Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg lehet ettől baja a...

Tényleg lehet ettől baja a cicámnak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy lány szobacicám. Nem nagyon szeret kint lenni, csak akkor ha én is kint vagyok vele az udvaron. 4 hetesen került hozzám, viszont nem engedtem ki (kb 2 naponta 1x kivittem,de nem engedtem messzire mivel főúton lakom és nem akarom h elcsapassa magát 1 autóval), így totál emberekhez szokott, és fél a macskáktól (szerintem nem is tudja h mi az a macska).

A lényeg itt jön: Nincs ivartalanítva. Már kb 3x tüzelt,de ugye nem tudtunk vele mit csinálni, ha kivittem rögtön abbahagyta a nyávogást, viszont bent állandóan nyávogott meg tartotta a popóját. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ivartalanítsam inkább, mert ha nem, akkor kaphat 1 méhgyulladást v vmi hasonlót és meghalhat.

Ez igaz? Tényleg muszáj szegénykémet ivartalanítani?

Én nem igazán akarom, mert nekem ez olyan morbid dolognak tűnik, viszont ha az egészsége múlik rajta, akkor mindenképp elviszem dokihoz.

(Bocsi, ha kicsit hosszúra sikeredett)



2013. febr. 15. 11:27
 1/6 Vicuska87 ***** válasza:
74%

KÉrlek tájékozódj megfelelően!


A cicáknál a "céltalan" tüzelés, komoly méh gyulladáshoz vezethet, amibe valóban belehalhat a cicád! Erre nem az a megoldás, hogy fedezteted, hanem, hogy ivartalaníttatod!

Így jobb lesz neki és, és neked is!

Ez a legjobb dolog amit a cicával tehetsz! Hidd el ő is hálás lesz érte!

2013. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kovács Kutyus Morzsi válasza:
100%
Szerintem mindenképpen ivartalanítsd! Ez nem kegyetlenség a cicussal szemben. Egyrészt az ivartalanítással meggátolod, hogy különféle veszélyes betegségeket kapjon el. Másrészt, nem növeled tovább a kóbor kismacskák számát - ez nagyon fontos, és mindenképp mérvadó ok az ivartalanítás mellett. Nagyon sok gazdi nem is tud arról, hogy a macskája hány kiscicust hozhat világra, pedig nagyon sokat. Aztán, mivel nem tudják azt a rengeteg kicsit befogadni, azok elkóborolnak, megbetegednek, éhen halnak, vagy elüti őket valami, de egy biztos: tovább szaporodnak. Így még több szerencsétlen kismacska lesz a világon. Szerintem ivartalanítsd.
2013. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

"Másrészt, nem növeled tovább a kóbor kismacskák számát"

Egyrészt nem is akarom, de ha már besikerülne pl 6 kiscica, nem dobnám ki őket.

Másrészt meg nem is tudnám, mivel (ahogy a kérdésben is leírtam) a cicám fél a macskáktól és nem is megy ki az udvarra nélkülem. :)


De amúgy nem akarok több cicát, elég ez az 1.

Viszont erről tényleg nem tudtam, hogy ilyen betegséget kaphat szegénykém. Azt hittem, hogy elég annyi h nem érintkezik más cicákkal. :/


Még egyszer köszi a válaszokat. A cicával meg hamarosan megyünk a dokibácsihoz. :)


/Még annyit, (lehet,hogy buta kérdés) hogy: Nem fog neki fájni? /

2013. febr. 15. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy picit talán fájni fog neki,de műtét után mindig kapnak fájadalom és gyulladás csökkentőt és a lányok sokkal jobban bírják ezt a műtétet mint a fiúk.

Jól döntöttél az ivartalanítással mert egy méhgyulladást lehet észre se vennél a cicánál,hidd el nem mindig vannak egyértelmű jelei.

2013. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megéri ivartalanítani.Mi kedden ivartalaníttattuk a lány cicánkat,első nap kicsit kába volt,másnap már felugrált a székre,íróasztalra stb.Arra kell vigyázni,hogy ne piszkálja a sebet.Mi mindig rászólunk,mert azt a fejre tehető bigyaszt,amit adott az orvos,fél perc után leszedi.
2013. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kovács Kutyus Morzsi válasza:
Műtét után tényleg nagyon erős fájdalomcsillapítókat kapnak, főleg, ha a cica nőstény. Az én macskám hím (volt), az ivartalanítási műtét a hímeknél lényegesen egyszerűbb, azonban még ő is kókadt volt az operáció után, csak dűlöngélt össze-vissza. Hamar erőre kapott, de lábadoznia kellett.
2013. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!