Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jobb a cicának? Vissza...

Mi a jobb a cicának? Vissza menhelyre, ahol jó kajákat kap vagy gazdinál/nálam, de kevésbé jó kajákkal? Múlt héten fogadtam örökbe menhelyről.

Figyelt kérdés

Ott jó kajákat kapott, megkérdeztem. Nedvestápról van szó. Én barátnőm javaslatára vettem neki olcsó konzerveket, több márkát, többféle ízt. Csakhogy 4-5 nap után már nem eszi. Sőt, a márkás kedvencéből vettem neki tegnap 1 tucattal, és már azt sem eszi meg.

Momentán szoc. segélyen vagyok, állást keresek. Én a barátnőm által elmondottak alapján számítottam a cica kajaköltségeit.

Tudom, hogy trauma lenne a cicának, és inkább éhenhalok, de nekem Ő kell!

Mit gondoltok?



2013. ápr. 27. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Ne nedvesítsd be a tápot akkor talán megeszi.

Mi is olcsó kaját veszünk a macskának, de ahogy a jobbat megkóstolta a gagyibbat nem ette meg utána már.

2013. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmikép nem vinném vissza!Nálad akkor is jobb helyen van!
2013. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd vissza.Amúgy meg ne válogasson :D Ez csak vicc. Előbb-utóbb megeszi ha éhes lesz.
2013. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Neeeee vizezd a tápot!!Helyette vegyél adult tasakos olcsó kaját!Macsekom kedvence..lehet hogyha kiszámítod drágább de jobb mint a száraz!!Szép lessz tőle a mecsek és elégedett lessz!Egy kis száraztáp egész nap elötte + napi 1-2adult tasakos kaja.Ha éhes még egye a szárazat !Remélem tudtam segíteni ;D
2013. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 2., 3.-nak külön is a megerősítést, mert úgy hoztam ki a cicát, hogy örökbefogadtam, nem egy tárgy, amit visszaviszek, ha nem kell!

Dobozos, meg alutasakos kaját is kap, de ugye nem a legmárkásabbat.

A száraztápot eszi, de a dobozos, alutasakos ha nem márkás, nem kell neki.

2013. ápr. 27. 12:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor most nem értem mi a probléma ha eszik? Nem kell mindent túldramatizálni. Különben is tök felesleges neki konzervet venni mert drága és tápanyag meg nincs benne. Ha pedig nem eszik, akkor nem kell könyörögni, majd eszik ha éhes lesz.
2013. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alutasakos meg konzerves kajákat felejtsd el. Rengeteg víz, a maradék meg szemét és mindez méregdrágán. Ha összeadod az alutasakosra költött pénzt, akkor kis utánajárással te is rájöhetsz, hogy azért már lehet kapni jó minőségű tápot, amit garantáltan meg fog enni.
2013. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy nálad a helye.

Én is örökbefogadtam..nem tudunk neki minőségi tápot venni, csak olcsóbbra futja (konkrétan coop-os száraz macskaeledel - kövezzetek meg, de erre futja), de azért ha főzünk, mindig jut neki is valami finom kis falat, vagy megkapja a maradékot, stb..nagyon aranyos, életrevaló és szép macska így is, mert sokat játszunk, meg törődünk vele és ez a lényeg. Ja, és kicsit dagi is, szóval szerintem nincs baja a kajával.

2013. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kyttana válasza:
Szerintem csak válogatós a cica. Az enyém is az volt. Az enyém kapott száraz, tasakos és konzerves kaját is. Néha az idegeimre ment amikor nem volt hajlandó megenni a méregdrága konzerves kaját és ki kellett dobnom. Utána vettem neki olcsóbbat, mindig váltogattam az izeket... így megette. Én váltogatva adom a drágábbat meg az olcsóbbat és minden nap más ízesítést kap. Próbáld ki! Illetve adagolj neki kisebb adagokat, mert lehet, hogy nem ilyen adagokhoz szokott a menhelyen. A macska nem olyan, mint a kutya; ők csak addig esznek amíg éhesek, utána otthagyják.
2013. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kliszta ***** válasza:

Ne adj neki nedves kajat, se konzervet, se alutasakost, nem csak gagyit, de "markasat" se (plane, ha ez alatt az agyonreklamozott kitekat, meg whiskas szarokat erted), adj szarazat, abbol egy macskanak egy jobb minosegu, barhol kaphato (purina one, acana, eukanuba) is olcsobb, es egeszsegesebb!

Esetleg husfelevel is kiegeszitheted, akar hentestol, mi pl. tobbszor kaptunk amugy kukaba landolo, de kutyanak, macskanak teljesen jo nyesedeketingyen is, vagy fillerekert. Vagy allateledelesnel is van emberi fogyasztasra nem alkalmas husfele olcson.

Mindenesetre, ha jelenleg nincs is ra sok penzed, akkor is jobb gazdinal, mint menhelyen :)

(Masreszt, kivancsi lennek arra a menhelyre, amelyik premiumtapot tud adni a mentvenyeknek :o )

2014. febr. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!