Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le tudom szoktatni a macskámat...

Le tudom szoktatni a macskámat arról, kijárjon az udvarra?

Figyelt kérdés

Kiskorában(kb 1 éves koráig)csak bent volt, később kijárkált a teraszra, most meg nap felét kint tölti.

Ezzel az a baj, hogy hiába van kiherélve, sokat harcol a szomszéd macsekokkal a saját területéért, nem mellesleg azok a macskák nincsenek rendesen ápolva, Isten tudja mennyi külső/belső nyavajájuk lehet. Szóval le szeretném szoktatni a kijárkálásról, de ő nem nagyon akar beletörődni a dologba, ergo állandóan az ajtót kaparja. Mit csináljak vele? Tényleg nem akarom, hogy kijárjon. le lehet erről egyáltalán szoktatni?


2009. okt. 19. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

ha kiszokott és szeret kint lenni, akkor szerintem már majdnem kínzás ezek után bent tartani állandóan...

Az én cicám 1-2 nap után teljesen megőrül, ha nem mehet ki, fejjel megy az ablaknak, állandóany nyávog, mindenki lábába beleharap, és fut az erkélyajtó felé... Megkapja az évi vezettség és kombinált oltásait meg a féregtelenítést, és kész...

De ha mindenáron bent akarod tartani, akkor egyszerűen ne engedd ki, és foglalkozz vele napi 1-2 órával többet bent... Hátha segít...

2009. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tapasztalataim alapján: ha már egyszer élt szabad életet is (azaz kijárhatott), nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bent lehet tartani. Persze erőszakkal igen, de ő állandóan próbálkozni fog, hogy kijusson. Nehéz ügy...
2009. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én azt halottam hogy a macskák ha ivarérettek akor l koborolnak!állitolagilyenkor ki kell ivartalanitaani öket!
2009. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
leírtam hogy ki van ivartalanítva. de hát akkor mit csináljak? azok a rémes dögök megfertőzik mindennel! nem beszélve arról, hogy állandóan sz*rrá verik egymást, és az enyémnek állandóan tályogos a feje.
2009. okt. 19. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!