Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fürdethetem a két macskát...

Fürdethetem a két macskát ugyanabban a vízben?

Figyelt kérdés

A vízbe tenném Neostomosan ampullát ( [link] és úgy tudom, hogy ebben kell megfürdetni (sampont használhatok?)

De máshol meg azt olvastam, hogy (ugye 1 L vízben kell feloldani) és permetezni kell a macskára.... szóval nem tudom pontosan hogyan kell használni, de a lényeg hogy valahogy azt szeretném megoldani, hogy az az 1 ampulla amim van mindkét macskára tudjam használni. Hogyan?



2013. márc. 3. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell sampon. Az oldatot öntsd 1L vízbe, tedd az egészet egy lavórba, vagy egy kis tálkába. Állítsd bele a macskát és szivaccsal dörgöld a szőrébe az oldatos vizet. Jó alaposan, de az arcába ne menjen. Lemosni nem kell, csak alaposan megtörölni. Ezután ismételd meg a másik macskával is. Szerintem elég lesz egy ampulla, mert vízből marad bőven a lavórban és nem használódik el.
2013. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Le se öblíteni? Nem fogja kikezdeni, vagy kimarni a bőrüket?
2013. márc. 3. 09:48
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy mennyi ideig tart a hatása?
2013. márc. 3. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Bolhásság és tetvesség esetén a teljes testfelületet és az állatok közvetlen környezetét is permetezni kell. A kezelést 7 nap múlva célszerű megismételni. A kullancsok a kezelés után néhány órán belül lehullanak. Újrafertőződés ellen az egyszeri kezelés 2-3 napos védelmet nyújt. A hatás szükség esetén újabb kezelésekkel meghosszabbítható. "


Nem marja ki a bőrüket, na aggódj. Lemosni nem szabad, mert akkor nem fejti ki a hatását.

Hogy mennyi ideig hat, attól függ mennyire bolhás a macska. Én úgy használtam, hogy bolhás macskát fürdettem, majd lakásban élt, elég volt az egyszeri fürdetés. Ha nagyon bolhás, célszerű a fekhelyét is bepermetezni, hogy ne fertőződjön vissza.

2013. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én lakás macskára használtam, kijárósra nem tudom mennyi ideig hatásos.
2013. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lakás macskákról van szó.

Nem nagyon bolhás (4 hete lett frontline-nal bolhátlanítva aminek 5 hét a hatóideje, de már láttam benne párat, szóval tényleg nincs benne sok - a kicsiben) a nagy cicában amúgy sem szokott lenni, őt nem szeretik vagy nem tudom, őt nem forntline-oztam és nincs is benne... néha havonta ha 1-2-t találok nagyon max, viszont most mind2-t megfürdetem. Hát a fekhely téma érdekes, mert a lakás minden kárpitos felületét ágynak használják, a mi ágyunkat is, de akkor lefújok megint mindent (mert már korábban vettem lakásra való bolhairtó sprayt, és a szőnyegtől kezdve mindent lefújtam, ezt akkor most megismétlem)

2013. márc. 3. 10:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Jah az a baj, hogy fürdés után midig nyalogatják magukat - jut eszembe - és nem lesz nekik attól bajuk ha ezt a szert lenyalogatják magukról?????
2013. márc. 3. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, már meg se tudom számolni hány macskát fürdettem vele. Azt szokták mondani, hogy nyáladzhat tőle, de sose tapasztaltam. Alaposan töröld meg, főleg, hogy hideg is van, ha engedi szárítsd meg hajszárítóval. Mosdatni fogja magát amíg meg nem szárad teljesen.
2013. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a hajszárítótól nagyon félnek szóval nem valós, hogy megszárítom őket. De köszi mindent!!!
2013. márc. 3. 10:49
 10/11 anonim válasza:
Az én cicáimat is ebben fürdettem,és semmi bajuk nem volt.Nem töröltem le.De a szobához vettünk még egy ampullát,és azzal mindent át fújtam.Ezt majd megismétlem 3 hét múlva.Sajnos nállunk a bolhák is elszaporodtak,szét csipkedték a lábam.Hiába porszívóztam 2 naponta.Ez nagyon jó,el tűnt az összes .És a cicákból is.
2013. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!