Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell a macskámat...

Hogyan kell a macskámat pórázra szoktatni? Mi a jobb nyakörv vagy hám?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
A hám jobb. Ráteszed a hámot, és hagyod, hadd szokja. Ha megszokta, jöhet a póráz.
2012. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hám a jobb.

És sétáltatni is másképp kell, mint egy kutyát.

(a természetes, magányos vadász viselkedéséből adódóan)

Egy macska sétáltatásánál mindig a macska diktál, ő az irányító, és növelni kell az önbizalmát.

A póráz csak arra jó, hogy ne menjen el, és akkor kell használni, ha olyan helyre menne, ahol betekerné magát, vagy nem tudnád visszahúzni, stb.

Ilyenkor is inkább csak megállítani kell, aztán odamenni, felvenni, és már irányba letéve elengedni.

2012. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen laza pórázon, se te ne húzogasd, se ő ne húzza, tehát fel kell venni vele a tempót (ami nem nehéz, mert nem hosszútávfutók) és megfelelően hosszú póráz kell (ez fontosabb).
2012. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Feltétlenül hám kell, lehet kapni kifejezetten macskahámot, olyat vegyél, ne kiskutyára valót. ( a macskahám a has alatt nincs összekötve, így ha véletlenül mégis kifordulna, egyik rész rajta marad) Először vsz. nem fog semmit csinálni, csak lefekszik. Rakd rá a hámot a lakásban és hagyd rajta mindig hosszabb ideig, majd csatold rá a pórázt és úgy bírd rá a sétára, még mindig a lakáson belül. Ha hajlandó, akkor vidd a lakáson kívülre. A buta zacskódurrantós ötletet ki ne próbáld, mert soha többet nem fogja hagyni magára rakni a hámot! Türelem kell hozzájuk. Olyan helyre vidd, ahol nincs nagy forgalom, jövés-menés. Ha van a közeledben bokros, fás terület, az nagyon jó. Eleinte a bokrok mellett és a házfalak takarásában megy, de 1-2 év alatt elérheted, hogy nyugodtan kimegy már a forgalmas helyekre is. Tapasztalat, én 3. éve viszem le.

[link]

2012. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazábol csak azért krdezem, mert az állatorvoshoz menés miatt, meg a dunapartra szeretném levinni.

Amúgy meg Dunaújvárosban lakom, és a macskám egy egyszerű házi macska 2 hónap s 2 hetes

2012. aug. 26. 11:25
 6/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok: én is dunaújvárosi vagyok :))A Kádár-völgy mellett lakunk, oda szoktunk vele lemenni és ha kedve tartja, körbejárjuk a Technikumot :))
2012. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De jó ;))))

Csak azért irtam mert ismerős volt a hely :)))

Amúgy még csak 11éves vagyok:)))

2012. aug. 26. 12:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Állatorvoshoz nem lehet pórázzal vinni!!!


Egy macskát, (mint említettem) nem lehet irányítottan sétáltatni, nem viseli el.

Az arra jó, hogy ki játssza/vadássza magát úgy, hogy ne veszítsd el.


Teljesen más elven működik, mint a kutyasétáltatás.

Ha gondolod részletesebben is leírom az okot, de akár el is fogadhatod magyarázkodás nélkül.

A macskasétáltatásnál a póráz nem irányításra szolgál.

Max a macska irányít téged.

Ha te akarod őt irányítani, akkor ne is rakd le a földre.

Rakd egy dobozba, vagy táskába, tökmindegy, és vidd el oda, ahova akarod.

2012. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: azért ilyen sarkosan nem kéne fogalmazni. Van tapasztalatod egyáltalán a témában? Ha nincs, jobb lett volna, ha meg sem szólalsz.
2012. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen, bőven van tapasztalatom, ezért is írtam ezt.

Egy macska-ember kapcsolatot könnyen tönkretehet a pórázon való rángatás.

Mint mondtam, teljesen másképp működik mint a kutyáknál.


Egy kutya falkaállat, falkában vadászik, ezért természetes állapotában kell egy vezér, akit követ.

Ha az ember a falkája, akkor a vezér mindig az ember, és a kutya próbálkozásait le kell állítani, és követést kérni tőle, hogy megmaradjon az egészséges felállás kutya és ember között. Az egész sétáltatás erre épül.


Egy macska ezzel szemben magányosan vadászik, senki nem korlátozza, nem irányítja! És az egész sétáltatás a vadászhajlam kiéléséről szól, ez gondolom nem vita tárgya.

Egy macska, természetéből adódóan, teljes magabiztossággal, és önállósággal vadászik.

Bármilyen befolyást, nem képes értelmezni ebben a helyzetben, a póráz húzogatása, irányítása, kontrollálása, mind mind kizökkenti a "vadász üzemmódból" csökkenti az önbizalmát, és az önállóságát.


A macskák nem képesek értelmezni egy olyan eseményt, hogy pórázon sétáljanak a gazdi után.

Rá lehet őket kényszeríteni, de ez a természetük ellen való, és a bizalom csorbul általa.

Ahhoz, hogy egy macska boldog legyen, mindig emelni kell az önbizalmát, az egóját, és tiszteletben tartani az önállóságát.


Szóval kedves előző, egyrészt nem tudom, melyik része volt sarkos a mondandómnak, (tényeket, és gyakorlati ötleteket mondtam) másrészt ha nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal, akkor inkább te maradj csendbe. Köszi.

2012. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!