Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Havonta ennyibe kerül egy...

Havonta ennyibe kerül egy cica tartása mindennel együtt 2013-ban?

Figyelt kérdés
Mennyit eszik naponta, milyen gyakorisággal betegszenek meg?! Szobacicáról volna szó.

#macska #etetés #állatorvos #cica #mennyibe kerül havonta #cica koszt
2013. ápr. 16. 11:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Sajnos lemaradt egy betű: mennyibe kerül..
2013. ápr. 16. 11:04
 2/20 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy kölyök vagy felnőtt.

Egyébként a konzervek darabját 200 Ft körül vesszük, a száraztáp 2 kg olyan 2000 Ft körül van. A száraztáp kibírja egész hónapban, konzervből napi 1-et simán lehet számolni.

Az enyém minden oltást megkapott az elején és még egyszer volt beteg. (lekopogom)

2013. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem egy cicám van,de leosztottam 1 főre.És ebből is a legtöbbet evő cicámat veszem alapul.

Konzerv havi egy macskának jó konzerv 8970 napi eggyel számolva.Száraztáp prémium minőség havonta 1,5 kg 1875,-,Alom 750/hó.


Ezek alap szükségletek összesen : 11.595,-


Persze ha soha nem volt cicád akkor jópár dolgot kell,hogy vegyél:etető,itatótál,alomtál,kaparófa,játékok,fekvőke.


Állatorvos az változó nem lehet előre tudni.Van,hogy egy szobacica is megfázik vagy hasmenése lesz,bármi előfordulhat.Ami állanó az az évenkénti oltás ami kb 5000 orvostól függően illetve a féreghajtó negyedévente aminek az ára szintén változó.

2013. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Hát... Akkor az én cicám olcsó, ahogy látom itt a válaszokat.


Mindössze 2-2,5 kiló, pedig már felnőtt. Betegen fogadtam örökbe menhelyről, és ilyen pici maradt.


Két alomtálcája van, ez havi 1500-2000 ft. Biolux alom, 10 kg.


Száraztápot nagy kiszerelésben veszek, és mindig előtte van, tehát ez 2-3 havonta 5000-7000 ft. Nincs konkrét márka, általában kísérletezünk, most éppen Bio Plan-t eszik.


Alutasakos szintén Bio Plan napi 1 db, ha kér még, akkor 2 db, illetve amit nagyon szeret az Rossmann saját márkás, valami Welston vagy hasonló neve van. Ez kb. havi 5000-6000 ft.


Tehát alom és alutasakos havi 7000 ft kb.


Orvos nyilván változó, ha beteg akkor drága, ez egyértelmű, de ha csak a féreghajtás és bolhaírtás van, akkor az 3 havonta 300-400 ft. Mi ingyen kapjuk a bolhaírtást, mert 15 éve egy orvoshoz járunk még az előző állatainkkal, és most vele is. Plusz ugye az éves oltás, az 3000-4000 ft. De sokban függ az ár az orvostól, térségtől.


Mi Újpestiek vagyunk, és az Újpesti Állatorvosi Rendelőbe járunk (Dr. Horváth és Fiai).

2013. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és panelcica, ezt elfelejtettem írni. Tehát nem csavarog, csak az erkélyre megy ki.
2013. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

VÉGRE!!!!!!!!!!!! :)))))))

Bocsi, de úgy örülök, hogy nem azt dobták ide, hogy havonta pár száz forint.

Örülök, hogy vannak lelkiismeretes emberek és nem az a lényeg, hogy minél olcsóbban kijöjjön a "dög".

Én is átlagoltam mindent (kaja, alom) és inkább rászámolok, mint kevesebbet. Szerintem havonta 10 eFt-ból kijön a tartás. Szerintem ha tudod szoktasd rá minél többféle eledelre. A prémium táp az alapnak jó, az mindig lehet előtte. Adhatsz neki nyers csirke, marha, kacsa husit, simán, fűszer nélkül főzve, sütve is, halat is. Néha ehetnek belsőségeket kacsa, marha szív, esetleg máj. A nedves tápokból is lehet többfélét adni, de itt a prémiumok szerintem elég húzós áron kaphatóak, én napi szinten nem tudnám csak azt adni, de így, hogy változatos az étrend belefér. Változó, hogy mennyit esznek. Én eddig úgy vettem észre havi 2 kg száraz elfogy, de lehet módosítanék 1.5 kg-ra. Emellett napi 20-30 dkg hús vagy nedves, de ez is változó, mindig másképp eszik a macsom és nem egyforma mennyiséget.

