Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptam egy macskát, eddig...

Kaptam egy macskát, eddig kint volt tartva, én bent tartom, de egyfoyltában az ablakban ül és nyávog, illetve nem hajlandó a macskaalomba piszkítani, normális?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer piszkított a macskaalomba, aztán egy helységgel arrébb tettem az almot, mert a szobában volt de nem akarom hogy a hálóban legyen, ezért kiraktam az előszobába... Azóta nem hajlandó oda kakilni, nem megy oda stb... Miért csinálja ezt, hogyan lehetne odaszoktatni?

Illetve kb egész nap az ablakban vagy a teraszajtó elött ül és nyávog, kaparja az ablakot. Jobb lenne neki kint? Igazából én is jobban örülnék, ha ki kerülne mert nem bírom hogy mindenhova felmászik és minden macskaszőrös lesz... Pláne azt, hogy bekakil....

Ha kiengedem az udvarra nem megy el? Hogyan lehet ide szoktatni házhoz? Nem fog elszökni innen ha kiteszem?

Arra gondoltam, lehetne esetleg úgy, hogy napközben kint van, éjjelre pedig behozom....

De sosem volt még macskám, nem tudom hogy lehet ide szoktatni házhoz stbstbsb kérlek segítsetek!


2013. jan. 31. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:

függ attol mennyit volt kinn eddig. de ha eddig nem ment el most se fog. a macskák általában ragaszkodnak a kaját ado emberhez.mi mindig ugy csináltuk hogy egy két hetet benn volt mig nagyon pici volt de folyamtosan kivittük sétára meg a kutyához szoktatni.aztánn mikor nagyobb lett már kinn maradt.de ha ez felnött macska és eddig nem ment el...

azért kaparja az ajtot mert ki akar menni. almot nem tudom nekünk ilyen problémánk nem volt.

az meg elöfordul h eltünnek egy két napra mert csavarognak, föleg a pasik. ha hosszutávon nem kerül elö akkor sajna baja esett de ez benne van a dologban. nekünk eddig szerencsénk volt mind megmaradt.

2013. jan. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kölyök macskát én egy hétig tartottam bent,aztán kivittem a kertbe rövidebb hosszabb időre,hogy szokja meg a kertet is,ez is egy pár nap volt.Aztán jöhet mehet mint a távirat,nem jó neki bent legyen csak kint.Lesz neki egy területe a ház körül amit rendszeresen be barangol ez így van rendjén ilyen egy macska.Azt meg majd ő eldönti mikor megy be a házba.Az enyém mikor be akar jönni leül az ajtó elé és nyávog.Ha ki akar menni akkor bent nyávog.
2013. jan. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanított a macska? ha nem az, vágyhat ki a párzási időszak miatt, és az alom használata is ezért nem megy.

Ha van udvarod, érdemes neki kifutót építeni, ahonnan nem tud kiszökni, viszont el tud szaladgálni, tud levegőzni, oda bármikor kimehet, amikor kedve tartja. A macskák szeretik nézni madarakat, egy lakásban élő macska is szeret az ablakban vagy az erkélyen ülni. Ez természetes. Amíg nincs meg a kifutó, tegyél fém szúnyoghálót az ablakra, tudjon kifelé nézni.

2013. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából egy hónapig csak tartasd bent, ezalatt megszokja, hogy ez az ő helye. Ezután kiengedheted, lehetőleg eleinte felügyelettel, hogy megismerhesse a környéket, később már egyedül is. Ha nincs még, akkor mindenképp ivartalanítsd és ha kijárós cica lesz, akkor az oltásokat se felejtsd el.

AZ jó ötlet ha estére behívod.


Mindenképp szoktasd ki szerintem. Nekem ugyan szobacicáim vannak, és sosem merném őket kiengedni, de ők így nőttek fel, nekik ez a normális. Viszont ha egy cica már kiszagolta hogy mi az a szabadság, akkor őt már kínzás bent tartani.


Az almot szerintem csak azért nem használja, mert nagyon feszült. Később biztos vagyok benne hogy ez is rendeződni fog. Addig is takaríts ki mindent, valami olyan szerrel, ami biztosan teljesen eltünteti a szagokat. Mert ne feledd, amit te már nem érzel, ő még igen.

Az én cicám egyszer egy betegség miatt kezdett el bepisilgetni, de miután elmúlt, bármit csináltam a fotelba vissza vissza járt, mert nem jött ki a szag. Kb 1 évig próbálkoztam különféle tisztítószerekkel, végül a világ legegyszerűbb dolga vált be. Az ecet. :)

1-2 napig büdi ecetszagú lesz a lakás, de aztán az elmúlik és teljesen semlegesíti a cicapisi szagot.

2013. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A cica eddig nem nálam volt, pár napja kaptam, még fiatal, pár hónapos cica, és úgy tudom az előző gazdájánál kint is bent is volt tartva. Szegényke ott ül az ablakban egész nap és bámul kifele sokszor nyávog is, szerintem nagyon ki szeretne menni. Lány cicus, nem ivartalanított még. Almot ott ahsználja, ahova elsőnek raktam ( ez volt ahálószobám) de mióta kitettem az előszobába, oda nem jár rá. Most reggel ismét visszatettem a régi helyére az almot, és akkor használta. De én jobban örülnék, ha kint lehetne az előszobában, mert a hálóban kellemetlen.

Akkor ha minden nap kiviszem egy kicsit, mondjuk egy órára a kertbe játszani, és esetleg ott etetem meg, hogy tudja ez a helye, akkor egy idő után már egyedül is kiengedhetem?

2013. jan. 31. 17:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Az almot nyugodt, csendes helyre tedd. Valószínűleg azért nem használja az előszobába tett almot, mert ott jövés-menés van, míg a hálódban nyugi volt. Gondolj bele, neked sem lenne kellemes olyan helyen végezni a dolgodat, ahol folyamatosan jönnek-mennek.
2013. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, max egy hónap és kiengedheted egyedül. :)

De addig még ne, mert elszökik.

2013. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!