Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha a macskám...

Mit csináljak ha a macskám madarat fog? Komoly válaszokat kérek!

Figyelt kérdés
Tegyek csengőt a nyakába?

2013. jún. 2. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne tegyél csengőt a nyakába mert egy idő után megkattan tőle, nem bírja a hangját.
2013. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Semmit ne tegyél. Ez az élet rendje.
2013. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Ha állandóan egy helyen, mondjuk elhelyezett madáretetőnél, kapja el őket, akkor valahogy elkeríteni azt megoldás lehet, a macskát lenevelni erről úgysem lehet. Ha ez nem megoldás és tényleg sokszor előfordul, akkor esetleg meg lehet próbálni a csengőt, de nem tudom, ez mennyire zavarja a macskát.
2013. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A macska ragadozó. Ez van.
2013. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédom tett a macskájára csengőt, ami kb. 1 hétig volt rajta.

A környékbeli kutyák a csengő hangját hamarabb összekötötték a macsekkal mint a madarak.

Csóri szerintem fogyott egy fél kilót a hét alatt, annyira át lett mozgatva:)

2013. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudsz nagyon tenni semmit. idővel majd a madarak elmennek a veszélyforrás miat. nekem kutyám van. madarat, sünit, vakondot, egeret, patkányt, macskát de még gyíkot is fogot már. nem tudsz mit csinálni a vérükbe vanamikor ide került napiszinten hozta az elkapott állatokat, de meg nem ette. mamár nagyon ritkán kap el valamit mert az állatok megtanulták, hogy job elkerülni az udvart
2013. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
66%
A macska ragadozó állat. A vérében van, - főleg ha kicsi -akkor fedezi fel az élet minden számára fontosságát. Az egeret és mindent meg fog tapasztalni mire 2 éves lesz. Akkor már tudni fogja, hogy a béka nem kell, a giliszta eső után a járdáról nem kell, amit le kell vadászni az a madár és az egér. Örülj neki, hogy egészséges a cicád.
2013. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, elmennek maguktól a tollas kis ébresztők. Az én cicóm is elkapkodott párat. Miután eltűnt beletelt fél évbe, ha nem többe, mire visszajöttek. -.-' csak én ennek nem örülök speciel.
2013. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Fakopáncsot,zöldikét,rigót, ez mindent megfog... egy rozsdafarkút ami a MI házunknál lakott. Nem értem miért madarat, miért nem egeret fog?
2013. jún. 3. 20:31
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Zöldikét? Legyél neki hálás, én falra másztam tőle. Lehet fog egeret is, de istenem, macska, ami színes, tollas és hangot ad ki persze, hogy jobban érdekli :D

A madarak megtanulják, hogy macska van ott, nem szabad oda menni. Amit eddig elkapott egyébként sem élt volna örökké, ezt fel lehet fogni negatívumként a macskáknál; vadásznak, sportszerűen, agresszívan és sikeresen. Az okosabb/"figyelmesebb"/rátermettebb tollasok megmenekülnek és szaporodnak (attól függetlenül te látod-e). Relax.

2013. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!