Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a szomszéddal meg...

Mit tegyek a szomszéddal meg a macskáival?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nagyon szeretem a cicákat, az állatokat. Nekem is van egy macskám, ezért is fontos ez a kérdés.

Egy éve költöztünk ide, ahol most lakunk, családi házba. Magunk sem értettük, hogy egy jó állapotban lévő ingatlan, ilyen jó környéken hogy lehet ilyen olcsó. Aztán rájöttünk...

A szomszéd egy alkoholista, munkanélküli, egy elviselhetetlen (nem is tudom biztosra, hogy az e) emberi lény.

Semmit nem csinál egész nap, csak iszik, meg minket boldogít. Lényeg, hogy van neki egy anyamacskája, aki minden évben hozza a kölyköket, és aztán azok is hozzák a kölyköket, nem kell magyaráznom. Lényeg a lényeg, hogy az almokból sok cica lepusztul, így mindig cserélődnek. Jelenleg van neki hét macskája.

Mivel állatorvost még sosem láttak. Nincs semmilyen oltásuk, és féregtelenítve sincsenek SOHA. Nem eteti őket, ezért a macskák agresszívak és egész nap fel-alá járkálnak.

A legnagyobb baj ezzel az, hogy a mi kertünkbe sz@rnak (bocsánat a kifejezésért), és tele van kukaccal mind. Nekünk van egy kutyánk, aki ezt előszeretettel befalja, ezért abnormálisan sokszor kell féregteleníteni, már az orvos is mondta, hogy kezdjünk valamit, mert ezt így nem lehet csinálni a kutyával.

Valamint a cicánk benti-kinti. Oda megy, ahova akar. Ivartalanított kislány cica. Őt rendszeresen megverik a macskái, mindig tépett meg nyálas. :S Tegnap épp láttam, hogy az 5 nagyobb macska (mert az utolsó kettő még csak pár hetes) átjött és megverték, gyorsan kirohantam elkergettem őket, de ezek olyan vadak, hogy simán visszajönnek.

Na most ugye a mi cicánk is érintkezik velük, nyálukból férgeket rendszeresen kap, emiatt mi is. Meg ugye azt se nagyon díjazom, hogy a kert tele van kukaccal. Ismerősök már nem hajlandók hozzánk járni, főleg a kisgyerekesek nem, amit valljuk be, teljes mértékben meg is értek.

Nem csak hogy az elvvel nem értek egyet, ahogy ez a kedves szomszéd él, de mérhetetlenül dühít is ez a helyzet, és a tehetetlenség is. Nagyon szépen kérlek benneteket, hogy adjatok tanácsot, mit tegyek? Kit hívjak? Így én ezt nem bírom tovább már!


2012. nov. 9. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen adnék tanácsot, de fogalmam sincs...:(

Felháborodnék én is..Irtam volna, de megint elolvasta, hogy beszélj a gazdájukkal. De ha alkesz, akkor hiába.

Nálunk nem járnak a kóbor macsekok, félnek a kutyáktól..A szomszéd macskái nem félnek??

Szoktak pedig félni...

2012. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédőknek lehetne szólni, jobb ötletem nincs.

Ki kéne ivartalanítattni a macskáit, és akkor nem szaporodnának tovább, persze az állatvédőknek.

Remélem sikerül valamit csinálni, mert elég szörnyen fest a helyzet.

2012. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem félnek a kutyától, ugye együtt nevelkedett a mi macskánkkal, így nem bántja őket egyáltalán. Aminek mondjuk az én macskám szempontjából örülök. :)
2012. nov. 9. 10:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel a szomszédot, hátha lesz valami eredménye.

[link]

Ha csak egy, vagy maximum két macskáról lenne szó, mondanám hogy ivartalanítsátok, féregtelenítsétek ti. De 7 macskánál ez alsó hangon is 100 000 Ft. lenne.

Nehéz erre a kérdésre okosat válaszolni....

2012. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
menj el a körzeti állatorvoshoz, ő kimegy bejelentésre is. Vagy az állatvéőkhöz. De a polgármesteri hivatal is tehet lépéseket ha bejelented. A jegyző felszólítja, ha nem változik a helyzet, ők tovább lépnek és értesítik a megfelelő szervezetet.
2012. nov. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha van pénzetek rá, csináltassatok körbe téglakerítést, amin nem tudnak átjönni. Legalább senki sem látna be.
2012. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mecse ***** válasza:

Nekem a macskabiztos kerítés ugrott be, plusz tuti hogy amíg így fest a helyzet addig az én cicámat nem engedném ki (mondjuk én amúgy sem, de ha már a tiétek hozzá van szokva akkor megértem).


A kutyust nagyon sajnálom mert így lényegében tényleg egyfolytában féreghajtózhatjátok, meg akkor már a cicát is, mivel egyszerre kell őket. Szörnyen sz*r egy helyzet.


Legelőször azt akartam írni hogy azt az egy anyacicát kellene ivartalaníttatni aki mindig világra hozza a kölyköket és akkor megszűnik a probléma, de akkor párosodhatnak a kiscicái én meg elhiszem hogy nincs 100ezer félretéve a szomszéd macskáinak. Abszurdul is hangzik.


Így a macskabiztos kerítésben látom a megoldást, meg kell állítani azokat az állatokat, ne bántsák a ti macskátokat és ne fertőzzék a kutyát. Így a ti cicátok is biztonságban kijárhat az udvarra anélkül hogy megruháznák, és a kutyus is békében élhet a férgek hada nélkül. Plusz az ismerőseitek is bejöhetnek ha már nem úsztok az ürülékben.


Tudom hogy nem olcsó dolog a macskabiztos kerítés de egyszer kell megcsináltatni és onnantól kezdve nyugodtak lehettek.

2012. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A cicákat sajnos csak távol tartani lehet az udvarotoktól. Ez elég nehéz kerítéssel is, nekünk kőkerítésünk van, de a macskáim simán tudnak kóborolni, hiszen a fákról átmennek és a kapu alatt is be tudnak jönni/ ki tudnak menni. Annyit tehetsz, hogy résnélküli kaput és kemény kerítést szereltetsz és az ahhoz közeli fákat nyírod. Vagy a kutyád betanítod ugatni és elbújsz valahol amíg a macskák átjönnek. Akkor ugattatod, hogy elijedjenek a cicák. Eldobhatsz neki játékot, hogy fusson kicsit. Talán elijednek, persze ezt meg kell ismételni többször. A cicát pedig nem nagyon engedném ki, úgyis jön a hideg és a tél. Persze kell neki kis mozgás, felügyelettel kiviheted az udvarra.
2012. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem fura, hogy a kutya nem "tesz rendet", mert a kutyák általában elfogadják a család macskáját, de idegeneket nem! Még egy kutya esetleg, aki távol tartja őket?
2012. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy ha ennyire a férgesség a gond, akkor te is beféreghajtózhatnád őket. Az nem olyan vészesen drága, és egy kis májkrémben biztos elfogadnák tőled.
2012. nov. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!