Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassak össze macskát...

Hogy szoktassak össze macskát kutyával?

Figyelt kérdés
A macsesszal nem lenne gond, még pöttöm majd megszokja a kutyát. De félek, hogy egész nap terrorizálva lesz. Van 2 kutyánk, az egyiknek nincs baja a macskákkal azon kívül h amég korábban volt macskánk addig mindig fel volt nyalva a cicáknak a hátán szőr. De amúgy megvoltak, mert velük nőtt fel. De a másik kutyusunkat elrontottam cica téren, mert nagyon rájuk van kattanva. Kergeti őket meg ilyenek. Ha macskát meglát kezelhetetlen lesz. Mondjuk nem bántja, mert ha a macska nem szalad akkor csak néznek egymásra. Ha meg a macska odakap akkor elmenekül xd. De mivan ha futni fog a cicánk? Nem akarom,hogy elmeneküljön végül, vagy a kutyámmal történjen valami, hogy esetlen kiszökik a cicus után és elcsapja a kocsi vagy valami. Azt se szeretném ha a macsesz kikapná a szemét ijedtében mert sarokba lett szorítva. Szerintetek? Aki volt már ilyen helyzetben az hogy oldotta meg?

2013. máj. 26. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kutya tényleg nem bántja a macskát, csak kergetni szereti, akkor nem lesz gond. Rájuk bízhatod a dolgot, pár nap alatt összeszoknak. Nálunk is így volt, egy párszor megkergette kutya a macskát, aztán az rájött, hogy nem bántja akkor sem, ha utoléri, és többet nem futott előle.
2013. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam rosszabb volt a helyzet.

Van egy felnőtt cicám, és hoztam egy felnőtt nagytestű kutyát a menhelyről.

Mikor már szinte itt voltam vele az ajtóban, akkor felhívtak, hogy jaj, azt elfelejtették mondani, hogy a kutya nem szereti a macskákat.

Első kb. 2 héten a macska a tetőn lakott.

Ha behoztam a házba a kutya majdnem beverte az ajtót, az ablakot vagy amit ért.

Próbáltam barátkoztatni őket, de a macska morgott meg fújt meg minden amitől a kutya tökre izgalomba jött és ment volna felé.

Párszor volt olyan, hogy a macska elvétett egy ugrást, vagy távolságot és a kutya utol érte, de nem csinált vele semmit mert nem mozgott csaj fújt felé.

Aztán láttam, hogy itt nem a kutya a hunyó, ő csak játszana meg érdeklődik a macska iránt.

Egy-egy alkalommal amikor a kutya már nagyon fáradt volt, és csak feküdt, fogtam a macsekot és elvittem mellette, egy pillanatra odatettem az orrához hogy szagolja meg, és már vittem is tovább.

Kb. 3-4 alkalom után a macska már nem fújt, mert látta, hogy a kutya nem bántja.

Akkor már úgy tartottam oda a macskát hogy vártam pár másodpercet.

Ekkor a kutya pofán nyalta, a macska fintorgott, de nem csinált semmit, a macs-ot megint tovább vittem.

Aztán megint pár alkalom után már több ideig tartottam a kezembe a macskát, a kutya meg akkor is csak nyalogatta.

Idővel már egyszerre is beengedtem őket a házba.

Majd már egyedül is hagyhattam őket.


[link]

2013. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sokáig tartott. A macska eleinte mindig el volt szeparálva, és csak felügyelet mellett találkoztak minden nap többször. Amikor a kutya úgy közelített, akkor mindig határozottan rászóltunk, hogy NEM! Egy idő után megtanulta, hogy a gazdi (apukámat tekintette falkavezérnek) nagyon mérges lenne, ha a macskának baja esne. Később a szomszéd macskákat ugyanúgy megkergette a kertben mint előtte, de a mi macskánk tabu volt, azt nem bántotta. De csak apu miatt :-)
2013. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát akkor reménykedem, hogy összebarátkoznak majd. A mi cicánk kicsi lesz. Körülbelül 8-9 hetes mikor elhozzuk és kinti cica lesz, úgy mint a kutyáink is. Hát remélem a legjobbakat! :)
2013. máj. 26. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!