Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy fajtatiszta...

Mennyibe kerül egy fajtatiszta cica és havonta kb. mennyit kell rá költeni?

Figyelt kérdés

Fontolgatom, hogy legyen egy cicánk de előtte mindennek utána szeretnék járni.

Egy fajtatiszta kiscica mennyibe kerül?

Havonta kb. mennyit kell rá költeni?

Tudom nem pénz kérdés, de azért az sem mindegy.

Nektek milyen cicátok van?


2013. márc. 14. 16:51
1 2
 1/13 Vicuska87 ***** válasza:
48%

Egy fajtatiszta cica ára 90.000 ft-től indul...

Csak bent tarthatod, kell neki, cicabútor ami 2 in 1 (kaparó, és mászóka), alomdoboz, érdemes fedettet, alom, jó minőségű táp 10 kg 13.000 ft, plusz valami jó alutasakos eledel (Schesir, Porta21, Cosmo, Real Nature), fésűk, játékok... nagyjából ennyi! A havi költséget még sosem számoltam ki!

2013. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

De ha már megvan a cica, kb. ugyanannyit kell rá költeni, mint a házimacskára, hiszen az is megérdemli a normális és változatos étkezést pl. És az első hónapokban ugye oltani is kell vinni a cicákat, féreghajtani, amiket időszakonként meg kell ismételni.

A párommal a fajtacica mellett döntöttünk (első macskának). Arra jutottunk, hogy egy év alatt úgyis a vételár többszörösét fogjuk rákölteni a macskára, és most már úgysem lesz fűtésszezon stb. stb.

2013. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

90 ezertől kezdődik a vételár.

Majd minden felszerelés, kaparófa, macskawc, fésű, tálak... ezek pár ezer Ft-tól felső határ nincs.

Havi ellátás alom plusz prémium táp 5-6 ezer ft-ból bőven kijön.

Házi macskáim vannak, 5db, prémium tápot kapnak, szilikátos almuk van. Netről rendelek tápot, úgy jobban megéri, egyszerre egy havi mennyiséget.

2013. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Maxitabi ***** válasza:

Hú.. havonta én sem számoltam ki..

Táp: 7kg 11.000Ft (3 hónapra 2 cicának), tasakos-konzerv naponta-kb 3-4000Ft, de lehet myershús (disznó kivételével)-igaz,ez a mi húsunkból megy,mivel minimális mennyiség.

Macskafű- cserépben-?; kaparófa-macskabútor- határ a csillagos ég; fésűk, kefék, macskahordozó -5000-20.000 ig (nekem MC-m van, tehát nagy hordozó kell); körömvágó, esetleg macskahám/nyakörv,póráz.

Erkélyre, ablakra macskaháló, ha emeletes házban laktok- ?.

Játékok-de sok egyszerű, házi készítésű is megteszi.

Etetőtál,itatóedények-ne műanyag!!-?

Alomtálca/ák(2000-12.000ig),alom bele- havi 5000(szilikátos, 3 alomtálcába 1.5 10 L zacskó)

Orvosi költségek: oltások,féregtelenítés (utóbbi 3 havonta pár száz FT), nekünk van chip és útlevél is-az drágább jóval.

Ivartalanítás 5-7 hónapos korban-lány cicáknál kb 20.000 v több, kandúroknál olcsóbb-de fontos a lakásban.

Egyelőre ez jutott eszembe.

2013. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék egy fajtatisztát, már ki is néztem, 95 eFt. Gondolom a többi is ekörül mozoghat, ha van Magyarországon tenyésztő és hobbi cicaként veszed.

Ebben nálam nincs benne az ivartalanítás, meg a chip sem. Utóbbi lehet nem is lesz, még agyalok rajta.

Én nem tudom mások hogy lehetnek olyan ügyesek, hogy pár ezerből kihozzák a havi költekezést. Nekem is van most egy cicám és (még) nem prémium tápot kap, de nem is a leggagyibbat és csak a kaja havonta kb. 7-8000 eft. Most majd átállok én is a netről való rendelésre a nagyobb kiszerelésű prémium tápra, de szerintem így sem lesz olcsóbb, sőt. Kb. 2 kiló szárazat eszik meg a kis 4 kg.-os macsekom plusz kb. 30-35 tasakosat havonta. A nyers húst is próbálgatom már (mert a másiknak ez benne "kell" lennie az étrendben), mert az is jó nekik és egészséges (kivéve a sertést).

Szóval az alom még ebben nincs is benne. Ami szintén elég gyorsan fogy. Azt nem tudom mennyi, mert én mindig próbálkozom, hátha találok jót, mert szerintem mindegyik elég rossz. Naponta többször is tisztítom. De mondjuk ez is havonta kb. 2000 Ft és nem a leghiperszuperebb.

