Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a 2...

Hogyan tudnám leszoktatni a 2 cicámat arról, hogy a babaszobába bejárjanak?

Figyelt kérdés

benti-kinti cicák, szoba tiszták és már csak kint a szabadban végzik el a dolgukat.

Eddig szabadon járhattak a lakásban, de lassan bővül a család és nem szeretném ha babaszobába bejárjanak. Próbáltam már most leszoktatni őket, de nem megy. Az egyik próbál rendszeresen beszökni, mert olyan helyen szeret aludni, ahol nem jár senki... nem tudom mi legyen, de nem szeretném őket kizárni a lakásból...


2012. okt. 24. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Becsukod az ajtót, jobb nem jut eszembe, a macskák elég öntörvényűek ilyen szempontból.

Egyébként arra én is kíváncsi lennék, hogy más hogy csinálja, bár szerintem egy ápolt, egészséges, féregtelenített macska nem árthat a babának.

2012. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jelenleg most még zárva az ajtó :) de ha már bent lesz a baba nem szeretném zárni. Tudom, hogy elég öntörvényűek, főleg az én kis drágám, meg hogy egészséges macsek nem gond (plusz az enyém ivartalanított is), csak nem szeretném ha mindig a szőnyegen és fotelben szundikálna. Elég nagy a ház, hogy máshol aludjon....:)
2012. okt. 24. 19:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy valamit megtiltasz egy macskának. Esetleg csináltok oda egy olyan ajtót, ami kemény hálós, így rendesen ár ki-be a levegő, mindent hallani, nem tudja szétkaparni, mégse megy be. Nem túl esztétikus, de más megoldás macskák ellen nem nagyon van.
2012. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mecse ***** válasza:
100%

Sajnos a cica nem olyan hogy bármit feltétel nélkül mindig végrehajtson, még ha meg is tanulta, és mondjuk 10-ből 7-szer az elvárásoknak megfelelően viselkedik. Amikor nem nézel oda akkor be fog próbálkozni, mivel macskából van.


Mivel hiányzik belőle a megfelelni akarás. Én is azt mondanám hogy zárd az ajtót hacsak nem tudod 24 órában a szemed rajta és a macskákon tartani. Amíg sasolsz addig teljesen reális elvárás hogy ne menjenek be, az én cicám sem megy be a konyhába ha a környéken vagyok és fél szemem rajta tartom.


Ha azonban mondjuk 2 percnél tovább elfoglalom magam valami mással és nyitva hagytam a konyhaajtót, akkor miután megbizonyosodott hogy nem figyelek, be fog somfordálni. Tudja hogy rosszat csinál, mert azonnal kirohan ahogy ott termek, de akkor is megpróbálja.


Én azt mondanám hogy egy ápolt cica semmit nem árt a babának. Értem hogy nem óhajtod hogy a szőrükben fürödjön a gyerek, de nem is hiszem hogy ez lenne a vége. Az is lehet hogyha a baba ott fog lakozni akkor már a cicáknak nem is lesz olyan szimpatikus az a hely, a sok új illat meg inger meg "hangzavar" miatt ami a babából jön :).


Egyébként a kiscicák nyávogása hasonló hangszínen történik mint a csecsemősírás. Ezt tanúsítani is tudom, a cicám a legmélyebb álmából is felriad ha a tv-ben babasírás van és akkorára tágul a pupillája mint a fejem :D.

2012. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy be fog menni. Nekem ugyan már csak unokám van kicsi, de sokat itt van nálunk. A cica évekig nem ment be abba a szobába, ahol ő volt. Mikor nem volt itt, előbb mindig óvatosan jött-ment az ajtó előtt és mivel nem érzett sem illatot, sem hangot nem hallott, na akkor ment be.
2012. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt kandúrom volt amikor megszületett a lányom. Amelyik szobából csináltuk a babaszobát, éppen az volt a kedvence. Én is gondoltam, hogy nem kéne bejárnia, de mivel én is cicákkal nőttem fel és sosem volt bajom, így nem feszegettem tovább ezt a kérdést. Mikor megszületett a lányom, onnantól a cica automatikusan elkerülte a szobáját mert annyira zavarta a sírás, úgyhogy magától megoldódott.

Ha mindenképp meg szeretnéd tiltani, próbálkozz vízpermettel. (a Pokoli macskákban láttam ezt a trükköt, a cicát ki akarták tiltani a hálóból, az ajtóhoz pedig letettek egy olyan ketyerét ami hasonlít a légfrissítőre, de ez vizet fúj bizonyos időközönként.)

2012. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
pokoli macskás megoldást én is láttam :) gondoltam, ha már lesz nyüzsgés a szobában akkor már nem fog ott tanyázni, legalább is remélem, addig megpróbálkozok a vízpermettel :)
2012. okt. 25. 06:10
 8/8 Horváthné24 válasza:
100%
nekem egy 4 éves ivartalanított kandúrom van. Amióta megszületett a kislányom (2,5 hónapos) be sem teszi a lábát a babaszobába, ha sír még az emeleten sem szeret lenni.
2012. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!