Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom megkülönböztetni,...

Honnan tudom megkülönböztetni, hogy a kiscicáim játékból vagy haragból püfölik egymást?

Figyelt kérdés

Egy 5 hós és egy 10 hós cicám van. A Kicsi lány, a nagyobb fiú. A fiú cica kb 1 hete került hozzánk, befogadtuk, akkor elég beteg volt, szinte csak feküdt. A lány cicánk nagyon nem csípte, morgott és fújt rá. El is különítettük őket, mert féltem, hogy bántani fogják egymást.

Most viszont irtó nagyot fordult a kocka! A fiú cicus a gyógykezelések után teljesen felépült (igaz, még nagyon sovány) és már jól van. Azóta a lány cicánk nem fúj rá, nem morog, hanem érdeklődik utána. Szaglássza az orrát, bizergálja a farkincáját.. utögeti, de nem tűnik agresszívnak. Inkább, mint mikor velem játszik.

Kergetőznek, összeugrálnak, de semmi morgó hang, semmi fújás, inkább csóválják közben a farkincájukat..


Ezek szerint akkor kibékültek? Összebarátkoztak, és játékból ugrálnak egymásnak? Mi történt?? Mi változott? Nem értem.. :) De nagyon örülök neki!



2013. jan. 11. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem akkor minden rendben.


Nekünk is kergetőznek, néha jó nagyot egymásba csípnek, ilyenkor ordít egyet, de nem komolyan ütik egymást.

Bár néha kiesik egy-egy szőrcsomó :D

2013. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak tényleg azért nem értem, mert egyik napról a másikra történt ez az egész. Egyik nap még utálták egymást, illetve a kicsi a nagyobbat, másnapra meg úgy kergetőznek, mintha legjobb barátok lennének. esznek egymás táljából, összedörgölőznek. A lány cicu még meg is nyalogatta a fiú nyakát. Egyébként 2 napja történt ez a nagy változás. Mióta egészséges a fiú macs.
2013. jan. 11. 12:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Először, mikor egymásnak ugrottak.. azt hittem verekedés lesz. Meg is ijedtem. Ezért kérdeztem, h honnan tudom, h a verekedés, az tényleg verekedés, és nem játékos püffölés. Olyankor fújnak egymásra? Vagy nagyon durván harapják egymást?
2013. jan. 11. 12:14
 4/5 anonim válasza:

azt észrefogod venni, ha utálatból esnek egymásnak, nekem már volt benne részem, elég félelmetes :SSS

és olyankor van fújás morgás, miáú rendesen.. de akkor menekülni is próbál az egyik valószínűleg.

lényeg, hogy ijesztő lesz.

2013. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, azt meghallanád, ha az lenne biztos meg tudnád különböztetni.

De játszásból is nálunk pl. az egyik elkezd játszani, de a másikak nincs kedve akkor megfújja, meg mijákol ha nagyot csíp belé :D, de aztán szaladgálnak, csapkodnak, de csak játszanak.

Van mikor elkapja (átöleli), és elkezdi rugdosni :D

Volt már hogy a füle hegyét (nagyon picit) leharapta az egyik :D


Ilyen mikor komoly:

https://www.youtube.com/watch?v=vEvvRfuVk30


Játék:

https://www.youtube.com/watch?v=NTjgbgfw2Ew

https://www.youtube.com/watch?v=8wFTmvA4NBc


Ha nem ivartalanított, akkor pedig a kancica a vállát szokta harapni (elég erősen) amíg "azt" csinálja. Ilyenkor pedig a nőcica ordít mint a ... mert annyira harapja.

2013. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!