Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha ennyire válogató...

Mit tegyek ha ennyire válogatós a macskám?

Figyelt kérdés
A cicám első elléséből megtartottunk egy kandúr cicust, a többi 3 cicát örökbe adtuk. Mikor elkezdtek szilárdat enni akkor ugye mindenfélét eléjük tettem. Whiskas junior alutasakost és sonkákat is picire vágva :)Azt vettem észre, hogy az egyik pici odament az alutasakos ételhez picit megnyalta majd a lábával körbekaparta a tálat, mikor piszkítás után az alomot. És hát már 2 éves lesz lassan és semmilyen macskakaját nem eszik, csak tápot és sonkákat. Összevettem neki mindenféle alutasakos kaját , konzervet és pástétomokat de egyikből sem eszik. A lánycicám csak Félix alutasakost eszik ezért az mindig van itthon és rendszeresen próbálok neki adni belőle, de csak szagolja és körbekaparja a tálat. Az állatorvosunk majdnem szívrohamot kapott mikor elmondtam neki mi a gondom, mondta is egyszer h vigyek el egy konzervet amit náluk lehet kapni de természetesen azt sem ette. És az a baj h nem is hízik mert nem eszik olyat amitől hízni tud, csak sonkákat. Az állatorvos a legutóbbi vizsgálatnál is megjegyezte h nagy termete ellenére vékonyka. De nem eszik semmi olyat amiben fontos tápanyagok vannak :(
2012. szept. 24. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell engedni a macskának, azért csinálja ezt, mert nem éhes igazából.

Ha majd tényleg éhes lesz, akkor ne félj, megeszi azt is, amit amúgy nem feltétlenül. Az ember is akkor válogatós, ha megteheti.

Persze én is odafigyelek arra, hogy mit szeretnek az állataim, ha valamit nagyon utál, nyilván nem nyomom le a torkán, de azért nehogy már ilyen extra "elvárásai" legyenek... Főleg, ha még az egészsége is veszélybe kerül emiatt. Te vagy a gazdája, neked kell nevelned is.

2012. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vicuska87 ***** válasza:
69%

Ha prémium tápot vennél neki, akkor abban minden fontos vitamin és tápanyag megtalálható! Vannak olyan cicák, akik nem esznek alutasakos/konzerv kajákat! De azt is megsúgom neked, hogy nem a konzerv kajákból fogja a cica a "sok" tápanyagot magához venni!


Ha ilyen a cica érdemes beruházni, mondjuk egy 10 kg-os Royal Caninra, vagy Acana-ra, vagy Orijenre.

10 kg R.C. 13.000 HUF. Nem nagy összeg, ha leszámolod napokra!

2012. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mecse ***** válasza:
100%

Egyetértek az első hozzászólóval. Akkor válogat az állat amikor megteheti. Egyik cica sem fog éhen halni úgy, hogy van előtte eledel, ezt hidd el nekem.


Benti cica? Mert ha igen, akkor te kontrollálod az evését 100%-ban, tehát nem lehet az hogy valaki "besegít" azzal hogy eteti a macskádat, és ezért finnyás nálad (?).


Én pl. prémium száraztáppal és prémium nedvessel etetek, kiegyensúlyozott módon. Van olyan, hogy a cicám nem nyúl hozzá a száraztáphoz, mert ugye a nedves az mégis jobban ízlik, stb. Hát az az ő gondja, addig nem kap nedveset amíg el nem fogyasztotta a szárazat :) Nem szabad "megsajnálni" ilyenkor , ki kell várni. Amikor éhes, akkor enni fog! Ne dőlj be mondjuk a könyörgő bociszemeknek.


Az én cicusom mikor a tenyésztőtől hozzám került, 2 napig nem volt hajlandó megenni a Royal Canin Kitten tápot (amivel egyébként a tenyésztője is etette!).

