Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát mennyi idősen kell...

Kiscicát mennyi idősen kell rászoktatni a szilárd táplálékra?

Figyelt kérdés
Egy cicánk született, most 2 hetes. Még az anyja táplálja. Mennyi idősen szoktassuk rá szilárd táplálékra és mivel kezdjük? Langyos tejbe aprított kenyérrel?

2013. máj. 26. 12:59
 1/8 anonim válasza:
3-4 hetes korban már lehet! :)
2013. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
mi 4 hetes korukban szoktuk, de tejet nem ajánlatos, mert nem bírja a pocakjuk a szóját, maximum kecske tejbe:) konzervet szoktunk nekik adni, amit felhígítunk vízzel ( előtte meg kell melegíteni a vizet) és utána összepépesíteni. Nagyon szeretik:)
2013. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát amikor már nagyon virgoncok, és az anyjuk is már egy kicsit elutasítja őket akkor!

De igazából mi ki szoktunk tenni kaját, és majd amikor ők akarnak esznek majd belőle és onnantól mi etetjük...

2013. máj. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyemnek nagyon izlik a tejbe vagy vizbe martott gyerekpiskota. En is megvarom, mig a cica maga kezd el enni, amikor ehes lesz es mar nem eleg neki az anyatej.
2013. máj. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kiscicák kb. 3-4 hetes korukban kezdenek el érdeklődni a szilárd táplálék iránt, ilyen idős korukban már kaphatnak egy kis kiegészítést az anyatej mellé. Próbálkozz valamilyen junior táppal, először nedvessel, majd szárazzal, esetleg rakhatsz ki neki picire összedarabolt husit, tonhalat. Kb. 7-8 hetes korukig szoptatja a kölyköket az anyjuk, ezután már teljesen át lehet térni a junior tápra.
2013. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálok mint amit előttem írtak. Bár én még junior táppal nem próbáltam, hanem valami kis natúr főtt rizs, krumpli, vagy konzerv. De már ha ott az idő, akkor úgyis megkóstolják amit majd enni fognak később.
2013. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tejet nem kell neki adni, csak hasmenése lesz tőle.

Laktózmentest adhatsz neki (de ne szójatejet meg ilyesmit), de igazából nem szükséges.


[link]


[link]


[link]

2013. jún. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
5-6 hetes koruktól lehet próbálni rászoktatni, mert már nem függnek annyira az anyatejtől.
2013. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!