Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kakil véreset?

Miért kakil véreset?

Figyelt kérdés

A 8 hónapos (ivartalanított fiú) cicámnak ma véres volt a széklete. Mi okozhatta?

(sajnos még nem volt féregtelenítve, de most tervbe van véve.)

Szoba cica, mérgezés, ilyesmi kizárva.

Eszik, iszik rendesen!



2013. jan. 7. 19:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az állatorvos megmondja. Ez nem normális az tuti
2013. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Férgesség vagy bélgyulladás. Először féregtelenítsd, ha sok a féreg a székletben, meg lehet ismételni a leírás alapján. Ha nem válik be, diétás étrend egy darabig, van bélgyulladásra való táp, majd orvossal beszéld meg.
2013. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Okés, rendben. Akkor féregtelenítsem és ha nem javul akkor menjek orvoshoz, vagy rögtön menjek?

Mennyibe kerül egy féregtelenítő és ez a gyulladás elleni táp?

2013. jan. 7. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha teheted, elviheted orvoshoz és ott helyben vehetsz tablettát férgek ellen, kb 300Ft.

A gyógytáp pár ezer Ft egy zacskó, de 1-2 hétig elég. De lehet, hogy pasztát fog majd adni, az is pár száz, max egy ezres.

Kicsi az esély, hogy más lenne a baja, pl. valami felsértette a belét, de megnyugtató lenne neked is, ha elvinnéd megnézetni.

2013. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vettem észre olyat hogy a kakija férges lenne, nem mozgott benne semmi és nem voltak benne ilyen kis fehér izék (vagy milyen színű)... nincs ilyennel gond nem is volt, csak most véres. Oké köszönöm az infókat a napokban elviszem mert nagyon félek, hogy baj van. Köszi mindenkinek !
2013. jan. 7. 22:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos, nem mindig veszed észre a férget. Féreghajtás után úgy szoktam ellenőrizni, hogy újságra kiveszem az ürüléket és elvágom. Volt, hogy csak úgy láttam meg.
2013. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor tegyem én is ezt "szedjem szét" darabokra, hátha úgy meglátom ha van valami... oké!
2013. jan. 8. 13:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Na voltam állatorvosnál, adott féreghajtót (hát nem volt olcsó 2400) de 2 hét múlva kell vinni neki kaki mintát és azt megvizsgálja... a vizsgálatért kell fizetni? (nem nagyon volt még állatom ezért nem tudom, hogy mi hogy megy)) köszi előre is !
2013. jan. 10. 18:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak olcsóbb egy drágább orvosok, ezért érdemes tájékozódni, mert van aki kb. kétszereséért dolgozik mint más. De az nem baj, ha alapos, a lényeg, hogy meggyógyuljon. Szerintem majd akkor is kell fizetned, mivel megnézi a székletet.
2013. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit húzósnak találom az árat, de ahogy írták, ahány orvos, annyiféleképpen "áraz". Enyém nagyon "baráti" áron dolgozik, bár én két cicával járok hozzá évek óta. A lényeg, hogy segítsen a ciccen. A székletvizsgálért is vsz. fizetni kell, hiszen igénybe veszed az idejét, rendelőjét, műszereit.
2013. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!