Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám fülét bekenhetem...

A macskám fülét bekenhetem napvédő krémmel?

Figyelt kérdés
Félek, hogy elfog rákosodni már a tv-ben is láttam egy ilyen esetet.
2013. júl. 17. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Bekenheted, de nincs túl sok értelme. A macska pik-pak le fogja tisztítani a füléről, ha zavarja.
2013. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arról hallottál már, hogy a macskák nyalakodással mosakodnak? A füléről is lehúzza a mancsával a koszt, aztán azt lenyalja. Én biztosan nem etetném napvédő krémmel a macskám. Amúgy meg az állatok ilyen szinten jóval "intelligensebbek" nálunk, nem terhelik a szervezetüket felesleges napfürdőzéssel, bemennek az árnyékba, mielőtt megárthatna nekik a túl sok napsütés.
2013. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés.
2013. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy lenyalják de akkor ti okosak mondjatok már egy módszert!
2013. júl. 17. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Valami hasonlót én is láttam, igaz ott csak a kopasz jószágokat kenegették.

Nem hiszem,hogy egy szőrrel borított állat leégne, na meg ahogy már írták, vannak olyan okosak, hogy elbújnak ha már nem bírják az időt.

2013. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen de ez az állat füle simán az enyém napon fekszik meg járkál.
2013. júl. 17. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen fajta macska? A szőrös macskáknak nincs szüksége ilyesféle fényvédelemre. Ha pedig kikopott ott a szőre, akkor annak az okát kell kezelni, pl. fülatka.

Ahhoz pedig, hogy bőrrák alakuljon ki nála többször le kell égnie a napon (és még akkor sem törvényszerű a bőrrák kialakulása, csak jóval nagyobb rá az esély).

Tehát szerintem ha soha nincs leégve a füle, akkor ne kend be vele, mert ezek a krémek tele vannak káros anyagokkal, amikkel talán még nagyobb kárt okozhatsz.

Ha egyszer túl sokat napozna és leégne a füle, akkor utána magától is kerülné a napot, mert érezné, hogy úgy még rosszabb neki.

De magad is ellenőrizheted esténként a füleit, szerintem nem lesz leégve vagy lebarnulva (tehát fényvédővel is felesleges kenni). Ha leégett akkor vöröses és érzékeny.


Egyébként is a macskák legtöbbször a hasukon fekszenek, vagy oldalt, de a fejük olyan helyzetben van, hogy az álluk van a földön. Tehát nem tud a fülébe sütni a nap, kívülről pedig védi a szőre.

2013. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A két kandúrom füle ilyen mindketten tipikus kandúrok szóval mint garfield, de amugy keverékek.:)
2013. júl. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!