Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Májbeteg cicának adhatok főtt...

Májbeteg cicának adhatok főtt húst?

Figyelt kérdés

Cicám nagyon nagyon beteg, már egy hete infúziókon él, nem akar enni. Először kapott száraz gyógytápot, nem kérte. Aztán vettem neki nedveset, abból egy egészen kicsit eszik, de tényleg csak néhány falatot, egy nap max egy doboz negyedét.

Ellenben az én kajámat rendszeresen le akarja rabolni. A minap konkrétan morogva-fújva elrabolt a tányéromból egy szelet sült húst és felfalta. Viszont a táphoz még mindig nem hajlandó hozzányúlni. Ezért gondoltam, hogy etetném valami mással, de a doki azt mondta ne adjak neki húst. Viszont így meg konkrétan sorvad el a cica. :(

Ti mit tennétek a helyemben? Etetnétek mégis csak hússal?


2013. aug. 29. 21:00
 1/9 barbara tóth ***** válasza:
0%
Szerintem ne adj neki húst.Ha pedig már nagyon rosszul van akkor jobb ha elaltatjátok.Neki úgy jobb lesz.Sajnálom.Nekem is most beteg a cicám.tutdsz segíteni?a hátán 2 vérző folt van.Ha tudod mi a baja akkor irj.Nagyon sajnálom
2013. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Annyira még nem néz ki rosszul a cica, hogy elaltassam. Érdeklődő, kedves, bújik, dorombol, jön-megy a lakásban. A rendelőben még mindig 3 ember kell hozzá, hogy lefogják, nagyon küzd. Szóval itt még nem tartunk.
2013. szept. 2. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem főtt csirkemellet nyugodtan. Az abszolút kímélő étrend. Ha azt megeszi, örülj neki, ha eszik. Egyébként, ha nem vagy biztos a dologban kérdezd meg az állatorvost.
2013. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg másik állatorvost is, ha teheted. Én deguval jártam úgy, hogy miután hosszú betegeskedés után meghalt szegény, akkor derült ki, hogy a doki végig rosszul kezelte. Azóta is bánom, hogy nem vittem el más orvoshoz is. Egy próbát megér.
2013. szept. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vittem már másik orvoshoz. Azt mondta, hogy még meg lehet nézni ezt meg azt, de a kezelés akkor is ugyan az lenne, mert a leletei egyértelműek. Max az derülne ki, hogy értelmetlen a kezelés.
2013. szept. 3. 08:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni pontosan, hogy mi a baja a cicád májának, mert több dolog okozhatja a máj megbetegedését. Általában ettől függ a terápia is.

Pl. hogy krónikus vagy akut, hogy anyagcserebetegség váltotta ki vagy pl. mérgezés okozta stb. A gyógyulásra (vagy szinten tartásra) is csak akkor van esély, ha a májbetegség oka ismert.

Általánosságban érvényes, hogy inkább egy nap többször kis adagokban egyen, az is kíméli a májat. Fontos lenne, hogy ne éhezzen soha. Van májbetegség, ahol az étel fehérjetartalmát minimálisra kell csökkenteni, így pl. húst sem ehet, vagy max. nagyon nagyon pici darabkát (azt is főzve hogy könnyen emészthető legyen), mert a fehérjéből méreganyagok képződnek a gyomrában. Vannak speciális krémek is táplálásra, amik magas energia- és vitamintartalommal rendelkeznek, nevet nem tudok mondani de talán az állatorvos tud ajánlani ilyet. Azt úgy tudom könnyebben meg lehet etetni velük.

Nekem nem volt májbeteg macskám, de barátnőmnek igen (sajnos már nem tudok tőle részleteket kérdezni), csak amire emlékszem, azt írom.


Találtam két oldalt, ahol erről írnak, nem tudom láttad-e, sajnos nem elég részletesen, de talán valamit segít.

- [link]

- [link]

2013. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a dokit, azt mondta egy nagyon kicsi főtt húst adhatok neki, összekeverve a nedves gyógytáppal, de ne vigyem túlzásba. Ezt így eleszegeti. Nem túl sok, de legalább valami.
2013. szept. 3. 11:50
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok!


Engem is ez érdekelne, mit ehet a cicám, mert most nagyon beteg. Sajnos a betegsége összetett: egy pajzsmirigy megbetegedés áll a májprobléma hátterében, amire a legutóbbi állatorvosi látogatás során még "rásegítettek" egy kis túlgyógyszerezéssel. Érdekes volt azt olvasnom, hogy a májbeteg cica ne egyen fehérjét: nekem az orvos konkrétan azt mondta, hogy natúr csirkemellet, laktózmentes tejet kapjon, hogy ne sorvadjon el, a fehérjeháztartása ne omoljon össze. Konkréten ő naponta max. három-négy falat konzervhúst és natúr sertésparizert (fél szelet) hajlandó megenni, egy hete szó szerint rakom a szájába az ételt. Sajnos a gyógypasztát kiköpi (minden macska elfogadja??), így maximum tejben tudom neki beadni. Tojást, sajtot ilyesmit adhatok-e neki, mert ellentétben az egyik korábban olvasott hozzászólással, ő már nagyon rossz állapotban van, az állatorvosi kezelés után négy napig úgy feküdt, hogy azt sem tudtam, velem marad-e. Viszont elkezdett felépülni, jön-megy, igaz, kevese, de nagyon gyenge még. Hálás lennék tippekért...

2014. nov. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LostSilverBook válasza:
Azt olvastam, hogy zsírosat ilyenkor nem szabad neki adni. Kérdéses éppen ezért, hogy a főtt hús vajon menyire zsíros... Nekem a tojást javasolták (gazdag fehérje pótlásra) és az abszolút zsírszegény ételeket. És hogy a vizet erőltessük rá a cicára, hogy igyon minél többet, vagy ha finom erőszakkal nem megy, akkor speciális sóoldatos infúzió... :-/
2016. dec. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!