Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskakérdés, függönytépés?

Macskakérdés, függönytépés?

Figyelt kérdés
1 éves brit rövidszőrű macskám van, aki ha madarat lát elrepülni az ablak előtt vagy berepül egy légy a lakásba úgy bevadul, hogy tépi a függönyt ahol éri, gyakorlatilag már az egész lakás cafatokban van... A falra is folyton felugrál, a tapétát is megszaggatta már... Ez életkori sajátosság, vagy a fajtája ilyen, esetleg le lehet róla szokatni valahogy? Később lecserélném az összetépett függönyt, de semmit nem ár, ha újra csinálni fogja...
2013. júl. 8. 06:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet unatkozik. Mivel fajmacskáról van szó gondolom nem akarod, vagy mered kiengedni, hogy letudja mozgatni a fölösleges energiáját.


Nekem is csinálta egy időben a 2 hónapos macskám, de utána elkezdtem kiszoktatni a kertbe, eleinte hámmal.


Ott sokat futkározott mert vettem egy 8 métereset, ami egyébként a kutyámé, és azt teljesen kihúzva mászkált az udvaron, amerre ment én követtem.


Azóta is kint tanyázik, most már 1 éves. Megnyugodott, és mikor bejön, már tudja, hogy tilos a falat kaparni, meg a függönyöket tépni.

Egyszerűen próbáld meg lefuttatni.


Ilyen botos játékkal. Vagy ha van kerted, és nem szeretnél letépett függönyöket látni, akkor próbáld meg azt, hogy építesz neki egy kinti kifutót. Mutatok róla képet, hogy milyenre gondoltam.


Nekünk például ilyen van:

Ez amikor csináltuk: [link]

és már készen a cicákkal

[link]

este:

[link]

és hogy ne unatkozzanak tettünk bele neki mászókát is

[link]

[link]

[link]


1 ez azért előnyös, mert a cicák a friss levegőn lehetnek

2 nem szöknek el, és nem tudnak össze találkozni idegen cicákkal, akár hímmel, nősténnyel.

3 nem kell attól aggódnom hogy átmegy a szomszédba ahol harapós kutyák vannak

4 az almuk is kint van, így a lakásban sincsen büdös.


Annyit módosítottam rajta azóta, hogy lépcsőzetesen leviszi őket az udvarra ahol a füvön is lehetnek, az is be lett kennelezve, így nincsenek letépett függönyök sem. :)

2013. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nincs kertünk, ő egy szobacica...
2013. júl. 8. 14:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!