Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik az ivartalanítás negatív...

Mik az ivartalanítás negatív oldalai?

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem nagyon van ilyen. Max. az, hogy könnyebben hízhat el, de ezt megfelelő táppal és visszafogott etetéssel könnyű orvosolni.
2013. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

szia!


előfordulhat elhízás, a kanok szukás alakúak lehetnek, fejforma változhat (korai ivartalanításkor). Kanoknál szimmetrikus hormonhiány miatti szőrhullás háton, vagy a kutya oldalán.

Van egy pár mellékhatása, de mindig azt írják, hogy nincsen, ki tudja, miért...

2013. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
most vettem észre, hogy macska kategória. bocs, de éjszakás voltam :)
2013. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
A műtéttel és az altatással jár némi kockázat, de semmi egyébről nem tudok.
2013. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Az ivartalanított cicák hajlamosabbak lesznek a húgykőre, ami egy nem gyógyítható, ugyanakkor kezelhető betegség. De ha nem kezelik, a kandúrok bele is halhatnak.

Az én cicám húgyköves lett, még műteni is kellett miatta. De mégsem bántam meg az ivartalanítást, mert így mégiscsak jobb neki mint ivarosan.

2013. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Ja, hogy kutya érdekel? Akkor nem szóltam, ők nem lesznek húgykövesek. :)


Viszont az én ivartalanított kan kutyusomat, időnként meg akarják hágni az ivaros kanok. Ez egy hátrány, de egyáltalán nem vészes.

2013. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gabica válasza zavart meg, és mégiscsak a macska a kérdés. Bocsi, én ugyan nappalos vagyok, ellenben éjszakáztam tegnap. :D
2013. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Húgykövesség elhízás megfelelő táppal és vízivással kiküszöbölhető, sok véletlen kiscica születése nem. Az ivartalanítás több előnnyel jár, mint hátránnyal. Mellette szólnak a kevesebb csavargás és az ivarszervek betegségei is elkerülhetők általa. 4 állatom van( 2 kutya, 2 macska) mind ivartalanított és csak jó tapasztalatom van.
2013. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy az ivaros kandúrok és nőstények is lehetnek húgykövesek, sőt. Ez minden macskára jellemző betegség ugyanúgy, mint a májbetegségek. Én nem ismerek negatív oldalát az ivartalanításnak, de ragaszkodom a tapasztalt állatorvoshoz és a jól felszerelt rendelőhöz, mert a gondok a rossz dokinál szoktak kezdődni.
2013. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Az enyém ivartalanított macskáknak való Royal Canint evett, mégis húgyköves lett...
2013. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!