Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan látom, hogy a macska...

Honnan látom, hogy a macska kóbor vagy sem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek itt nincsenek kóbor macskák.

Tegnap ahogy a házunk ajtajában álltam és beszélgettem a postással megjelent egy macska és nem vettem észre beszökött. Kb fél óra múlva találtam rá a szobában. Kitessékeltem. Aztán késöbb gondolkodtam hogy mi van ha nem is a környékböl van és valaki sirattja. Lehet éhes volt azért jött be. Volt rajta nyakörv, gondolom chippes is volt, de biléta nem, hogy megnézzem hogy hol is lakik.

Kutyák nem kóborolnak, így ha kutya lett volna lehet hívok valami állatorvost, de ugye a macskák járják a kerteket is. De pl a szomszédnak 2 kiscicája tünt el a nyáron egyik percröl a másikra.



2012. dec. 19. 07:51
 1/6 gelazso ***** válasza:
50%
szerintem minden macska koboról . ez az ösztöneikhez tartozik
2012. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, minden macska kóborol.

Csak amelyiknek megvan a saját territóriuma = gazdája, otthona, akkor az nem fog idegen lakásba bemenni, főleg nem a szobában telepszik le.

Lehet, hogy volt nyakörve, de az is lehet, hogy pár napja már gazdátlan = kiverték, vagy a gazdi elköltözött és most új helyet, gazdit keresett az a cica.

2012. dec. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A mi macskánk simán átmegy a szomszéd nénihez és mivel ő nem űzi el, befészkeli magát a néni foteljében, várja, hogy enni kapjon, mint az ottani két macska. A néni ezt vidáman meséli, nekem ég a bőr a képemen, mert eléggé elkényeztetjük, nem lenne szüksége lejmolásra, de leszoktatni nem lehet, hiszen macska.

Az a macsek valószínűleg elégedett, jól érzi magát a környéken, nem fél, tehát pofátlanul otthon tudja érezni magát nálad, és ha kedve támad, hazamegy.

2012. dec. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú válaszolók, ma mikor mentünk reggel a gyerekekkel kocsival az utcán volt és oda jött. Már az autóba is beszállt volna, de nem nyávogott nem gondolom, hogy éhes lenne. mikor megjöttünk nem volt itt.

lehet szegény kóborol? Szomszédokkal olyan ritkán találkozunk, most hogy tél van mindenki bent van.

2012. dec. 19. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod fogni, nézesd meg állatorvossal, van e benne chip?
2012. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megint itt volt este és míg férjem kivitte a szemtet megint bejött. Simán megtudnám fogni.

Kiküldtem és adtam neki enni, és éhes is volt.

Most elég sok plussz van felénk így annyira nem idegesít. De annyira rossz hogy nem tudom, hogy kobor vagy csak ideszokott a szomszédból.

2012. dec. 20. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!