Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 4 éves kandúr cicánál az...

Egy 4 éves kandúr cicánál az agresszivitás megszüntetését megoldaná ha esetleg ivartalanítanám?

Figyelt kérdés

4 éves ivaros kandúr mellé 4 hónapja hoztunk egy féléves ivartalanított nőstényt cicát. Azóta nagyon agresszíven viselkedik,odakap és erőteljesen ránk nyávog ha nem tetszik neki hogy hozzáérünk.

Nem utolsó sorban állandóan a nőstény után járkál, mindig mellette van.

A kicsit nem szeretnénk odaadni viszont elgondolkoztunk a kandúrka ivartalanításán. Valakinek tapasztalat ilyen téren esetleg?


2012. dec. 18. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valószínű, kicsit segítene, de a kandúrotok viselkedése normális. Van h tovább tart elfogadnia a helyzetet. Akár fél-1 évbe is bele telhet, bár nem jellemző.


Szerintem féltékeny. Gondolom beleestetek abba a hibába, amibe sokan. Mikor egy új cica van a háznál, bármilyen nehéz is, őt ignorálni kell és csak a másikkal foglalkozni. Pláne tilos szeretgetni az újat a régi jelenlétében.

2012. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon figyelünk arra hogy többet simizzük és játszunk a kandúrral, sőt ő eddig velünk aludt, de mióta a nőstény jelen van azóta ott alszik ahol ő.

Nagyon tudatosan készültünk az új cicára, de erre nem számítottunk, hogy még így ivartalanítva is ennyire érdekelni fogja a nőstény.

A nősténnyel nincs baja csak velünk gazdikkal.

2012. dec. 18. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem a nősténysége miatt, hanem a dominancia miatt. Ő volt ott előbb, ő a nagyobb, ő akar lenni az úr. Az ivartalanítás biztosan nyugodtabbá teszi.
2012. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

4 hónap alatt azért már bőven meg kellett volna szokják egymást. Attól hogy az egyik cica dominál, még nem félemlíti meg a másikat. Beállnak a szerepek és ez működik. Nincs harc, nincs morgás, mindenki tudja hol a helye.

Szerintem valóban azzal lehet a gond, hogy ivaros a kandúr, és nagyon stresszeli a nőstény cica. Az ivartalanítás nagy eséllyel megoldás, de ne várj rögtön csodát! Kb egy hónap amíg teljesen átáll a kandúr hormonháztartása, addig ugyanúgy férfinak érzi magát. :)

2012. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom lehet hogy ez van a háttérben.

Csak annyira furcsa hogy a nőstény mellől elrángatni sem lehet és ha megakarjuk simizni akkor pedig odakap és ránk nyávog olyan utálatos hangon.

1x pedig már megpróbálta megharapni a nőstény nyakát is igaz azóta nem történt ilyen, legalábbis a szemünk láttára.

Én abba bíztam, bízok hogy inkább beindultak a hormonjai és mindegy neki hogy ivartalan a lányka akkor is hajtja a vére.

2012. dec. 18. 15:04
 6/12 anonim ***** válasza:
A kandúrotok fedezni akar.Domináns hisz nektek is odacsap ezzel kedvesen jelzi,hogy a nőstény az övé.A járható út ha ivartalanítjátok.Gyors műtét és rá egy hónapra teljesen kiürülnek a szervezetéből a hormonok és kezelhető lesz a cica.
2012. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3.-nak:

Igen ezen gondolkozunk mi is hogy más nem nagyon lehet, mert bántani a lányt nem bántja együtt mennek még enni is, kísérgeti mindenhova. A nőtény nem bánja próbál vele játszani.

Minket gazdikat utált ki.

Na de megyünk mi a héten még az állatorvoshoz és bejelentkezünk, sajnos ez van felkel áldozni a férfiasságát.

2012. dec. 18. 15:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat az utolsó hozászolásomat 14:59-nek szántam.
2012. dec. 18. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert a cicusnak! A kandúrok ivartalanítása nem vészes, 1-2 nap alatt rendbe fog jönni, és egy csöppet sem fogja zavarni férfiasságának elvesztése. :)
2012. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A területét védi, persze, hogy nem tetszik neki a másik macska. Nagy stresszben van, mindenképp jót tenne az ivartalanítás, de kell pár hét, mire kimennek a hormonok.
2012. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!