Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény cicám vemhes lett,...

A nőstény cicám vemhes lett, de elég fiatal. Lehet baja?

Figyelt kérdés
A macskánk február-március elején tüzelt, most pedig valószínűleg terhes, már nő a hasa és az emlői is. Ő tavaly áprilisban született, tehát kb pont egy éves lesz, amikor megszül. Szerintem egy kicsit kis termetű, előző macskámhoz képest... Meg fog tudni szülni? Esélyes, hogy valami baja lesz? Ezután persze ivartalaníttatjuk, de most már nem akarjuk "kikaparni" belőle a piciket...

2013. márc. 26. 00:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet előre tudni, sajnos. Reméljük minden rendben lesz.
2013. márc. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%

Pedig hidd el, neki is jobb lenne, és a kölyköknek is, ha nem születnének meg! Én imádom az állatokat, nekünk is van mindenféle, de csak felelősségteljesen szabadna mindenkinek állatot tartania. Gondolj bele mennyi elárvult kutya, macska és még sorolhatnám mennyiféle állatnak nincs otthona, vagy épp elaltatásra vár...


A túl fiatal macska nem is biztos, hogy kitudja hordani a kölyköket. Esélyes, hogy elvetél, aztán vagy minden rendben lesz vagy nem. Én nem bíznám a véletlenre. Érdemes lenne még egyszer átgondolni.


Én úgy fogadtam örökbe már 5 éve a kutyusunkat, ő is vemhes volt, de nem születtek meg a picik. Neki is jobb, nem szenved tüzeléskor, és nekünk is jobb így.

2013. márc. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 urkunde ***** válasza:
14%

Semmi baja nem lesz.A tüzelés az ivarérettség jele,a macskáknál teljesen más a helyzet mint a kutyáknál.

A macskáknál még megvan a valamilyen szintű szelekció a

párválasztásnál az erősebb kandúr párzik,a gyengék nem

nemzenek utódot hanem pihegnek,egy több napig tartó portya után,és nyalogatják a sebeiket.Valószínű a te szukád is egy olyan erős kandúr kölyke akinek sikerült párzani.Vélhetőleg erős astervezete.

Tessék bízni jobban a macskádban!

A kutya meg azzal párzik akit a gazdája véletlenül(vagy szándékosan) odaengedett hozzá.

2013. márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Vicuska87 ***** válasza:
51%
Ivartalaníttatni kellett volna, nem ilyenkor gondolkozni ezeken a dolgokon!
2013. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
66%
Az én cicám mindössze 9 hónapos körül lehetett, mikor legelőször hasas lett... 3 magzatnak életet adott ugyan, de fél óra-1 órával a születés után meghalt mindegyik. Ki sem voltak rendesen fejlődve. Magyarul koraszülöttek voltak. Túl fiatal is volt, és legelső szülése is. Ez volt tavaly előtt áprilisban. De annyira nem viselte meg a dolog, mert augusztus végén újra életet adott 2 gyönyörű whiskas féle kandúrcicának. Makk egészséges mindegyik. Szerintem is jobb, ha ivartalanítod minél hamarabb, már azóta mi is megtettük, csak az első almot szerettük volna kivárni, a 2 gyermekem miatt is, akik nagyon macskásak. :)
2013. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Túl fiatal, akár bele is pusztulhat az ellésbe.

Minek újabb kiscicákkal szaporítani a nem kevés gazdátlan, árva cicust? Akik aztán majd szintén ilyen fiatalon vemhesülnek, ellenek stb, stb...

Még most sem késő ivartalanítani!!! Vigyétek el orvoshoz!!!

2013. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, mi is meg akartuk várni az első almot, nekünk nem gond, nagyon szeretjük a kismacskákat, megtartjuk és felneveljük őket, nagyon ritkán adtunk ajándékba, ismerősnek...úgyhogy nem végezte egyik sem árván vagy menhelyen! Csak nem gondoltuk, hogy már ilyen korán vemhes lesz, persze láttuk, hogy tüzel, de próbáltuk nem nagyon kiengedni, egyből behoztuk miután elvégezte a dolgát, hát nem tudom...valahogy mégis besikerült.

Próbálok bízni benne, meg az ösztöneiben, csak szerintem még kicsit kölyök ő is, kistermetű, szeleburdi... Nem egy nagy kifejlett anyamacska.

2013. márc. 26. 11:59
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként ha már majd a szülés lezajlott, akkor elő szokott fordulni, hogy a családhoz tartozó többi, idősebb anyamacska besegít a kölykök nevelésében.
2013. márc. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De akkor is ha ők ivartalanítottak? az ösztönük megmarad?
2013. márc. 27. 17:27
 10/25 anonim ***** válasza:
Akkor kevesebb rá az esély. Főleg ha még ők sem szültek soha.
2013. márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!