Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hétfőn műtötték 5 hónapos...

Hétfőn műtötték 5 hónapos lánymacskámat, ivertalanították és sérve is volt, azt is rendbehozták, de még most,2 nappal később is csak egyhelyben ücsörög. Se enni, se inni nem akar, pedig szerintem már kellene. Normális ez még?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hangzik jól. Bár nagy műtét volt, de már kéne ennie, innia szerintem. Hívjátok fel az állatorvost!
2012. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lánycicáknál elég megterhelő az ivartalanítás, utána napokig is bágyadtabbak lehetnek, kevesebbet ehetnek, ihatnak. Az normális. Ráadásul neki még a sérvét is műtötték. Viszont ha egyáltalán nem eszik, nem iszik, akkor lehet hogy nagy baj van.

Nemrég a fiú cicámnak volt egy komolyabb műtétje, utána napokig szinte csak kézből evett, ivott, de aztán szép lassan visszaállt a rend és újra zabagép lett. :)

2012. dec. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ma már csütörtök van. Jobban van már a cica? Ha nem iszik még mindig, fecskendővel nyomj a szájába vizet, mert ki is száradhat. Ha keveset, de eszik, iszik már az jó jel.
2012. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vicuska87 ***** válasza:

Hát én inkább visszavinném, a dokihoz!

Ez nem nagyon jó!

Ha hétfőn műtötték, szerdán már mozognia kellene bőven!

2012. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi mindenkinek a válaszokat. Sajnos kiderült, hogy nagy gáz van, mert a doki, aki csinálta a műtétet, enyhén szólva slendrián munkát végzett (ivartalanítási akció keretén belül kerültünk hozzá, mivel talált cicáról van szó), gyakorlatilag sikerült úgy műtenie, hogy még a szőrt sem borotválta le a hasáról. A lényeg, hogy begyulladt, lázas volt a macsek, persze ez a kedves doki ezt meg sem nézte tegnap reggel, amikor visszavittem (közben konzultáltam a normális, jól bevált dokinkkal és némi noroclav segítségével túléltük a szerda éjjelt, de senkinek nem kívánom azt a pár órát, se macskának, se embernek, szegény cica egész éjjel egyhelyben ült és bámult maga elé), szóval megmutattam a dokinak, aki műtötte, aki belenyomott vmi antibiotikumot, majd közölte, h jobban lesz, de se egy lázmérés, vagy infúzió, vagy bármi, és a rendelőben cigarettafüst terjengett...Szóval ezután átvittem a saját dokimhoz, aki megmérte a lázát, ami 40 felett volt, egyértelmű, hogy a műtét nem steril volta miatt gyulladt be a hasa szegény macskának, mindenesetre kapott vénásan egy csomó gyógyszert, meg folyadékot, meg lázcsillapítót és már jól van :), Persze az is kiderült, hogy amit a sarlatán doki adott antibiotikumot, ebben az esetben teljesen hatástalan. Fogok írni egy nem túl kedves levelet a szervezetnek, aki az ivartalanítási akciót csinálja, ahol amúgy megpróbáltam elérni, hogy a saját dokimhoz mehessek, aki amúgy benne van az akcióban, de nem engedték. :( Egyrészt így rommá aggódtam magam, másrészt már bőven ráköltöttem egy normál műtét árát szegénykére és ráadásul totál meg lett kínozva feleslegesen.
2012. dec. 14. 08:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne kiírnod pár helyre ki az az orvos, meg bejelenteni, hiába akció, azért legalább borotválta volna le a macska hasát :/

Örülök, hogy jobban van a cica, szegényke...

2012. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vicuska87 ***** válasza:

Úristen!!!!!!!!!!


Hát én is írnék, levelet, egy pár helyre az biztos! Ez nem normális dolog! Azért mert ingyenes ivartalanítás keretein belül lett végezve kvázi nem egyenlő azzal, hogy ilyen minőségű munka társuljon mindehhez!


Szegény cica... de a lényeg, hogy mostmár jól van!

2012. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegyél hivatalos panaszt az állatorvos kamaránál! Nem csak bosszúból, vagy dühből kell ezt megtenned, hanem azért hogy ne történhessen ilyen más háziállatokkal!

[link]


Amúgy az én egyik cicám is egy Zöld Zebrás ivartalanítási akció keretén belül lett műtve, de vele szerencsére minden rendben volt.

2012. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!