Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 éves vizslát hoztunk haza,2...

2 éves vizslát hoztunk haza,2 macska mellé. Udvaron élnek mind. A kutya barátságos, nem törődik a cicákkal, ők mégis félnek tőle. Meglátják őt, felmásznak a kerítésre, és átmennek a szomszédba. Még enni se jönnek vissza, annyira félnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szoktasd őket össze, kézben tartva mutasd meg a cicákat a kutyának, hogy szokják egymás szagát.
2013. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt velük is! Zárd össze őket egy helyre úgy kb. 1 órára. Nekünk ez bevált:) Azóta egymás sarkába vannak
2013. júl. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már ismerik egymás szagát. Azt már próbáltam, hogy a kezemben fogom a macskát, amíg megszagolta a kutya. De a macska csak fújt meg kapdosott a kutya felé, a kezemet pedig össze-vissza karmolta, hogy kiszabadulhasson. Aztán mikor úgy láttam, hogy már nem fél annyira a kezembe és a kutya nem is volt a közelben, akkor letettem, ő pedig megint átmenekült a szomszédba. Már a kutya is fél tőlük, mert állandóan fújnak rá. Egyébként azt még ki fogom próbálni, hogy összezárom őket valahova, és ott maradok velük. Hátha sikerül! Egyébként nagyon köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. :)
2013. júl. 17. 10:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az összezárás meg ez efféle kényszerállapotok nem megfelelőek az összeszoktatásra, mert a macskának muszáj ott lennie és muszáj a kutya közelségét elviselnie, ami rossz emlékeket eredményezhet.

Ha a kutya nem bántja őket, akkor semmi gond, lényegében. Próbáld őket együtt etetni (megtartva a méteres távolságot), de ha ettől is berezelnek akkor tölts velük sok időt. Ezt úgy értem h például ülj le a cicákkal a fübe és kezdj el velük játszani, vagy simogasd őket, mig a kutyát lefekteted magatok mellé. Ha az eb nyugodt is, az még jobb.

2013. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd megpróbálom.
2013. júl. 17. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!