Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek is van vagy volt már...

Nektek is van vagy volt már ilyen macskátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekünk van két benti cicánk. Anya és fia :) Mondjuk nem egyszerű mind kettő se, de a fiú cicánk eléggé furán táplálkozik! Kiskora óta semmilyen macskakaját nem eszik! Kivéve persze a száraz tápot nagyon szereti. De ilyenek hogy konzerves, tasakost, pástétomokat semmi ilyet nem eszik. És még házi kosztot sem esznek! Csak felvágottakat, virslit, sonkákat eszi meg. A lánycicánk mondjuk csak tasakost eszik egy fajtát és ő is szokott enni felvágottat. Ha pl. odatartok nekik csirkehúst bármilyen húst akkor úgy elfordítják a fejüket, mintha forró parazsat tartanék nekik :$ Szóval katasztrófa. Akkor van a legnagyobb baj,ha megunják a kaját...akkor semmi más nem kell nekik csak szárazat esznek. És ha megunják a kaját 1 hétig akkor fogynak is ugye mert semmi táplálóbbat nem esznek meg :$ Persze egészségesek és nem kórosan soványak csak látni rajtuk hogy fogytak ha nem eszik az eddigi ételüket....Már panaszkodtam állatorvosunknak is hogy semmi ilyen kaját nem eszik...és csak néztek..mert mondták hogy van persze olyan macska amelyik nem eszik ilyeneket de hogy még házi kosztot sem. És azért még orvosunk is megjegyezte hogy kissé azért vékonyka. Mert ráadásul nagyra megnőtt a fiú, jó erős csontozatú is :) Az anyja mellette kismacskának tűnik és ha oltáskor kapja a féreghajtót akkor neki + fél tablettával többet kell adni. Szóval a nagy termetéhez képest is kissé vékonyka. Nem tudom hol rontottam el... többen mondják hogy biztos elkényeztettük őket és hozzászoktak a jó sorukhoz...Mikor a kiscicák elérték a kort hogy egyenek szilárdat akkor tettem nekik junior tasakost is meg sonkákat is a táljukba. És amelyiket megtartottuk odament a tálhoz amiben tasakos volt, megszagolta majd körbekaparta a tálat mint mikor piszkítás után is kaparnak és ott hagyta. A többi cicát ugye elajándékoztuk de mai napig tartjuk a gazdikkal a kapcsolatot. Egyik gazdi mondta nekem még mikor elvitték a lánycicát nem akart enni ő sem semmilyen tasakost...aztán csak pástétomot evett. De később házi kosztot is evett. Néha már bosszant hogy még házi kosztot sem esznek. Sose voltam híve annak h csak házi maradékon éljen a macska, de jó lenne ha néha megennék. De az a durva hogy pl. a szomszéd macskája aki csak kinti cica soha életében nem kapott macskakaját,szárazat sem, csak házi kosztot meg csontokat kap és még is gurul olyan kövér.
2013. márc. 14. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2013. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki vitaminos tápot, esetleg próbálkozz csirkemájjal, májkrémmel, tejjel
2013. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Köszönöm az egyszerű,tömör,érthető és sokat mondó tanácsodat :D Elsősorban azok válaszára vagyok kíváncsi, akiknek van ilyen cicájuk hasonló gonddal. De azért köszönöm, hogy írtál.

Második válaszoló: Köszönöm neked is :) Folyamatosan próbálkozom ilyen tápokkal. Sok félét vettem már, benti vagy válogatós macskák részére való tápokat is. Orvosunktól is vettünk már tápot, de nem nagyon vált be. Most jelenleg Whiscast esznek, azt a májjal töltöttet és azt most szeretik. Tudom nem jó ez a táp, de sajna ami nem töltött vagy ami egyszínű azt nagyon nem eszik meg. Még vedtem nekik kis csomagos tápot purina one-t és egy másik fajtát is ami jobb minőségű de nehezen fogyott el.

2013. márc. 14. 16:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kicsit elrontottátok a cicák nevelését. Tudom, hogy szeretitek őket és családtag, de azért mindennek van határa. Lehetne kicsit drasztikusabban hozzáállni a dologhoz. Például naponta kétszer kapjanak enni, napközben pedig ne legyen előttük száraztáp. El lehet így kezdeni. Fontos, hogy éhesek legyenek, amikor kajaidő van. Aztán a száraz táp mellett folyamatosan bevezettek valami mást. Nem hiszem, hogy éhen fognak halni a macskák a teli tál mellett, max. néhány napig vagy hétig tüntetnek, de "meg kell őket törni". Nem akarok így fogalmazni, de szerintem neked sem jó, hogy ilyenek. Ez egy kicsit olyan módszer, amikor kiskoromban belém akarták erőltetni a lencsefőzeléket, mondván, ha nem eszem meg, nem kapok ebédet. :(
2013. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nyers hús (persze kivétel a sertés)? Azt sem ennék? Mert a száraz táp+nyers hús már elég jó kombináció.

Huhh... de jó, hogy az én cicám nem ilyen válogatós. Szerintem ez nem az elkényeztetéstől függ. Én állandóan váltogatom neki a száraz tápot és mindegyiket szereti. A konzerves kaját ő sem eszi és a tasakosban is válogat. Én is most próbálom őt rászoktatni a nyers húsra. Ott is néztem, hogy vajon mi megy neki, külön tettem egy tányérba a színhúsit a bőrét és még a csontot is. Csak a húst ette. A nyers májat is megette egyszer...

Szerintem vehetsz nekik macska Béres cseppet. Én úgy vettem észre jobban eszik tőle a cica és szép fényes, puha lett a szőre.

2013. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A mi cicánk is eléggé válogatós. A húst nem eszi meg, a házi kosztot sem nagyon, de imádja a konzerveket és pástétomokat. Szoktunk neki néha tejet kitenni egy tálkába, de általában akkor eszi meg ha megalszik, szereti a tejfölt is, kenőmájast. A főtt kukoricát is szereti rágcsálni. Próbáltál már házi kosztot adni nekik az egy hetes diétájuk után?
2013. márc. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! :) Már sokszor csináltam azt,hogy elvettem előlük a szárazat...azt csinálták,hogy akkor nincsen száraz akkor nem esznek...és nem ettek semmit! Otthon gubbasztottak és reggeltől estig semmit nem ettek nem is kértek. Sajnos olyanok,hogy ha nem az van előttük amit ennének (ami csak száraz) akkor inkább nem esznek semmit. A lánycicánkkal azért könnyebb,mert ha pl. a tasakost megunja akkor néha eszik sonkákat is a száraz mellé vagy direkt kiéheztetem,hogy egye meg a sonkát. De a fiú cica a legproblémásabb...semmi hús,nyers hús semmi házi koszt. Már 2 éves lesz majd nemsokára és ennyi ideje mindig próbálkozom valamivel....de semmi. El is menekül mikor húst tartok oda neki ,elfordul és elmegy. Lehet kipróbálom a bérescseppet cicáknak. Majd előtte inkább állatorvosommal megbeszélem,hogy ő mit gondol erről a szerről. Elvileg növeli az étvágyat is.
2013. márc. 19. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!