Szerintem nem igazán betegesek a cicák, de lehet ki kell fogni a jó genetikát is, mert azért sokszor olvasok itt betegeskedőket... Vannak enyhébb betegségek, amiket pár ezer Ft-ből kitudnak kezelni, de vannak húzósabb költségűek, mikor a dokik sem tudják mi lehet a baj és csak úgy viszik a 10 ezreket a különböző vizsgálatok. Viszont ez tényleg nem jellemző.

A többiek is sok hasznos dolgot írtak.

2013. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 skyton ***** válasza:
92%
Jól írták előttem olyan 10 ezerből ki lehet jönni. Viszont nekünk a Biolux alom nem jött be. Néhány nap után iszonyat büdi volt. Próbálj ki több félét: Mi most a vagy a Lidl, vagy a Müller sajátmárkás macska almot használjuk. Ez jól csomósodik. Így egybe ki tudod venni a "pisigolyókat" Ja és az ivartalanítást is fontosnak tartom, akár kandúr, akár nőstény. A kandúr jelölget, a nőstény meg havonta tüzel.
2013. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Az én cicám naponta háromszor eszik. Kétszer kap nedves-alultasakos kaját. (aminek darabja kb 100-200 forint) Plusz Royal canin prémium száraz táp van előtte egész nap, ami 10.000 ft, de jó sokáig elég. (kb fél évig) Ebből kb egy maréknyit kap.


Az alom 2000 forint egy hónapra. (Dog's best)


Az oltások jó drágák az elején, de utána egy évbe csak egyszer kell oltani vinni.


Az én cicám még nem volt beteg. Szerintem ez a tartási körülményektől függ, hogy mennyire beteges egy állat.

Rossz minőségű, olcsó tápokkal, huzatos helyen, stb biztos hogy gyakrabban betegednek meg. De az az állat amit jól tartanak, jó vagy közép minőségű tápot kapnak, megkapnak minden oltás, azok biztos nem olyan betegesek.


Amúgy egyed függő. Bármikor kialakulhat valamilyen betegség, pl hugykövesség, amit bizony kezelni kell.


A játékokról, kaparófáról, nyakörvről, hámról, pórázról, etető itató tálról, alomtálcáról, keféről, sampon, szemtisztító lötty, fültisztító lötty, macskatávoltartó spray, stb még nem is beszéltem. Ezek kezdeti kiadások. Általában elég egyszer megvenni... Én ezekre tuti kiadtam anno 30.-40. ezer forintot. (De én megtehetettem hogy elhalmozzam, értelemszerűen akinek kevesebb pénz jut ilyesmire, az kevesebbet költ erre, a cicának semmi baja nem lesz ha nincs szemtisztító folyadékja, vagy direkt boltban vett kerámia tányérja. Sima meleg vízes vattával is lehet törölni a szemét, és te is nélkülözhetsz egy tálkát a konyhából...)


Én havonta egy 10-eset biztos költök a macskámra. Plusz a száraz táp 4-5 havonta is egy 10-es.

2013. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Lienah ***** válasza:
Nagyon jókat mondtak az elöttem szólók, csak azzal toldanám meg hogy a mi macskánk valamiért messziről elkerüli a "jóminőségű" nedves eledeleket (pont nem érdekelne hogy mennyibe kerül, hisz tudom hogy látott húst...) helyette csak a whiskas meg a Felix jöhet szóba. Mondjuk azt is hozzátenném hogy hetente 3x főzök is neki (hamár a macskamekiskaja jön be neki... merthát a whiskas is állítom csupa műanyag...), általában tejben/tejfölben és némi sajtban "párolt" csirke/pulykamell a menü. Jah és imádja a tejes dolgokat (nincs hasmenése), így heti 1-2x külön kap tejet, túrót, tejfölt, krémtúrót, yoghurtot vagy bármi amiben tej van (innen tudjuk pl hogy xy termék valaha látott-e tejet, mert ami nem, azt messziről kerüli). Száraztápból kb havonta 6-8szemet eszik, valamiért nemszereti... Alomból nálunk pl. nem vált be a kristályos, én a Sparos S-budgetesre esküszöm (kellőképp csomósodik). Jah igen most hogy ez kérdés volt, nekiálltam kiszámolni 1 havi költséget és nekem cirka olyan 18-20e-be van (bár hozzáteszem hogy időnként ebben egy kis extra ez-az is benne van, értem ezalatt egy új labda, egér, jutifalat vagy amit épp meglátok :) )
2013. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10-15.De látszik is rajta :)
2013. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!