Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy hat hetes sziámi...

Mendi Zoltán kérdése:

Van egy hat hetes sziámi cicám nem eszik csak száraztápot mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nyilván azért nem, mert azt szereti. Minden állatnak más az ízlése. A mi macskánk meg szinte csak az alutasakos kaját enné, de van, hogy csak szárazat teszünk ki, és meg is eszi, ha éhes.
2013. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
A mi sziámink 3 éve kizárólag egyfajta száraztápot (szerencsére elég jót) eszik meg. Ha az kell neki, hát add azt.
2013. máj. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már miért kellene bármit is tenni? Az én macskáim megennék az alutasakost meg a konzervet, de nem adok nekik, mert az kb. 90% víz, a maradék meg szemét. Az árából meg ráadásul prémium minőségű tápot tudok venni nekik.
2013. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vicuska87 ***** válasza:
66%

A kiscica hat hetes, most kezd el enni szilárd eledeleket! Minél több ízt kellene vele megismertetni!

Főzzetek neki csirkemellet, sima vízben, csirkecomb husit, esetleg egy-két jobb minőségű alutasakos (Apllaws, POrta21, Grau, Almo Nature, Schesir, Cosma)

2013. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm de leginkább az érdekel hogy a fejlődése érdekében (mivel csak 6 hetes)elég e a száraz?
2013. máj. 12. 14:54
 6/12 Vicuska87 ***** válasza:
69%
Igen a fejlődése érdekében kellene hogy ismerjen minél több ízt! Minél változatosabban étkezzen a kicsi!
2013. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elég, ha prémium minőségű. Egy jó táp mellett az égvilágon semmi szükség arra, hogy össze-vissza etesd mindennel, mindent tartalmaz, amire szüksége van. Pl. Happy Cat, Brit macskatápok jó minőségűek, vagy a majdnem minden boltban kaphatóak közül a Purina One már elég jó minőség, nem kell melléjük semmi a friss vízen kívül. Például:


[link]


A változatos étkezés csak az ember saját érzéseinek, tulajdonságainak kivetítése az állatokra.

2013. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bakker... Én tök megértelek, mert nekem sem tetszene, hogy csak száraz tápot eszik. Már csak azért sem, mert annyi féle leírás van a macskák helyes táplálásáról és annyi felfogás, hogy csak na... és van pár, amelyik nem igazán részesíti előnybe a száraz tápot. Nem tudom kinek és mit higgyek el. Én nem vagyok ellene, mert nálam is eszegetik, de nem éppen csak azért adok mást is és többfélét, mert a mániám a változatos étkezés, hanem azért, mert nem tudom eldönteni, hogy melyikkel teszek jót vagy rosszat és ha többfélét adok, akkor talán nem alakul ki betegség amiatt, hogy egy dolgot eszik egész életében. Aztán meg rá is szokhat úgy, hogy az életben nem eszik meg mást és ha megszűnik a táp, vagy megváltoztatják az összetételét? Elég pici még a cicád, kicsit még maradhatott volna anya mellett, a sziámik meg állítólag jó szülők (az enyémet az anyukájáról szedték le mikor elhoztam 12 hetesen). Na a lényeg, hogy szerintem is próbálj neki minőségibb másfajta kaját is adni. Nekem a tenyésztő azt mondta, hogy ő hozzászoktatta a picit a nyers húshoz és szeretné, ha a továbbiakban is ezzel etetném meg mehet mellé száraz táp. Meglehet próbálni csirke húsival csont nélkül, hátha. Azért ők ragadozók.
2013. máj. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"4-5 hónapos korukra kialakul az ízlésük, s később már szinte lehetetlen az ezzel ellenkező ételekkel próbálkozni. Érdemes minél hamarabb, többféle étellel is kínálni, hogy a későbbiekben ne legyen válogatós."
2013. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maxitabi ***** válasza:
41%

Mit próbáltál adni neki?És hogyan?Teljesen igazad van, én is ezen parázok, az én maine coon-ommal 3 éve kínlódok,mert ő is csak szárazat akar.. de nem hagyom, mindig próbálkozom nyers hússal( jó keveset eszik egyszerre)vagy jó minőségű konzervvel (hústartalom min60 % legyen). A BARF etetésnek nézz utána, esetleg,ez a nyers etetést takarja angolul és németül is,de nem csak annyi, hogy nyers húst kapnak..

Olvasd el ezt az oldalt, nagyon jó tanácsok is vannak:

[link]

És ne add fel, próbálkozz! Igenis egészségtelen a kizárólag szárazzal való etetés!

2013. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!