is!
2012. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm kandúrjára mondta a doki, hogy úgy 6-7 hónaposig jó megműteni. Nem kell, hogy átélje a tüzelést, nem kell tudnia, mi is az. Így sokkal nyugisabb lesz. Igaza lett.

Egyébként meg bármikor el lehet végezni a műtétet.

2012. aug. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én akárhány állatorvossal beszéltem erről, mindegyik azt válaszolta, hogy az első tüzelés után.Mert így hormonálisan irányított fejlődése befejeződik és később nem köszön vissza betegségben.

Én spec. ajánlásra egy ellést megvártam, és ahogy kirepültek a cicák, utána ment a mama ivartalanításra.

Jobbnak tartom így , mert elkerülhető pl a mellrák kifejlődése.

Persze ez sajnos nem mindenkinek lehetséges, de hála az égnek nekem sikerült jó gazdikat találni a kiscicák számára.

2012. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Cicamentőknél dolgoztam USA-ban 15 évig. Max.3- 4 hónapos cicákkal. Amint

elérték az 1 kg sulyt, az egész társaság ment ivartalanitásra.Persze, ha egészséges, és megvizsgálják, a szive birja az altatást.Klinikai orvosok mütenek. Utána 1 napig bent vannak a kiscicák mrgfigyelésre, utána megy haza.Aranyos csipet csapat, 5-6 kiscica. Otthon már élénkek, játszadoznak.Probléma nam volt, évek mulva is egészségesek, nincsenek ivaros betegségek,Hosszu életűek. Sajnos a magyar orvosok nem szivesen műtenek kicsiket, nincs gyakorlatuk.Itt is irnak erről a Googlen magyarül,

ugy emlékszem a Háziállat.hu-n.

ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!