Meg tényleg az elején a felszerelésekre kell többet költeni, ami szerintem szintén lehet húzós, mert egy normálisabb cicabútor lehet 25-40 eFt. Bár lehet meg kell találni a jó helyeket, ahol olcsóbbak és nem a Fressnapfot, ahol elég drága szerintem.

Hordozót is be kell szereznetek, mivel abban hozzátok el a cicát meg dokihoz is abban viszitek.

Nekem egy sziámim van, akinek nincs törzskönyve és most egy birmanom lesz mellé, ha minden igaz.

Nektek jó cicázást! :)

2013. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Havi 13.000 a száraz táp, Royal Canin. Konzerv naponta kb. 200-250Ft, prémium minőség. Kevés nedveset kapnak, öten egy konzerv, de többet nem is esznek meg, így is marad a tálkában, mivel jó minőségű a táp, laktató. 2800Ft a szilikátos alom, heti egy 10L-es zsák. Mondjuk így már 6000Ft/macska, mert felment az alom és a száraz táp ára is kicsit.
2013. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szent Isten, jó sokba van egy cica sok dologra nem is gondoltam még. Ragdollt szeretnék, nagyon szép fajta teljesen beleszerettem. Az ára kicsit húzós de ha úgy alakul megoldjuk.:)

2013. márc. 14. 22:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Hú a ragdoll nekem is az első kedvencek között van :) gyönyörű cica, én is olyat akartam, de az ár miatt nálam kizáró ok volt, nem tudtam ennyit kiadni érte, így sziámi lett de nem bántam meg :) A legdrágább kiscica a világon, hihetetlen ragaszkodó, olyan mint egy kisbaba :) (a ragdoll is ilyen természetű elvileg).

És hála az égnek, nagyon szép, kellemes hangja van, mert ugye a sziámi baromi beszédes cica, ő is egész nap nyomatja a dumát :) de kis trillázó, magas hangja van, nem ilyen: http://www.youtube.com/watch?v=WwSYm1NPHP4

ettől megőrülnék...

Kissé télleg húzós árakat írnak, szerintem én nem költök rá ennyit. De lássuk csak:

A cica ivartalanítva lesz hamarosan ezt is érdemes bekalkulálni (fiú, tehát kb 5-6ezer ft lesz), Az oltásai nagy részét már megkapta mielőtt elhoztuk így erről nem nekünk kellett gondoskodni, a leukózis elleni volt már csak, egy oltás itt Debrecenben kb 5-6ezer ft szintén, a féreghajtás 500ft, ezt negyedévente kell ismételni, érdemes egyszer egy Fip Felv és Fiv tesztet csináltatni (neten utána tudsz nézni h mi ez, öröklődő betegségek kiszűrése egyébként), ez ha jól tudom 10 ezer körül van, de ezekre csak egyszer kell költeni ugye.

Alom: mi szilikátost használunk, Aldiban kapható 5kg-os, 1-1,5 hónapra elég az egy cicának bőven, ez 2ezer ft., és a kaja: alusat heti 3x-4x kap, változó milyet, ált. 100-300ft között van darabja, és tápból meg igyekszem mindig a legjobbat venni (royal canin kitten, purina pro plan junior volt most legutóbb) ezek kerültek összesen 5ezer ftba, bő 1 hónapig volt jó sztem, vagy 2 hónapig is. Hordozót is vettünk neki a Fressnapfban még karácsony előtti akcióban, 6ezer helyett volt 2500 ft, ez mindig jó ha van, egyszerű ebben elhozni is, illetve később ha dokihoz kell menni is jobban szeretik ha van egy megszokott, jól zárható kis hordozója, mintha csak egy dobozban vinnéd. A cicawc is akciós volt, 3000Ft, fedett, de mi csak az alját használjuk cicaalmos tálcaként. Ezek is mind egyszeri kiadások. Játékokat nem igazán veszünk neki, mert jobban szereti azokat amiket itthon talál magának, pl kupakok, zoknigombóc, papírzsepi, kulcscsomó... :) elég kreatív macskusz. Háza van, ezt még egy régebbi cicánk "hagyta" ránk aki lelépett, sima textil bebújós, de csak játszani szokott vele, aludni a lábunknál alszik az ágyban :) (mindig azt játssza h felülről ráugrik, kilapítja a házat, és belefekszik mintha kosár lenne...) dilis :) Asszem ennyi, jó hosszú lett, de sztem mindent leírtam :) Képet mutatok róla szívesen ha szeretnéd, elfogult vagyok de sztem gyönyörű cica :)

2013. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vicuska87 ***** válasza:
52%
8-as! Várjuk a képeket! Biztosan nagyon szép cica!
2013. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek a legfrissebbek :)

2013. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!