Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megőrült a macskám. A meleg...

Megőrült a macskám. A meleg miatt van?

Figyelt kérdés
Nappal aludt és aztán este fújt a szomszéd kutyáira, meg nem válaszolt (nyávogott) amikor hívtuk, nem dorombolt. Sok tejet ivott (a vízet nem szereti). A melegtől van ez? vagy a teliholdtól? Nem hiszem, hogy veszett, nem habzik a szája és nem fél tőlünk, csak...fura.

2013. júl. 22. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy tisztában vagy a veszettség tüneteivel! (Csak végső stádiumban habzik a szája és legtöbbször inkább bújik az emberhez, nem támad vagy fél.)


De mi a gond? Mert semmi olyat nem csinált, ami bármi problémára utalhatna. Nem egy robot, nem mindig ugyanolyanok a napjai, nem ugyanúgy reagál mindig mindenre, nincs semmi baja.

Lehet csak nem volt kedve hozzátok vagy éppen fájt a hasa vagy napközben megzavarta egy kutya vagy másik macska stb.

2013. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát, csak ő az első macskám és aggódom miatta. ./ Már úgy tűnik normálisan viselkedik. Köszi a választ, bocsi, csak megijedtem egy kicsit :c
2013. júl. 22. 22:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire aggódni:) Néha nekem is furcsán viselkednek, vannak napok, amikor tiszta bolondok. :)

Tejből csak direkt macskáknak való tejet vagy laktózmentes tejet ajánlott neki adni, mert sok macska laktózérzékeny, és akkor fájhat a hasa, hasmenése lehet. Nekem sincsenek oda a vízért, de hidd el, ha meleg van és szomjasak megisszák.

Nézd meg, hogy fizikailag jól van-e, nincs-e rajta seb, nem érzékeny-e valahol, ha hozzáérsz. Ha rendben van, akkor csak ilyen napja volt, nem érdekes.

2013. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. A macskák egyáltalán nem normálisak :) Az meg hogy fúj a kutyára teljesen természetes. Az én cicám addig amíg ki nem lett ivartalanítva egyáltalán nem dorombolt. Azóta ha meglát már dorombol is. Szóval nyugi. Egy teljesen nem normálisan normális macskád van. :)
2013. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mostmivan válasza:
nem lehet tejet adni viz helyett a macskának, k***a egészségtelen, pláne ilyen melegben. ugye nem csak száraztápot kap?
2013. júl. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van előtte víz is és tej is, de ő csak a tejet issza. Nem száraztápot kap, hanem aszpikos ilyen felix tápot, meg kitekatot néha. Ma kapott csirkét, de azt nem szereti.
2013. júl. 27. 23:21
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert rettenetesen el van kényeztetve! Amúgy persze, hogy megisszák a tejet, aztán felpuffadnak és megy a hasuk. Ők nem tudják, hogy a tej nem jó nekik. (Vagy laktózmenteset adsz neki?)

Az aszpikos konzervek nagy része víz, a tápanyagtartalmuk pedig nulla, annál még a száraztáp is jobb. Bár ilyenkor valami minőségibb, ami nincs tele káros anyagokkal jó lehet neki kiegészítésként a víztartalma miatt.

Nekünk a sima kenyérhéjat is megeszik, persze eleinte fanyalognak! Nem kell ennyire elkényeztetni, hogy már a húst is alig legyen hajlandó megenni... Te vagy a gazdája, irányítsd.

2013. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ő az első macskám, még nem igazán tudom, hogy kellene vele bánnom, de most joghurtot kap tej helyett.Lassan 3 hónapos. Köszi a tanácsokat!
2013. júl. 28. 11:52
 9/12 anonim ***** válasza:

De basszus, kedves! :D A joghurt is tejtermék! Az sem igazán jó neki. Vannak macskák, amik bírják a laktózt (valamennyire), de ha csak nem figyelsz rá minden percben és nem vizsgálod meg a székletét minden alkalommal, akkor nem tudhatod, hogy ő a szerencsésebbek közé tartozik-e.

Adj neki rendes, macskáknak való ételeket, ha elsőre nem tetszik neki, akkor majd pár napig nem eszik, csak keveset, de aztán megszokja, hogy az van, azt kell szeretni. Nagyon el tudnak ám szemtelenedni a cicák, pláne ha még hagyja is az ember! A kakaóban is található számukra káros anyag (nevezhetjük méregnek is), sokan mégis csokival is etetik őket, mert szeretik és mert aranyosak, ahogy eszik! A macska nem tudja, hogy az nem jó neki, a gazdának kell elzárni előle, ugyanúgy, mint egy kisgyereknél. És ha szereted akkor nincs a "jaj, de csak egy keveset adok neki, nehogy éhen haljon vagy de annyira szereti, megszakad a szíve, ha nem kap az enyémből", hanem meghúzod a határokat.

Értem, hogy az első macskád, de van eszed és neted, használd. ;)

Kismacskáknál pedig még fontosabb, odafigyelni az ilyesmire, szélsőséges esetben akár el is pusztulhatnak a nem laktózmentes tejtermékek miatt.


És ne haragudj, ha nyers voltam, nem állt szándékomban megbántani téged.

2013. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond! :D Ő biztos, hogy nem laktózérzékeny, normális a széklete és a hasa is. Köszi a választ!
2013. júl. 28. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!