Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 10 hónapos cicámat felcsinál...

A 10 hónapos cicámat felcsinálta a drága tesója, és most hasas. Lehet bármi baja attól, hogy még egy éves sincs és hasas, vagy esetleg attól, hogy a testvérje az apa?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 23:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem túl szerencsés dolog, hogy a saját testvére csinálta fel. Bár kutyáknál is előfordul, hogy szukát a"fiával", kant

a "lányával" pároztatnak annak érdekében, hogy javítsanak az utódok minőségén,de ezt hosszú távon nem érdemes folytatni, mert idővel az utódok minősége megromlik és különböző betegségekben fognak szenvedni. Annyiból jobb lett volna,ha később lettek volna kölykei (ha már ez elkerülhetetlen), hogy gyanítom, hogy a macskád még növésben van, erősen megterheli a szervezetét az ellés, és vissza is maradhat kicsit a fejlődésben.

2013. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
én pár éve voltam hasonló helyzetben,csak az én cicámat a szomszéd macskája csinálta fel,sajnos belehalt az ellésbe,a kicsiket akik megszülettek cukros tejjel etettük fecskendőből hogy legalább ők túléljék,remélem a te cicád szerencsésebb lesz:/
2013. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindkettőtől lehet baja. Ez olyan mintha egy kisgyerek esne lenne terhes. Azt meg ugye nem kell magyaráznom, hogy miért nem jó ha rokonnal párzik... Vidd el ivartalanítani őket!
2013. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom,cicáknál is lehet azt,amit a kutyáknál,tehát vemhesen ivartalaníttatni.Mind a cicád,mind a kicsik érdekében érdemes lenne rászánni azt a párezer forintot.
2013. márc. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno kaptunk egy kismacskát akiről utólag derült ki, hogy valószínűleg vérfertőzés útján született. Szívbeteg volt, ami abban nyílvánult meg, hogy védőoltások után folyton rosszul lett, mint aki a halálán van, nem is élt sokáig szegény.
2013. márc. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
86%

Gratulálok, gondolom, a gyerekeidet is simán összeereszted egy-egy kósza numerára. Alap dolog, hogy ha két ellenkező nemű macskát tartok, mindkettőt, de LEGALÁBB az egyiket ivartalaníttatom. Azt, hogy alap dolog, úgy értem, hogy az általam ismert 9-10 éves (!!!) gyerekek közül nem tudnék olyat mondani, aki nem tudná, hogy ha egy fiú meg egy lány kutyám van, el kell vinni őket állatorvoshoz, hogy ne csináljanak halomra kiscicákat.


Kedves első, kutyáknál ez a dolog ugyanolyan körülmények között történik, mint itt: valami elmaradott idióta otthonában.

2013. márc. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vemhesen is lehet az utolsó percig. Ne legyünk álszentek és naivak. Jobb, ha nem születnek meg. Alig lehet valakire rásózni, ha meg magunknak akarjuk, mert van hely, akkor fogadjunk a helyükbe olyat, amik megszületését nem lehetett megelőzni és nélkülön falhoz csapták volna őket.
2013. márc. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Azt még azért hozzá tenném, hogy mikor azt írtam, hogy jobb lett volna, ha később lett volna vemhes, ott természetesen arra gondoltam, hogy nem a testvérétől.:)De igazából az lett volna a legjobb,ha nem lett volna vemhes,mert nagyon hamar el tudnak szaporodni a macskák. Amúgy nem mintha számítana, de nem tudom, hogy miért lettem lepontozva,szerintem nem írtam hülyeséget.

2013. márc. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!


Én azt a példát tenyésztőkre értettem, elő szokott fordulni,hogy beltenyésztést folytatnak, még régebben olvastam egy kutyás könyvben.

2013. márc. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, elnéztem, 6-ost akartam írni. :S

Bocs,de már kezd késő lenni, ideje elraknom magam holnapra. :D

2013. márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!