Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a kiscicákkal:...

Mit lehet tenni a kiscicákkal: vannak, helyek, ahol tudják őket gondozni, befogadják?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy már olvastátok néhány kérdésemet, mert írtam egy párat mostanában macsek témában.


Helyzet: egy macska bejár a kertünkbe pár hónapja. Jól elvan itt. Közben vemhes lett. Megfialt - ennek nem tudom a pontos dátumát, de kb. 1 hónapja.

6 kiscicája lett. A mi udvarunkon van egy kis pici melléképület, ott talált maguknak helyet.

Néha hallottam, hogy balhé volt: éjszaka más, idegen macskák is bóklásznak az udvaron és valószínűleg összevesztek az anya macskával. Láttam az anyán, hogy "el akar költözni". Így is volt, elvitte a kölyköket a szomszéd telekre egy farakás alá. Pár hétig ott laktak.

Voltak itt közben viharok, eső, nagy szél - szerintem ezek miatt az anya úgy döntött, hogy mégis inkább a mi kertünkben a fedett helyet választja... Így most 5 kölyök itt van nálunk egy melléképületben. A hatodikat nem találjuk.


Kérdés: Amennyiben most nem tudunk állatot, illetve állatokat tartani, akkor szerintetek kinek tudnánk odaadni a kiscicákat?


Cukik nagyon, de tudjátok, más az, amikor az ember eldönti, hogy lesz egy házi kedvence és más, amikor az állat dönt úgy, hogy hozzánk költözik ;-) Pláne, 7. (ha meglesz az összes kiscica.)

Ez így nagyon sok.


Régen voltak macskáim, szeretem nagyon őket, de most olyan helyzetben vagyok, hogy nem tudok értük felelősséget vállalni.


Írjatok, minden meglátásra kíváncsi vagyok, ami megoldás lehet!



2013. aug. 20. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos minden menhely tele van! Foglalkozz velük amíg tudsz, közben meg keress gazdát nekik! Hirdetés, ismerősök körbekérdezése...lehet szerencséd lesz! Gondolom nem fogod az utcára rakni őket, sem a szemétbe egy zacsibacsomagolva! Ha még nem esznek a kicsik akkor jó, csak az anyát kell etetned, ha már esznek akkor nagyon egyszerű ételt is adhatsz nekik: tejbe áztatott zsemle! De vágd apróra a zsemit! Ha van száraz az is jó, felpuhul a tejtől..de azért penészes ne legyen...Ez azt hiszem nem olyan sok pénz... Ne tedd az utcára őket kérlek!!!
2013. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, hogy írtál! Természetesen nem akarom bántani a kiscicákat! Nem kell aggódnod. :-)

(Nem igazán a pénzügyi része okozna gondot az állattartásnak, hanem más ügy. Étkezés: amúgy péksütemény, kenyér, zsemle, ilyesmi nekünk sosincs itthon, főként zöldséget és gyümölcsöt eszünk. A párom még szokott hajdinát is enni, így hajdinakását, esetleg rizst szokott kapni a macska is. Nem tudom, hogy az árt-e neki. Külön az anya macska miatt vettem kacsazsírt, azzal adom neki a kását, rizst. Ízlik neki, de nem tudom, hogy nem árthat-e. Állati eredetű kajákat mi nem eszünk.)


Írjatok még, köszi!

2013. aug. 20. 13:09
 3/13 A kérdező kommentje:
Légy szíves, azt is írja már meg nekem valaki, hogy mennyi idős korukban szabad elválasztani a cicákat az anyától! Köszönöm!
2013. aug. 20. 13:17
 4/13 anonim ***** válasza:

Kb 8 hetesen lehet elválasztani őket.

Egyébként próbáld meg feltenni honlapokra a cicák képeit, pl facebookra, vagy ha beírod a google-be, hogy "gazdát keres", akkor arra is kidob pár lehetőséget. Esetleg újsághirdetésként (nálunk volt olyan, hogy ingyen betettek hirdetéseket, ha ingyen kínálsz valamit, nem tudom, létezik-e ilyen még egyáltalán..)

Sok sikert Neked, és remélem sikerül a cicáknak gazdit találni. Nagyon rendes vagy, hogy a gondjukat próbálod viselni egy ideig.

