Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a 4 hónapos...

Mi baja lehet a 4 hónapos kiscicánknak?

Figyelt kérdés
Találtunk egy kb 4 hónapos kiscicát. Semmi baja nem volt, de pár napja hírtelen pár óra leforgása alatt egy csomószerűség jelent meg az oldalán. Még aznap magától kifakadt és genny jött ki belőle. Most már szinte teljesen leapadt, és gyógyul, de ma ugyanilyen hírtelen a semmiből néhány óra alatt egy újabb nőtt neki a nyakán. Mitől lehet ez, és mit tudunk vele csinálni? Előre is köszönök minden segítséget.
2009. aug. 13. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tudok egy nagyon jó módszert: állatorvos.
2009. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz, erre mi is gondoltunk. De addig? És mitől lehet ez?
2009. aug. 13. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tályog.


Kend be naponta betadinnal a kifakadtat is, meg a másikat is.

2009. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt fogom tenni.

És ez mitől alakul ki? El fog múlni, vagy újabbak jelennek meg rajta? Az állatorvos meg tudja ezt fékezni, vagy ő is csak felír valamit, amivel kezelhetem a már kialakultakat?

2009. aug. 13. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos meg tudja állapítani, hogy ez mitől van, és annak megfelelő kezelést ad. Ezt mi itt nem tudjuk.
2009. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi 21.47-es vagyok.


Nem lehetek benne biztos, hogy tényleg tályog-e, mert nem vagyok szakember, és a macskát sem láttam :)


Úgyhogy, ha teheted, mutasd meg orvosnak a biztonság kedvéért.


Az én egyik macskámon is lett 2 kicsi dudor, de nem fakadtak ki. Az orvos megnézte, és azt mondta, nem lesz baj. Utána a másik macskámat elvittem szakrendelésre másfajta probléma miatt, és ott megkérdeztem, mi legyen az előbbi macskával, bevigyem-e megnézetni. Nekem ott mondták a betadint. Kb. egy hete kenem vele a dudorokat, és már jóval kisebbek.


A tályog úgy alakul ki, hogy a macska megsebesül, pl. egy másik macska megkarmolja vagy megharapja. Ha a seb elfertőződik, de beheged fölötte a bőr, akkor gennyes lesz alatta, de a genny nem tud kijönni. Vagy kifakad, vagy magától visszahúzódik.

2009. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem semmi komoly nem lesz. Már kértem időpontot a dokitól.
2009. aug. 14. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!