Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek szeret a macskám?

Szerintetek szeret a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy macskám. Nem kölyökkora óta nevelem, a nagymamámtól "örököltem", aki él, viszont a macska valamiért hozzám vonzódik. Én nem adok neki általában ételt. Szóval ez egy felnőtt, 6 éves ivartalanított nőstény. Nem töltjük együtt a nap 24 óráját, azt nem is igényli. Viszont ha a társaságomra vágyik akkor jön, leül, nyávog egyet. Szoktam vele beszélni, és odafigyelek a kommunikációjára, nem csak "gügyögünk" mint két bolond. Szóval amikor ide jön, akkor nem dörgölőzik (nem is a dörgölőzős fajta), de színtisztán látható, hogy miattam jött, mert leül az íróasztalra, vagy valahova ahol közvetlen közelembe lehet. Ilyenkor semmi más nincs csak üldögél, szó szerint élvezkedik a társaságomban. Esténként magától jön az ágyba mellém, és együtt alszunk. Addig amíg fel nem ébredek, ő se kel fel. Ha netán késő este van, akkor tüntetőleg nyávog és mászkál körülöttem, vagy leül az ágyra és bámul. Ha véletlenül féjdalmat okozok neki, vagy valamit ami zavaró (pl fültisztítás), akkor megfogja a mancsával a kezem, vagy a fogai közé szorítja a bőrt, de soha nem karmol meg és soha nem harap meg!! Ellenben a család többi tagját megkarmolhatja, és a szomszád macskájával mindennapos a veszekedés/verekedés. Nagyon sok féle hangadásra képes, alapjába véve egy csöndés és (velem) türelmes egyén, mindig halk, de beszédes is. Szerintem egy rendkívül intelligens macska.
2013. jan. 18. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Ezt fölösleges volt megkérdezni.

Valószínűleg nem azért megy utánad, mert utál...

2013. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
a macskák SOHA sem vonzódnak emberekhez, ők csak az élőhelyükhöz hűségesek. ez nem vélemény, hanem tény. úgyhogy sajnálom, de nem.
2013. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Ez b*romság, már ne is haragudj...

A macska is érez ugyan úgy mint az ember.Tény, h nem olyan hűségesek, mint pl 1 kutya, de igenis szerethetik a gazdájukat. Itt van pl az én cicám.Pici korától nevelem és olyannyira hozzám nőtt, h mindig a közelemben van.Ha nem tud bejönni a szobámba mert pl bezárom az ajtót, ott ül és full hangerőn nyávog.Vagy pl mikor hazajövök, szalad és nem hagy addig, amíg meg nem simogatom, és még sorolhatnám.

Ez mind idióma téveszme, h az állatok és köztük pl a macska, nem érez, nincsenek lelki jelenségei...egyszerűen nem tudok hozzászólni, mert sok retard ember nem bírja ezt megérteni, ahogy azt sem, hogy attól, hogy nem olyan hűségesek (mert ez tény), még szerethetik a gazdájukat. Egyénfüggő. Egyes macskák valósággal rajonganak a gazdájukért, sőt, van amelyik hűségesebb bármelyik kutyánál (persze ez nem túl gyakori).

2013. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, tanúsíthatom. Egy macska is tud szeretni és ragaszkodni valakihez. Önálló, az nem vitás, de nem egy hülye automata.
2013. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztosan szeret, mert nem menne utánad, nem keresné a társaságodat.

Az én cicáim is hasonlóak, ülnek, néznek.

Tudnak szeretni, ragaszkodni a cicák. Nem ostoba állatok.

Öntörvényűek, de nem buták.

Nyugodj meg kedves Kérdező, szeret a cicád!

2013. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!