Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szomszéd...

Mit csináljak a szomszéd macskával? :@

Figyelt kérdés

A szomszédba van egy macska aki nem normális..... állandóan piszkálja a miénket... ahogy meglátja valamelyiket letámadja, nincs ivartalanítva... 3 macskánk közül az egyik, az egy ivartalanított kandúr, neki azért szokott sikerülni elfutnia, a másik egy tapasztalt, izmos nőstény, ő megtudja védeni magát, de a harmadik... olyan kis " ne bánts virág ", a mű egeret se nagyon fogja meg, inkább csak kergeti, kicsit félénk nagyon sovány, nem lehet felhizlalni, a mancsai fele akkorák mint a többinek..

Ma reggel az a b*zi szomszéd macskája, úgy neki ment a mi kis félénk cicánknak hogy most a szeme 2x akkorára be van dagadva , tiszta genny, a sarkába egy kicsit véres, rángatja a fejét , mintha valami idegrángása lenne, a "cic"-re mindig rögtön felfigyelt most viszont mintha meg se hallaná , még a fülét se mozdítja a hang felé hanem amarra figyel, az ujjamat megszagolta de amikor hozzá ért az orra elkapta a fejét és nyaffantot egy kicsit, nagyon fájhat neki, szerintem sokkot is kapott....ha sikerül megfognom megpróbálom elvinni a dokihoz, de most nagyon fél :S , de ameddig megpróbálom kicsit megnyugtatni írhatnátok pár választ mivel vagy mit lehetne csinálni hogy ez a p*cs macska békén hagyja.... ha meglátom esküszöm úgy megdobom egy kővel, többet nem kell föl ....:@@@@@@@@


2012. aug. 21. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt nem teheted vele, amit most gondolok. Nekünk is van egy ilyen kis satnya, vakarék macskánk, gyáva, még most is reszket mindentől, bár már 2 éves lett. Volt, amikor fél napig nem mert lejönni a diófa tetejéről, mert két dög lent leste.Én mindenhova kiraktam egy vízzel teli edényt, s mikor jöttek a rusnya dögök, akkor rájuk zúdítottam. Most már nappal nem járnak át, éjjelre meg bejön Lilike a lakásba:)
2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 intrepid ***** válasza:
A kővel dobálást már régebben elkezdhetted volna. A saját udvarodból elűzheted az idegen macskát. A szomszédba nem dobhatsz át. Nagapámék mesélték, ha átment a veteményesbe a szomszéd tyúk, tüzifával agyondobták, utána a tetemet áthajították a kerítésen, nehogy azt hihessék, azért csinálták, hogy megegyék.
2012. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az a baj, ezt elfelejtettem írni hogy a mi macskánk is a szomszédba van ( nem abba ahol az a korcs )és ott vesztek össze vagy az utcán szoktak
2012. aug. 21. 12:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, hogy hol van nem? Mikor NEM LÁTJA SENKI nyugodtan fejbe dobhatod kővel, vagy leöntheted.
2012. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

na... az orvos meg nyaral....

betettem a kamrába talán már nem fél annyira, csöppentek neki macska szemcseppet , szerintem az orvos is ezt adta volna.

2012. aug. 21. 16:22
 6/13 A kérdező kommentje:

egyébként nincs valami tippetek mi baja lehet?

Sokkal nyugodtam lennék ha csak a szemével lenne baj, de ez a fejrángás nagyon zavar, pedig már megnyugodott, meg olyan mintha nem tudná hogy mit akar... egy kicsit hányt is, lehet hogy nem is a szomszéd macska bántotta hanem valahova beverte a fejét és agyrázkódást kapott??? most éppen dorombol és már félig alszik

2012. aug. 21. 17:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha holnapra sem javul, vidd el egy másik dokihoz, mert belsősérülései lehetnek és a szeme sem hangzik valami jól. Én mindig utána futok fújva meg ordítozva és hujjogva egy seprűvel (használni nincs szívem), így általában eléggé megijed. :) Használhatsz vízipisztolyt is. Ezzel csak az a baj, hogy a macska jönni fog ugyanúgy, csak mikor megjelensz elsprintel, nálunk legalábbis így van. Valahova bújj el, hogy ne lásson és onnan vizezd le!
2012. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az új ötletem hogy játék pisztollyal, olyan kis golyókkal meglövöm vagy inkább ne??? az még nem is annyira fájdalmas ha kővel dobnám meg mert az csak egy kicsit csíp
2012. aug. 21. 22:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami a cicáddal történt, remélem hogy minnél hamarabb felépül. Viszont a másik cica és egy élőlény, ha állatbarát vagy nem bántod, legfeljebb vízzel (vízipisztollyal). Arról, hogy az a macska ennyire agresszív, a gazdái tehetnek..mivel nincsen ivartalanítva, ha ivartalanítva sincs gondolom mennyit foglalkozhatnak vele..Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha valahogy rávennéd a gazdáit, hogy ivartalanítsák..amikor meg látod, a vízipisztolyt ajánlom. Jobb ötletem nekem sincs. :|
2012. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze nem bántanék egy macskát, csak mérges voltam :)

De egyébként 98% hogy nem a macska volt, mert azért ahhoz ,hogy ennyire bekarmoljon neki valami nyoma csak kellene hogy legyen a szemén, valami vágás, vagy valami.

Szerintem lapáttal rácsaptak a fejére és azért dagadt fel neki.

Ma már jobban van a szeme még egy kicsit csúnya, de nincs feldagadva. Eszik rendesen, dorombol, viszont megváltozott, látszik, hogy valaki bántotta.

Kicsit be van lassulva, nem igazán reagál a cicre meg ilyesmikre (lehet valamennyire meg is süketült), nem olyan érdeklődő, visszahúzódó, nem szól egy szót se. Remélem majd sikerül neki feldolgozni és olyan lesz mint régen, persze mi így is szeretjük :)

2012. aug. 23. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!