Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a makacsság egyenlő az okossággal?

Figyelt kérdés

Előbb találtam egy ilyen kérdést, hogy a kutya vagy a macska az okosabb, és ahol azt írták, hogy a kutya, 10%-alatti pontozás, ahol azt hogy a macska 100%.


Ebből több minden is kiderül. A macskaimádók lepontoznak mindenkit, aki nem a macskálra szavaz, a kutyások nem. De ez csak az emberek..


Egyébként tényleg egyértelműen a kutya okosabb, és értelmesebb.


A macskások azt hozták fel, hogy a macskát nem lehet irányítani, önálló személyisége van, nem lehet betörni, ezért okosabb. Én nem is értem, ezt hogy gondolják komolyan, mert ez mind arra utal, hogy ostoba állat, nem arra hogy okos. Ez teszi butává a macskákat, a jellemük. Tapasztaltam már én is, alattomos egy állat, az embert szolgának tartja szerintem, a macska gazdik meg önként belemennek ebbe.


Tudományosan lehet több idegsejtje van a macskának, de nem ér vele semmit, mert a kutya sokkal alkalmazkodóbb. Nálam például éhendögölne egy macska. Míg a kutyával közös nevezőre jutnék, a macskának nem adnék enni, csak azért, hogy utána ugyanúgy viselkedjen mint előtte. Ezért butább ez az állat, a jelleme miatt.



2013. aug. 23. 11:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Át lehet vetíteni ezt emberekre is. Melyik az okosabb? A macska-ember olyan lenne, aki szembe megy az árral, és mindenkit kihasznál, a kutya-ember pedig csapatban dolgozna. Melyik haladna?
2013. aug. 23. 12:04
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%

Te is pontosan ugyanabban a tévedésben leledzel. A jellem és az intelligencia nagyon nem egyenlő.

Ha egy macska makacs és nem befolyásolható, az nem azt jelenti hogy hülye(azt sem hogy okos),hanem hogy ez a faj az önálló problémamegoldást részesíti előnyben. Ha egy kutya engedelmeskedik az embernek, azt nem a nagy esze miatt teszi, hanem mert ez a faj a domináns/alárendelt kapcsolatok stratégiáját követi. Na most ha van két kutya, az egyik csettintésre pitizik, a másik meg magasról tesz a behívásra is, az nem jelenti azt, hogy az első kutya okosabb. Lehet, hogy a második a sokkal tanulékonyabb, mert pontosan tudja, hogy következmények nélkül ignorálhatja a gazdáját. Az én macskám jelzésre ugrik, felágaskodik, körbefordul. A szomszédé semmit sem tud. Pedig lehet hogy az az okosabb állat, csak soha senki nem tanította semmire. Összességében én is a kutyákat tartom kilóra okosabb állatoknak, de az okoknak köze nincs ahhoz, hogy melyik a makacs és melyik az alkalmazkodó állat.

2013. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy h melyik okos, melyik nem? Nekem kutyám van, vagyis inkább egy majom, akaratos, szófogadatlan, és antiszoc. Lesz*rja ha hívom, főleg ha érdekli valami, és az istenért sem lehet rá megtanítani.De ezen kívül rohadt aranyos, bújós, és kedves kutya, és szerencsére még szép is.Imádjuk. Nagyon.Vele is alszom.

Igazából nem jó semmire,mert nem hallgat a szóra, és fél a többi kutyától ezért a bulldognak is nekimegy azzal a 3 és fél kilójával.


Viszont érti h mit mondasz.Mondom,neki hogy "éhes vagy?" Már forog a feje, de ha megkérdezem, h "husit?(konzerv) vagy sonkát" már nagyban jönne oda. A sonkáját a spar-os csomagolásról megismeri meg ilyenek.

Mag ha kéreztem h "hol van xy" akk körbemegy a lakásban és mindenhol azt keresi. Mondom neki, h "sietek", mikor megyek el, és szépen visszaballag az ágyba. Az ilyeneket megérti.

Szerintem a kutya okos, de a mienket nem érdekli annyira amit mondunk h meg is csinálja. Ilyen , és nem tudunk vele mit csinálni.


Macskákról nincs véleményem, de szerintem nem lehet annyira okos, ha egy kutyát fajtársnak néz.

2013. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem értem az ilyen vitákat.A macskások azt mondják,hogy a macska okosabb a kutyások meg evidens,hogy a kutyákat tartják okosabbnak.A két faj ég és föld.

Ez olyan mint az embereknél..vannak mindenhol okosak és buták.

Van kutyám is macskám is és a macskám okosabb mint a kutyám.

Ez csupán az összhangról szól,vagy összeszokott a páros vagy nem,vagy szeretik egymást és mindent megtesznek egymásért vagy nem.

Egy macskánál kikell érdemelni a bizalmat,tenni kell érte míg a kutyáknál valahogy kitudja mért az egész egyértelmű,hogy ők "szolga"lelkűek.

2013. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg az okosság és a betanítás nálad a fő szempont, válassz gyereket vagy majmot.

