Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraz tápot vegyek a...

Milyen száraz tápot vegyek a cicámnak?

Figyelt kérdés
Emberi árban,szóval azért nem Royal Canin.A purina Cat Chow-al nincs igazán kibékülve,csak akkor eszi,ha a nedves táp nem épp jó...,a legjobbat akarom neki,csak hát nem óúszunk a pénzben.

2013. máj. 18. 01:56
1 2
 1/14 Salx Narval ***** válasza:
39%
Én úgy vettem észre, hogy nem annyira a minősége érdekli az állatot, hanem, hogy változatos is legyen. Volt már úgy, hogy otthagyta a drága tápot és a más ízű olcsót választotta. Azóta én mindenfélét veszek és felváltva adom, így legtöbbször mohón és jó étvággyal eszi. A konzervekkel is ugyanezt teszem. A legjobb kaja is unalmassá válik egy idő után. Én házi kosztot is adok néha és alkalmanként főzök neki csirkelábat, farhátat, májat, zöldségekkel keverve, havonta egy-két felvert tojást is kap. Nálam ez a vegyes és változatos etetés jött be igazán, a macsek is erőteljes,egészséges, olyan mint akit felhúztak.:D Én azt mondom nyugodtan vásárolj az olcsóbb tápokból is, csak ne mindig ugyanazzal etesd. A kölyökmácskáknak viszont érdemes megvásárolni a spéci kajákat,kb 1 éves korig.
2013. máj. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Maxitabi ***** válasza:
2013. máj. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Én is azt ajánlanám, amit az első hozzászóló írt, hogy változatosan etesd és szárazból is próbálj ki több félét. Állateledelesnél lehet kimérve venni kisebb adagokat és ott is érdeklődhetsz, hogy melyik milyen minőségű. Most ide akartam neked linkelni, hogy milyen fő összetételeket kell nézni, erre tök eltérő leírásokat találtam... újfent. Van, aki azt írja a felnőtt macskának 30% fehérje/protein a szükséglete, van, aki azt, hogy 70%. Na legyen okos valaki... A lényeg, hogy minél tisztább minőségű legyen és kevés adalékanyag, színezék meg hasonló szemét legyen benne. Én rendeltem nekik prémium tápot (2 félét, 3 ízt), de nem igazán eszik. Nem akarom elkényeztetni őket, nem fognak más szárazat kapni, csak ha ez elfogy (ami még kb. 3 kiló, alap esetben már nem is kéne, hogy legyen), így néha az egyikük nekiül, mert ő alapból imádta a száraz tápokat, de ezeket valahogy nem és inkább a nedves meg a husi fogy jobban. Ezzel azt akartam írni, hogy nagyban befolyásolja a macskád ízlése is a dolgot, hiába akarsz te prémium tápot adni neki... ezért érdemesebb kis kiszerelésű tápokkal próbálkozni. Ha ezek elfogynak én is azt fogom tenni, mert azért szeretném, ha az is benne lenne az étrendben.
2013. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Én is a változatosság híve vagyok a két macskámmal. Tápból a Friskiest, Whiskast, Purina One-t szeretik, konzervet nem igazán adok nekik, vacsira általában husit kapnak, vagy házikosztból olyat ami nem fűszeres, vagyis nekik való.

A macska egyébként rá tud szokni bizonyos fajta tápokra, pl. a tesóméké csak egy fajta tápot eszik meg, azon kívül az ég világon semmi mást, még a sonka, máj sem kell neki, csak a táp (és csak az az egy fajta). Szerintem nem jó ilyen egyoldalú táplálkozás.

2013. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Az én cicám válogatós házi fekete cica pedig.Szárazból imádja a friskies-t és a minőségibbeket eszi meg.(darling)Sokfélét evett már.Mostanában jobban eszi a száraz tápot, mint a szaftosat alutasakosat.
2013. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja és házi kosztot,maradékot, húst nem eszik.Viszont szereti a növényeket.Lehet vegetáriánus.:DA legyeket viszont megeszi.:D
2013. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Marha húsost az enyém kedvence!
2013. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha egészséges cicát szeretnél - hidd el, drágábban jössz ki, ha mindenféle problémával orovshoz saladgálsz - akkor szerintem is próbálj ki több mindent, amit írt itt valaki. Jó minőségű tápokkal etess!

A macska húsevő, kell tartalmazzon a tápláléka taurin-t, az egészséges szívműködéshez kell!!

Én whiskassal, friskissel etettem régen, de rá is ment az egészségük, elhíztak, fogkövesek lettek, műteni is kellett, az egyik elpusztult.


Tudom, hogy nehéz, de ha már úgy döntöttél legyen, próbálj meg mindent, amit lehet, hogy egészséges, boldog cicád legyen.


Én átálltam, a minőségi tápokra. Valóban igaz, hogy mivel jó minőségű, megfelelő emnnyiségű húst és megfelelő arányban megvan benne minden, amire a cicának az egészséges élethez szüksége van, így sokkal kevesebb is elég belőle, mint az olcsóbb tápokból. Nekem 3 cicám van, és szárazból Royal Canin-t kapnak. Simán elég 2 kg egy hónapra! kb 150g kell naponta. Emellett kapnak reggel este 50g jó minőségű nedves tápot. (Animonda, Schesir, Bozita, Grau, Goumet Gold (néha),RC, stb.)

Vannak jó oldalak, ahol ezeket meg tudod rendelni olcsón!

Mint pl a zoofast, vagy a zooplus (itt nagyobb tételeket is tudsz) én régóta rendelek, soha semmi gond nem volt, és minőségi kaják vannak, olcsón. Külfölről elhozzák futárral ingyen, vagy ezer Ft körüli összegért. És így biztos lehetsz abban, hogy Te mindent megtettél ahhoz, hogy szép élete legyen.

pl a Bozita is jó táp, tele van taurinnal, és a zoofastnál 1,5 kiló 1400Ft!!!! És minőségi, de vehetsz neki kisebb kiszerelésűt is vagy több ízűt 300-400g-os kiszerelésben, azok 470Ft-ba kerülnek!!

Szánj rá egy kis időt nézegesd át, olvasd el az összetevőket.

Ha gondolod, írj privit, segítek. Én évek óta így rendelek!

2013. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Az én cicám kedvenc kajája a Tesco-s táp. :D Azt szoktam venni, mert olcsó is és van tobb ízben. Nem merem megvenni neki a drága Whiskas-t, mert elég válogatós a cicám, és lehet hogy otthagyja, akkor meg mit csinálok a drága táppal? Ez az én szempontom, nem kell szerintem mindenbol a márkás drágát venni, de e csak az én véleményem. :)
2013. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja és elozo vagyok:

Emellett még kap otthoni maradékot, és a kutya konzervjébol (ez a másik kedvence :D ) És szokott kapni sima bolti tejet is, kipróbáltuk még kiskorában, és nincs baja tole, nincs hasmenése.

2013. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!