Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kínoznak egyesek specifi...

Miért kínoznak egyesek specifikusan macskákat? Miért irányul a szadista agressziójuk kizárólag macskák ellen?

Figyelt kérdés
Tegnap nézegettem néhány macskakínzós videót.Egyikben az állatkínzó extázisban, szinte önkívületi állapotban látható gyönyörrel az arcán ütötte ököllel szegény macska fejét, csupálta a bundáját.Egy másikban egy kínai nő fojtogatott vízbe egy kismacskát.Egy másik hír egy elmebeteg macskakínzóról szól, aki élve nyúzott macskákat a lakásában és a dögszag illetve a keserves macskanyávogás keltette fel a szomszédok figyelmét.A kérdésem az lenne, hogy milyen trauma érhette ezeket az elmebetegeket?Miért pont a macskák?
2013. máj. 29. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Kutyák is. Egyszer megnéztem egy videót ahol egy kutyát egy kínai karóba húz majd élve, hogy a kutya eszméleténél van lenyúzza az egész testéről a bőrt faroktól fejig.
2013. máj. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyenek emberhez méltatlan húgyagyú embernek nevezett szemetek akikben az az egészséges korlát ami az embert emberré teszi nincs meg.
2013. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Mar elnezest de NEKTEK mi baj a fejetekkel, hogy ilyen videokat nezegettek?!?! Nekem attol bukfencet vet a gyomrom, ahogy leirjatok ami lattatok. Szerintem ep lelku ember az ilyesmit szo szerint nezni sem birja.
2013. máj. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Őőő, tényleg, miért is nézegettek ilyen videókat?

Nekem a kérdés kissé provokatívnak tűnik, főleg úgy, hogy részletezed szépen a dolgokat.


Nem arról van szó, elbírná a gyomrom, de nem látom értelmét megnézni ilyen felkavaró szrságokat, azokon az állatokon már úgysem lehet segíteni ezzel.


A kérdésre: kínai nőnek valószínűleg más értékrendje volt, viszont aki élvezetből csinálja ezt, az bizony veszélyt jelent embertársaira is--->lásd sorozatgyilkosok. Amúgy meg saját nyomorúságuk miatt csinálják ezt, valószínűleg az életben, emberek között fél, sok frusztráció, kudarc éri, ezért egy állaton éli ki magát, így szerezve sikerélményt.

2013. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért ti valami kölyökklub díszletnek képzelitek a világot?Igen megnéztem, és nem provokálok csak részletesen leírtam mert a kínzás azért tág fogalom.Van aki azt is kínzásnak tartja ha egy állatot bezárnak, de kínzás az is ha élve boncolnak vagy mittudomén nyúznak egy macskát.Kíváncsi voltam mi hajtja az ilyen proteinhalmazokat.
2013. máj. 30. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Engem is érdekelne... Sok helyen olvasom, hogy undorodnak tőlük, meg gyűlölik a macskákat, nem értem miért. Kutyákkal kapcsolatosan annyi van, hogy kistestű kutyák "nem valódi kutyák" meg a nagyobbtól félnek. Nem azt mondom, hogy nincsenek akik kutyákat bántalmaznak, de tényleg létezik egy kifejezett macskaellenes vonal, míg kutyáknál nem. A környékünkön pl valaki mérgezi őket, csak kerülne a kezem közé az illető. (Nem patkányméreg és nem véletlen, valószínűleg direkt kajába van keverve.) Az én egyik cicám két nap után törött farokkal jött haza. Utána pedig súlyosan lemérgezve, a doki nem tudott segíteni rajta.

Vannak olyan kérdések, hogy miért nem szeretik a macskákat, ott azt mondják, hogy mert önzőek és ... nagyjából ennyi fogott meg, de istenem, legalább egyéniségek és ravaszkodnak, gondolkoznak hogy szerezhetik meg, amit akarnak. Na meg akinek hozott már cica félholt egeret/madarat, az tudja milyen gondoskodóak :'D Az sem igaz, hogy nem lehet őket tanítani. Az enyémek megtanultak hátraszaltózni zsepire támadáskor. :)

2013. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem erre többféle magyarázat létezik, mondhatni minden eset más. Van aki azt akarja érezni, hogy ő irányít, más csak látni akarja hogyan "működik" az állat, van akiben pedig túlteng az agresszió, frusztrált és nem tudja sehogyan sem levezetni (ez főleg tinédzserekre jellemző, de azért akadnak erőszakos felnőttek is, akik viszont érzelmileg és értelmileg sokszor éretlenek) ezért végül más élőlényeken vezeti le veréssel, kínzással.

Azt nem tudom, hogy miért macskák... Gondolom azok már elég nagyok, de mégsem túlságosan. Sokan talán azért is választhatják, mert a kutyák harapása veszélyesebb. Vagy mert egy macska tetemét könnyebb eltüntetni, mint egy nagyobb kutyáét. Esetleg az is lehet egy plusz, hogy a macskát nehezebb megfogni, oda kell csalogatni. Bizonyos típusú állatkínzóknak ez is fontos tényező lehet.


Nem érdekel, hogy ez felháborodást fog kelteni, de én kíváncsi lennék a videókra. Elküldenél nekem privátban pár linket kérdező? (Látom, nem éppen tegnap írtad ki a kérdést, ha már nincsenek meg, akkor az oldal neve is elég.)

Engem is a miértek foglalkoztatnak, kíváncsi lennék az emberek viselkedésére a videókban.

2013. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!