Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy baja lehet a cicámnak?

Nagy baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Ezzel a sebbel az arcán jött haza, nem fájlalja, de nem tudom, hogy mennyire komoly lehet.

[link]

Begyógyul magától, vagy kezeljem valamivel?



2013. jan. 3. 01:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
kamillás borogatás is jó? Köszönöm szépen minden kedves válaszolónak a segítséget, és információt!
2013. jan. 3. 12:35
 12/21 anonim válasza:

A kamilla sztem tuti nem arthat..

A ferjem meselte, h az o kandurjuk az utcaban a tobbi macskaval kotekedo termeszetu volt, annyit verekedett, h rendszeresen kellett vinniuk osszevarratni a sebeit, ilyenkor alig tudtak megakadalyozni az allatorvost, h ne kasztralja ott helyben a macskat. Vegul par ev mulva megis raszantak magukat, es teljesen megvaltozott a cica, nyugis lett, es sebesulese se lett tobb.

Meg ezt talaltam: "A macskakarmolásra, amennyiben az a bőrt átszakította, ugyanaz jellemző, mint a harapott sebekre. Ha nem szakította át a bőrt - elsősorban a kutyák karmolása ilyen -, akkor elégséges a helyi fertőtlenítés. Ha begyullad, vagy nehezen gyógyul a hámhiány, akkor antibiotikumos vagy hámképző kenőcsök alkalmazása is szükséges lehet." [link] Lehet, h akkor Tetran, v Chlorocid kenocs jo lenne, egy pici.


Es meg ezt, de ez egy sokkal csunyabb seb, de jo tudni rola: " A seb fertőtlenítéséhez mindenképpen szükség lesz jódoldatra, (Betadin oldat) amivel naponta 2-3 alkalommal át kell fertőtleníteni a sebet. Legjobb ezt úgy, hogy egy fecskendővel a sebbe is belefecskendezik a fertőtlenítőt. Ha a kék krém a Kék Lukács kenőcsöt jelenti, akkor az nagyon jó és lehet vele folytatni a sebkezelést, vagyis fertőtlenítés után be lehet kenni.


Emellett jó lenne szájon át is szednie antibiotikumot, például emberi Augmentint, 375 mg-osból napi egyszer fél szemet, 8 napon át." [link]

Ezt az embergyogyszert cicanak temat mar mashol is hallottam, egy ismerosunk kobor cicakat kural a nagy kertjeben, es pl a szemgyulladasra o is kamillat + egy embereknek valo olcsobb szemkenocsot+ hasznal, csak kisebb dozisban.


Ugy tunik, ezt a Lukacs-féle kek kenocsot erdemes lesz beszereznunk valahonnan..

2013. jan. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Vigyazni kell persze az embereknek valo gyogyszerekkel: "A macskák sokkal érzékenyebbek minden fertőtlenítőszerrel szemben. Az alkoholos oldatok nemcsak kiszárítják a bőrt, hanem fájdalmat is okoznak, amit sajnos macskák esetén nem tudunk egy kis bátorítással kompenzálni, mint egy kisgyereknél. A humán gyógyászatban használt fertőtlenítőszerek egy része mérgező is számukra. Egyáltalán nem használhatóak kvaterner ammóniumvegyületek. pl. a szterogenol, mivel hemolízist okoznak. A klórhexidin néhány %-os koncentrációban egyes esetekben már végzetesnek bizonyult, így csak kisebb (1% alatti) koncentrációban használjunk! A hexaklorofén idegrendszeri károsodásokat és egyes agyterületek elhalását okozhatja. A kötött jódot tartalmazó Betadine viszont általában használható, figyelembe véve, hogy macskáknál is előfordul jód túlérzékenység.


Sebkezelésre biztonsággal alkalmazhatóak a Gentamicin és a Tetran kenőcs, csak azt a macska lenyalja. Ha előtte propolisz oldattal vékonyan bekenjük, a kenőcsöt finoman rákenve ragacsos marad, így órákon keresztül ellenáll a nyalakodásnak." [link]

2013. jan. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A kamilla nem árthat, de nem is fertőtlenít. Gyulladáscsökkentő hatású, ami jót tesz a sebnek. Viszont jó lenne lefertőtleníteni, ezért ajánlottam a betadint.
2013. jan. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A verekedést meg lehet előzni ivartalanítással, később lehet, hogy a szeme világával fizet érte.

Nem tudom miért természetes sok embernek, hogy a macska verekszik és megsérül, macska AIDS-et is kaphat, gondolom erről nem hallottatok.

2013. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A Tetránnál nem gond, hogy antibiotikum tartalmú? Sok embert is ki szokott ütni az antibiotikumos kúra, csak azért kérdezem. Én ugyan szoktam használni sérülésekre, de ők sokkal kisebbek, gondolom kevesebb adag is hamarabb lehet ártó nekik:(.
2013. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Jo kerdes. Most rakerestem meg, mert eddig csak 1-2 helyen talaltam roluk, hulloknek ragcsaloknak, madaraknak ugy tunik, szoktak kenni a sebet Tetrannal. Most eszembe jutott azt beirni a keresobe, h "cica tetran" es jo sokat kidobott,(foleg szemre, de sebre is) ugyhogy az tuti jo. Csak a lenyalassal kell vigyazni, ahogy irjak.

A kek kenocs is antibakterialis, meg antigomba=), kifejezetten macskaknak+kutyaknak valo, sebre.Tuti veszek en is ilyet, hogy legyen otthon, ha kene. 4. es 7. pont: [link]

2013. jan. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Igen a Betadine az elso, kb mindenhol igy irjak a dokik is, azt is veszek=).Ez a cukor-kura elsore azt hittem kamu [link] a sorol tudtam, h nepi gyogymod, h sebosszehuzo, szorok is a sebbe azota ha megvagom magam, es tenyleg hat, de a cukor ezek szerint a mely sebeket tisztitja ki.. Sose gondoltam volna. Meg az elso cikkben eleg durva esetek vannak, te jo eg, nem is tudom, mit csinalnek, ha elutne az auto a macskamat, tuti rohannek allatorvoshoz, itt meg azt ajanljak, h hidegverrel csak mossuk ki, fel kilo cukor, kotes,kesz...
2013. jan. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a többi választ is! Tegnap elvittük állatorvoshoz, lekezelte, adott neki antibiotikum injekciót, és adott egy vízben oldódó tablettát, és azzal kell napi 2x tisztítani.
2013. jan. 5. 09:08
 20/21 anonim válasza:
De jo! Orulunk, hogy rendben van a cicad!!! Mondott valamit a doki?
2013. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!