Nekem is megfordult a fejemben akkor hogy jaj szegény, megkínálom mással. De ha akkor megtettem volna, lehet hogy a mai napig kínszenvedés lenne az evés, és csak akkor enné meg a száraztápot, amikor már éhezik.


Így meg szereti, csak néha rájön az 5-perc , és akkor próbálja meglágyítani a szívem a hatalmas szemeivel, hogy nem kaphatna-e inkább nedveset :) Aztán amikor látja hogy nem sikerül neki, akkor megy és megeszi a tápját.


Nem mindenki etethet prémium táppal (bármilyen jó is volna az), meggyőződésem hogy a Félix eledelen sem fog éhen halni a cicád, csak legyél egy picit türelmes és ne sajnáld meg azonnal és kínálgasd mással. Várd ki hogy tényleg éhes legyen.


Van olyan cica amelyik vékonyabb alkat és van olyan amelyik ha hasonló mennyiséget eszik is pufibb lesz mindig, embereknél ugyanígy van. Gondolom ha állatorvos látta a cicádat, akkor egészséges, szóval ne aggódj csak legyél következetes :)


U.i.: az én cicám is körbekaparja a tálat, minden egyes alkalommal.

2012. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Extrém esetben sajnos éhen halhat a cica. Állatorvosom mesélte, volt egy idős cica, akit addig szinte csak marhahússal etettek, de már nem tudta megemészteni. Át kellett volna állni másra, de nem evett, bármit csináltak vele. A végére szabályosan éhen halt. Nem akarok senkit ijesztgetni, de éhezni sem lehet hagyni őket, mert 3-4 nap után elkezdi a szervezete lebontani a zsírt a májon keresztül, ettől zsírmáj alakul ki és a végén májelégtelenség, amitől elpusztul. Nekem két cicám van, de egyik sem ette meg a Whiskast (lehet, hogy nem látták a reklámot?).
2012. szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Első vagyok.

Nekem kinti macskám van. Nálunk is az van, hogy napi egyszer kap "macskapörköltet" (ez a "nedves", ahogy előttem nevezték :)), és amúgy még egyszer kis szárazat. Amikor nem éhes igazán, akkor a szárazhoz hozzá sem nyúl. Ilyenkor addig nem kap mást, amíg azt meg nem eszi. Erre amúgy is haragszunk, mert emiatt ide járnak idegen macskák is enni. Tehát van, hogy inkább bevesszük, és akkor aznap már nincs vacsora. Nyilván nem éhes, ha válogat.

Ha viszont mégis éhes, szépen megy, és fog magának valamit. Szerencsére ő vadászós macska. :) (És hányszor megkínál minket is a szétcincált egérdarabokkal... brr... :D)

2012. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Azt írod eszik tápot. Ez esetben érdemes lenne neki prémium tápot venni, abban benne van minden ami neki kell, a Whiskast és társait meg nem kell erőltetni, vízen kívül nem sok van benne ami a szervezetének hasznos.
2012. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat :) Igen benti cica, ivartalanított. A Royal Canint kipróbálom majd.:) Friskies tápot esznek, de vettem nekik Purina One-t is és hál égnek azt is eszik :) A szárazból csak annyit válogatnak, hogy a töltött darabkákat szeretik kienni. A Purinában nincs töltött, eleinte nem is tetszett nekik, de egy idő után ették mert nem adtam mást nekik :) És mivel a fiú cica ennyire válogatós, akkor legalább jó minőségű tápot szeretnék adni neki :) Persze nem csont sovány a cica, csak aggódom érte hogy alig jut fontos tápanyaghoz a szervezete. Persze sok cica válogatós, volt olyan cicám amelyik pl. hosszú ideig az alutasakosból csak az aszpikot ette meg a húst szárazra nyalta és ott hagyta. A Royal Canint mindenféleképp kipróbálom :) Köszönöm még egyszer a válaszokat :)
2012. szept. 25. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!