Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerülnek a következő...

Mennyibe kerülnek a következő oltások és melyeket szükséges feltétlen beadatni egy kijáró macskának?

Figyelt kérdés

•leukózis,

•fertőző hashártyagyulladás (FIP-vírus),

•fertőző bélgyulladás (panleukopenia),

•fertőző rhinotracheitis (herpes vírus),

•calicivírus okozta nátha,

•veszettség.

meg ugye a kombinált oltásbs nem tudom melyik fent emlytett vsn benne de ha nincs egyik se benne akkor még az is.



2013. júl. 3. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidéken lakunk, veszett rókáktól kezdve mindenféle vadállatig itt minden megtalálható. Mindig volt macskánk, hosszú életű cicák, kijárósak. Soha egyiket sem oltattuk semmi ellen, mindössze féreghajtót adtunk/adunk nekik rendszeresen. Soha egyiknek sem lett még semmi baja. Magyarul: nem feltétlenül szükséges egyik sem ;)
2013. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jól van szóval ha mondjuk ha én mégis akarok neki beadatni valamit akkor elég egyszer vagy kétszer egy kombinált meg veszettség elleni évente és elég ennyi? Nekünk is volt már korábban macskánk de nem emlékszem h csináltuk nála az állatorvosi dolgokat. És a veszettség elleni mennyi? Mert a kutyámnak 3000 körül van és itt neten ilyen 4500 + okat olvasok. Nehogy már egy macskának drágább legyen mint egy kutyának egy oltás...
2013. júl. 3. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez állatklinikától is függ, hogy hol mennyibe kerül.

Pont most voltunk dokinál a cicámmal (ivartalanítás) és nézegettem az árakat, mert ugye a netre nem teszik fel, nem tudom miért...

A kombiban azt hiszem 4-5 fajta ellen volt az általad említettek közül és mintha 9700 Ft-ra emlékeznék, de ez nem biztos. Én úgy tudom, hogy kis korban 8-9 hetesen kezdődik el az oltás sorozat, amit 2 (3) alkalommal bizonyos hetenként ismételni kell, utána már csak az évi egy kombi oltást kell beadatni.

Nem tudom, hogy idősebb macskáknál érdemes-e elkezdeni az oltást, mert olyasmit is olvastam egy helyen, hogy ha nem kicsiként kezdik el oltani, akkor nem garantálják 100%-ig a vakcina hatékonyságát. Szerintem mindenképp érdemes orvossal konzultálni, hogy a te macsekod mennyi idős és milyen környezetben tartod. Ennek megfelelően ő elmondja miket érdemes/kell beadatni.

Szerintem első sorozatban ezek az oltások 10-15 eFt. És akkor utána évente a kombi 10 körül.

Ez a gazditól függ, hogy beadatja-e egyáltalán bármelyiket is. Van aki a gyerekének sem adat be szívesen egyes oltásokat, abból balhé is van, mivel kötelező. A macskáknál nem kötelező, ezért ez teljes mértékben a te döntésed, hogy bízol-e az orvostudományban a hatásosságában vagy úgy gondolod, hogy pénzlehúzás plusz feleslegesen terheled vele a cicád szervezetét. Én bevallom a kettő között ingadozom. Két cicám van az egyik kiskorától nem lett oltva, ezért már nem is merem elkezdeni (pedig féltem és mindig agyalok rajta) a másik meg kiskorától oltva van és szerintem fogom is folytatni ezt vele.

Előttük volt egy cicám 14 évig élt, kinti-benti volt, ő nem kapott oltásokat és nem volt soha beteg, semmi baja nem volt. Aztán a kis lábával lett valami, mentünk dokihoz és agyon nyomták gyógyszerrel. A mai napig nem tudom, hogy a lába miatt (nem látszott súlyosnak) halt meg (el kellett altatni) vagy a sok gyógyszer miatt, amit kapott, mivel nem volt hozzászokva ezekhez meg talán félre is kezelték. Bocsi, hogy ennyit írtam, de ezek miatt nem tudok teljesen biztos lenni egyikben sem (oltassuk, ne oltassuk).

2013. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 norzsu ***** válasza:
A cicák oltási programját kb 8-10hetesen kell elkezdeni. Ekkor kapjak meg a kombinált oltást, amit 2 hétre rá meg kell ismételni. Én ezért tavaly 2x7500 Ft-öt fizettem. Ezek után mar csak évente egy ismétli oltást kell beadni nekik. A veszettseg oltás, az külön pénzbe kerül,de nem tudom mennyi lehet, mert nekem szobacicam van, úgyhogy azt nem kertem.
2013. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindet! Úgy 15ezer körül lehet. Leukózis ellen feltétlen, én leukózisos cicát fogadtam örökbe, és sokkal gyakoribb ez az ún. macska-AIDS, mint hinnénk!
2013. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mi van??? 9500? 7500? Mi van? Ez oltás / 7000-9000 vagy évente ennyi? Mert akkor garantálom h egy darab oltást nem kap. Amúgy 6 hetes.

A kutyámnak egy kombinált oltás nincs 3000 forint akkor a macskának mi ennyi? A teste is tized vagy huszad akkora mint a kutyámé. Nem vágom mik ezek az árak.

2013. júl. 4. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha hat hetes, akkor azt jeleni, hogy 15 ezer plusz, akkor ha jól veszem ki még a veszettség külön valamennyi. Ehhez kell még féregtelenítés is, ami már csak kb. 500 Ft.

Ez a kis korban beadandók összege. Utána jön az évenkénti egy kombinált oltás.

Hát... ezért írtam, hogy én nem vagyok benne biztos, hogy ez nem lehúzás-e a dokik részéről. Na mindegy ebbe nem mennék bele, mert mindenki maga dönt.

Most találtam egy cica oltási programot, na ez meg még drágább lehet, persze az árát már ki sem merik írni.

[link]

2013. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak árak, de nem tudom mikori kérdés ez. Lehet ez pár éves, de lehet friss.


[link]

2013. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!