Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg macskacsalád. Mit...

Beteg macskacsalád. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves anyamacskánk, aki néhány napja már étvágytalan, levert. Két napja elkóborolt, ma visszatért, de sokkal rosszabbul van. A szeméből fekete váladék folyik, lesoványodott, alig tudja vonszolni magát, nagyon gyenge. Enni nem tud, elkezd fulladozni étel közelében. Levegőt alig kap. Pár órával később a kiscicái is elkezdték ezeket a tüneteket produkálni, most már ők is teljesen legyengültek.

Mi lehet a bajuk? Holnap kihívjuk az állatorvost, ha megérik a reggelt, de örülnék, ha tudnátok segíteni, addig mit tehetnék értük és mi lehet ez. Nagyon gyorsan terjed. Több macskánk is van, féltem őket.



2013. júl. 3. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
ne várjatok vele még most állatorvos!
2013. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ma már nem tud kijönni sajnos.
2013. júl. 3. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenfelekeppen kulonitsetek el a tobbi macsakatol.

Viszont, ha ket napig nem volt othon az anya, es a kicsit nem haltak ehen, azt feletelezem, tudnak onalloan enni. Tehat oket is kulonitsetek el.

"Jobb esetben csak" mergezes, es a kicsik a tejjel szivtak magukba. :/

2013. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
állatorvosi ügyeletnek is lennie kell valamelyik városban, keresd ki a telefonszámot és hívd fel, hogy adjanak tanácsot, ezért senkit nem fognak megenni és az ügyelet is lehet kimegy majd házhoz, ha esetleg ti nem tudjátok beszállítani autóhiány miatt
2013. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ügyeletnek kell lenni addig pedig különítsétek el a beteg cicákat
2013. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy megláttad hogy étvágytalan és levert a macska el kellett volna különíteni a kölyköktől!! Legalább! A mi macskánk is levert lett, eltűnt, pár nap múlva előjött és pár órán belül meghalt.
2013. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi lett a cicákkal!
2013. júl. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az anyamacskát délután visszük a rendelőbe, a kicsiket ellátta szakember.

A nagy cicát valószínűleg megmérgezték, ő is ezt mondta. Csak vizet iszik, azt is nagy nehézségek árán, de kezd jobban lenni. Már talpra tud állni, szállítható. Remélhetőleg kap gyógyszert, és rendbe fog jönni.

A kicsik már jól vannak, azonnal elkülönítettük őket és a többieket is az anyától. Ma reggel már ettek, bár még gyengék. Este derül ki, ki hogy vészelte át végül. Addig drukkoljatok.

2013. júl. 4. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:
én ebből a szempontból írattam ki a háziorvossal konakion injekciót, megmondtam őszintén, hogy nem meginni akarom, hanem a macskámnak, mert egyet már elveszítettem, hiába oltották be...akkor elraktam az üvegcsét, amit beadott neki és váltottam egyet ki, amibe van 5 ampulla,valami 500 ft-ba került és ha mérgezést észlelek, akkor majd beadom neki. a konakion nem engedi megalvadni a vért, K vitamin, mert a patkányméregnél pl megalvad a macska vére és ezért nem tudtuk már megmenteni
2013. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot! Utána fogok kérdezni, hogy mi módon szerezhetek be én is, bár nálunk még nem mérgeztek meg macskát. Azért is okozott fejtörést, vajon mi lehet a bajuk.

A fejleményekről annyit, hogy az egyik kicsi sajnos elpusztult azóta, pedig ő tűnt a legerősebbnek mindhármuk közül. A másik kicsit kezelte az állatorvos, azt mondta, megmarad. Így is lett, már tegnap óta nagyon jó étvágya van, jókedvű, játékos.

Az anyamacska még mindig lábadozik, sajnos még nem eszik, de nagyon sok vizet iszik. Már talpra tud állni, sőt, ma futni láttam! :-) A szeme is szépen kitisztult, már nem váladékozik.

Nagy odafigyeléssel gondoskodunk róluk, remélhetőleg ők már megmaradnak nekünk. A mérgezés gyanúját erősíti az is, hogy nem fertőzte tovább a többi macskánkat ez a dolog, pedig kezdetben együtt voltak.

2013. júl. 6. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!