2013. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az ötleteket és a jókívánságot! A neten biztosan fogom majd a cicákat "terjeszteni".
2013. aug. 20. 15:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindegy azt mondtad nem a pénz a gond, akkor majd előbb utóbb úgyis megunod a pancsikálást és veszel rendes macskaeledelt! De szerintem a zsír az elég erős egy állatnak,oda lesz a pocija! Kár hogy nem tartod meg őket! Az anyát sem tudod befogadni? Mert érdemes lenne ivartalaníttatni akkor!
2013. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Konzervet azért nem adok a macseknak, mert több háziállatom daganatos betegségben pusztult el korábban és az állatorvos azt mondta, hogy az olyan bolti műkaják miatt lettek betegek. 100%, hogy nem fogok venni konzervet vagy száraz tápot. Biztosan vannak olyan macskaeledelek is, amelyek nem tartalmaznak ízfokozókat, tartósítószereket, adalékanyagokat, de a Magyarországon kaphatókban én nem bízom.

Mostanában sokat olvastam ebben a témában. A macska húsevő, ragadozó. Pár nappal ezelőtt a Tescoban megnéztem a Whis... márkájú "eledel" összetevőit. A hústartalma 4%, tehát elenyésző, viszont tele van olyan anyagokkal, amelyek fogyasztása hosszú távon nem kívánt betegségeket eredményez.


Az anya macsek nagyon jó vadász és van lehetősége arra, hogy egerésszen a környéken. (Egy kis faluban élek most.)

Amíg szoptat, szerintem addig fogja kérni, hogy én is adjak neki enni, de amúgy jár vadászni. Erről nem akarom leszoktatni, mivel a macskának az egér a természetes tápláléka. Akkor tud a legegészségesebb lenni, ha egeret eszik (a taurinhoz is így jut hozzá).

Kicsit csökkentem akkor a macseknak adott zsír mennyiségét. Natúr rizst nem eszi meg ez a macsek, csak egy kis zsírral, eddig úgy vettem észre. Illetve, ha zöldborsós rizs volt, azt is szerette, csak lehet, hogy az sem egészséges a számára.


Az anya macsekkal kapcsolatban nincs olyan, hogy megtartom vagy nem. Ő egy természetben élő állat, ő döntött úgy, hogy néha beugrik hozzánk.

De ha elköltöznénk és nem kertes házba mennénk, akkor oda kétlem, hogy magammal vinném, mivel ez az állat a szabadban nőtt fel, rengeteget mászkál, nem tudom, hogy viselné ennek hiányát.

2013. aug. 21. 11:15
 8/13 Platypus ***** válasza:

Ha a hirdetésben hangsúlyozod, hogy kóbor macskák szegődtek hozzátok, és nem te szaporítottad nemtörődömség miatt a macskákat, akkor sokkal jobb eséllyel találsz nekik gazdát. Most macskaszezon van, tele az internet-és az összes menhely - a háznál született, de mégsem kívánt kismacskákkal. Ivartalanítani minek, de a kiscica már nem maradhat, ez a hozzáállás a tipikus. Ha kihangsúlyozod, hogy a te eseted nem ilyen, akkor szívesebben segítenek neked az állatvédők. Így sem lesz egyszerű. Készíts róluk minél több képet, és rakd tele velük az összes létező közösségi és hirdetős oldalt.


A macska húsevő, ezen sajnos nem lehet változtatni. A mezei tápok nem húsból vannak, ez is tény. De ha meg akarod tartani akármelyik macskát, akkor meg kell barátkoznod vele, hogy állati fehérjét kell enniük. És a legolcsóbb jó megoldás, ha olcsó húsféléket veszel neki, pl. csirkeszívet.

2013. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia Platypus! Köszi, hogy írtál és értékelem a tanácsaidat, tetszik a meglátásod. Bizony, "szezon" van, de remélem a legjobbakat. Egyetértek veled abban, hogy az egyik legjobb, ami a boltban a macsek számára kapható étel, az a csirke belsőség. Akkor szerinted próbáljak meg mégis menhelyhez (is) fordulni, azon kívül, hogy a neten reklámozom majd a cicákat?
2013. aug. 21. 15:39
 10/13 Platypus ***** válasza:
Vannak olyan állatvédő csoportok, akik kóbor macskák ivartalanításával foglalkoznak. Ha sikerül befogni az anyát, akkor ebben talán tudnak segíteni. Ivartalanítás után meg visszaengedhető oda, ahol eddig élt, épp csak jövőre nem fog még egy szakajtó picit gyártani.
2013. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!