Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy értessem meg a mamámmal,...

Hogy értessem meg a mamámmal, hogy halálra eteti a cicáit?

Figyelt kérdés
Van 2 macskája (tavaszi ellésből), és egyszerűen nem érti meg, hogy nagyon sok kaját ad nekik. Úgy kell elképzelni, hogy van 2 táljuk, és mindig tele van ennivalóval. Ha az egyikből fogy valamennyi, már tölti is újra, ezen felül pedig szalámival meg párizsival "kényezteti" őket. Az egyik cica meglehetősen dagi, a másik pedig egyszerűen kövér. És hiába mondjuk neki mi is, anya is, nem érti, hogy ezzel rosszat tesz a cicáknak.
2012. dec. 21. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Csak száraz táp legyen előttük egész nap. Mamád biztos abban leli örömét, hogy eszik a macska, addig is ott vannak vele, addig sem kóborolnak. Van erre egy jobb megoldás. Abból a plusz pénzből, amiből szalámit és parizert ad nekik, ivartalaníttatni kéne őket inkább, erre beszéld rá. És akkor több időt töltenek majd mamáddal, nem fognak annyit kóborolni.
2012. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőknek ez jelent örömet, az unokákkal is ugyanezt csinálják :DD ők már nem fogják végiggondolni a biológiát, szerinte az a jó ha dagadtak a macskák..
2012. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem kóborolnak el soha, nagyon kézhez szokottak. Mondjuk hozzátenném, hogy a kövérebb már át sem tud mászni a kerítésen, hogy kóboroljon. Szörnyű, és nem hallgat ránk!

Ma is mesélte, hogy a kishúgom mondta neki, hogy ne adjon neki ilyen sok kaját, mert meghalnak. Mamám csak nevetett, és azt mondta, hogy ha nem kapnak enni, akkor is meghalnak. Mintha nem lenne arany középút.

Egyszerűen nem értem, miért nem hallgat ránk.

2012. dec. 21. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik nem tudod megértetni. Vannak ilyen emberek.
2012. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kép van-e esetleg? :)

Tényleg ilyenek az idősebbek... "Egyél Kicsim", azt hiszik ezzel a szeretetüket tökéletesen kimutatják. Aki pedig eszik, az szereti a nagyit. :(

2012. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl idős ahhoz hogy hatni tudjatok rá, főleg ha fiatal vagy lehet azért nem is hiszi el.. már megszokássá vált nála, ráadásul tudod milyenek a macskák, addig esznek és kunyerálnak míg fér beléjük, szóval ez is rátesz egy lapáttal..
2012. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem valakit, nem volt idős, 50 körüli, ugyanígy tömte a macskáit. Nem feltétlenül az öregség miatt van. Vannak emberek, akik nem képesek megérteni dolgokat.
2012. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Képre én is kíváncsi lennék.

Talán mutassatok neki képeket, cikkeket agyon etetett állatokkal, esetleg adjatok neki nagyon sok kaját, hogy megtudja milyen. Persze nem rossz indulatból. Szerintem aranyos a nagyid, még mindig jobb, mintha kidobálná a kóbor macskákat. Télen az enyémek is nagyon meghíznak, lehet, hogy ez is rá tesz egy lapáttal, meg ugye kunyerál a cica, miénk is mindig éhes, pedig elég jó húsban van.

2012. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem fog sikerülni fittebb macskává tenni a kis nyaoncokat. Nagyidat hiába vennéd rá, hogy kevesebb kaját adjon nekik, azok állandóan ordítanának a kialakult rendet követelve. Mi az, hogy több nap, mint kolbász? Szegény nagyid rosszul viselné és magát okolná, hogy kedves kis lustaságai "nem szeretik" már annyira) Szerintem hagyd a fenébe, ha anyagilag ez nem jelent igazi áldozatot.
2012. dec. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel hatni úgyse tudtok rá nagyon, vehetnétek diétás tápot a cicóknak és néhány játékot, hogy mozgásra bírjátok őket valahogy :)
2012. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!