Ez olyan idióta kérdés, minek kell összehasonlítani a macskát a kutyával? A törpehörit miért nem szokták a nyúllal?

És miért kell lenézni egyetlen egy állatot is? Ezek mind annyira csodálatosak és az adott körülményekhez 100%-osan alkalmazkodtak. Egy macskának nincs szüksége arra, hogy jól tudjon kommunikálni, mert elsősorban magányos vadász. A szociális képességei is gyengébbek.

Meg hogy jön ahhoz az ember, hogy az állatok okosságát emberi szempontból mérje fel? A macskák és kutyák is igen jó problémamegoldók. De ha én csinálok valami érdekes feladatot a macskámnak, nem biztos, hogy magától megoldja, nekem kell neki megmutatni, de bármi más, ami természetesen leledzik a lakásomban, azt simán megoldja!

Nekem az a tapasztalatom a macskáimmal, hogy ugyanolyan érzékenyen reagálnak a hangulatváltozásaimra, mint a kutyám. Csak a cica nehezebben fejezi ki magát, tehát ő farokcsóválás helyett lassan pislogva néz rám, és egyszer sem pisilte össze magát, mint a tacsi kiskorában, de ugyanúgy vár az ajtóban, amikor jövök. Enni nem én adok neki.

A szolgaság szerintem abban az esetben áll fent a gazdi részéről, amikor a macska ránő a fejére. Igen, kitapintják, hogy mire érzékeny a gazdi, és ha olyan jelleme van a gazdának, tényleg képesek azt szolgasorba taszítani. Ez a viselkedés nem elítélendő, a vadonban tök jól jönne. Szóval az ilyen macska nem egy esetben agresszív, karmol, harap, nyávog, zaklatja a gazdikat alvás közben, nem hagyja őket enni, állandóan kunyerál, mert reméli, hogy minden miaura ugrik valaki. De nekem egyik macskám sem volt eddig ilyen, tehát ki merem mondani, hogy mi inkább együtt élünk, de én vagyok a dominánsabb, mert mindig az van, amit én akarok, tőlem soha nem könyörgött ki semmit a macska.

Azt is rühellem, hogy mikért kell lenézni azokat, akik macskát tartanak. Mert jó nekik, azért! Fogom a fejemet, amikor egy pasi megkérdezi, hogy ciki-e macskát tartani. Miért lenne? Valakinek egy csendes jószág kell, amit viszonylag olcsó tartani, tiszta, vicces, játékos, másvalakinek meg olyan kell, hogy falkavezér legyen valahol meg mondjuk tudjanak együtt futkározni a parkban. Hol ebben a probléma?

2013. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Hülyeséget beszélsz.


Nem lehet normálisan összehasonlítani, de tudósok is már próbálták, nézz utána, a macska intelligensebb. Okos az ember, az állat nem okos, hanem intelligens.


A kutya egy falkaállat, akinek vezér kell. Egy kutyát ha kidobsz, meghal. Nem fog vadászni, maximum kukázik. De egy idő után meghal. Nulla önállósága van, az emberre, a vezérére van szorulva.


Egy macskát ha kidobsz, vadászik, tehát életben marad. Nincsen szüksége vezérre, tehát egy önálló állat, aki fenntartja magát. Alkalmazkodik a körülményekhez.


Egyébként kutyám is és macskám is van, aktívan válaszolgatok mindkét kategóriában, és ezért is tudom, hogy hülyeséget beszélsz. Mindenki lepontoz mindenkit, a kutyások is. Amúgy is, kit érdekel a pontozás?...


Az én macskám visszahozza a labdát, külön alomba pisil és kakil, és ha azt mondom bang-bang akkor úgy csinál mintha meghalna. Elárulom neked, hogy sokkal egyszerűbb volt megtanítani neki, mint a kutyának. Mindkettőt nevelni kell. De míg a kutya 10 perc után megunja, és elfárad, a macska érdeklődve figyel. Mindkettőt nagyon szeretem, volt már több kutyám és macskám is, de határozottan állítom, hogy a macska intelligensebb állat.


Egyébként egy kicsit félrehallucinálsz dolgokat, mert egy állat nem alattomos, nem gondolkozik, nem ostoba. Egy állat érez, ragaszkodik, de semmiképp sem gondolkozik. A szolgának tartás, nem egy érzés, hanem egy gondolatmenet. Ami egyébként neked sem megy, sőt, ritka egy primitív ember vagy. De nem probléma, ez a te szegénységi bizonyítványod, nem a miénk. Vannak ilyenek is mint te. Sajnos. Ezért élünk ilyen ostoba világban. Ostoba. Ez egy emberi tulajdonság. Vágod? Leírjam még húszféleképpen, vagy megértetted?


Pontozz le nyugodtan, nem érdekel:)

2013. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sippara ***** válasza:

"Egy kutyát ha kidobsz, meghal. Nem fog vadászni, maximum kukázik. De egy idő után meghal. Nulla önállósága van, az emberre, a vezérére van szorulva."


Erről szóljál már a kutyáknak is légyszíves :D

2013. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!