Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a Royal...

Mi a véleményetek a Royal Canin FHN Kitten Sterilised tápról? Ha RC-t választok maradhat a Whiskas alutasakos, vagy válasszak mást kicsit jobb minőségben? (aluból nem tudom megvenni a prémiumot, az már nagyon sokba kerül)

Figyelt kérdés
Tényleg érdemes ivartalanított macskáknak adni? Vagy jó lesz a 4-12hónapos korig sima junior táp?(Royal Canin FHN Kitten 36) Most állok táp váltás előtt, eddig Whiskast kapott tasakosat, már nem eszi meg a juniort mert aszpikos, neki a felnőtt kéne ami szószos, a szárazat sosem ette meg belőle! egy 300g os csomag alig fogyott! Rájöttem hogy nem használja a fogait így, és ez nem jó! A másik meg, folyton éhes, hízott is eleget, és hát gondoltam ha már alutasakosból nem kaphat prémiumot akkor legalább szárazból legyen meg a magas húsértékű!! Vettem ezt a Hills tápot, de látom hogy a Royal Canin sem sokkal drágább! Mint mondtam nem eszik sok szárazat még kölyök, 4-5 hónapos, tehát még 2-2,5 alutasakos elmegy neki egy nap, de szárazat abszolút! Etethetem úgy, hogy reggel és este 1-1 alu, a többi meg száraz? Melyik nedves táppal etessem, ha Royal Canint veszek neki? És ha nem eszi meg napközben a szárazat? Annyira tudom sajnálni!!! Normális válaszokat várok! Ítélkezők (fúj miért adsz whiskast,stb) kíméljenek kérem!

#száraz #RC #Royal Canin #prémium #alutasakos #Royal Canin FHN Kitten 36
2013. aug. 30. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A royal nem jó vegyél mást.
2013. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
miért nem jó? azt hallottam jó!
2013. aug. 30. 09:12
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem jó, mert csak kb. 23-24% a hústartalma, és az sem friss hús, hanem húspor. Emellett kukoricát és egy halom oda nem illő dolgot tesznek belé, amire a macskának semmi szüksége. És még drága is, mert megfizeted a reklámozást és hogy neves cégtől veszed.

Ugyanebben az árkategóriában sokkal jobban jársz az Acana vagy az Orijen tápokkal, Acana 65%, Orijen 70% friss hús. Ezeknél jobb száraztápot nem találsz.

2013. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az orijen-ben csirkehúsliszt és pulykahúsliszt van.

az acana-ban meg bárányhúsliszt lazachúsliszt van.

A royal canin-nak nem találom az összetételét!


[link] ez milyen??


[link] én ezt vettem most neki, ezt eszi, szerintem jó.maradjak ennél??

2013. aug. 30. 11:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Royal Canin Kitten Sterilized összetétele: (friss hús meg sincs említve, viszont van benne kukorica, rizs, és egy csomó olaj)


ÖSSZETÉTEL: dehidratált baromfifehérje, növényi rostok, rizs, növényi fehérje kivonat*, kukorica, kukoricaglutén, állati zsiradékok, hidrolizált állati fehérjék, cukorrépapép, ásványi sók, szójaolaj, élesztők, halolaj, Psyllium maghéj és mag, frukto-oligoszacharidok, élesztő-hidrolizátum (mannán-oligoszacharidok forrása), bársonyvirág kivonat (lutein forrás). ADALÉKANYAGOK (kilogrammonként): Tápértékkel rendelkező adalékanyagok: A vitamin: 20300 NE, D3 vitamin: 700 NE, E1 (Vas): 43 mg, E2 (Jód): 4,3 mg, E4 (Réz): 8 mg, E5 (Mangán): 56 mg, E6 (Cink): 167 mg, E8 (Szelén): 0,08 mg - Tartósítószerek - Antioxidánsok. ANALITIKAI ÖSSZETEVŐK: Nyersfehérje: 34% - Nyersolajok és -zsírok: 12% - Nyershamu: 7,6% - Nyersrost: 9,8% - Kilogrammonként: Kalcium: 10 g - Foszfor: 9,5 g. *L.I.P.: kitűnően emészthető, válogatott fehérje.


Applaws Kitten Chicken összetétele:


Összetétel: szárított csirkehús (min. 58%), burgonya (min. 10%), friss csirkehús (min. 9%), szárnyas olaj (min. 7%), szárnyas húslé (min. 3%), cukorrépa pép (min. 3%), tojáspor (min. 3%), cellulóz (növényi rost) (min. 1%), lazac olaj (min. 2.6%), szárított sörélesztő, áfonya kivonat, jukka kivonat, citrus kivonat, rozmaring kivonat.


Ez a második nekem egész jónak tűnik, de még nem próbáltam.

2013. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már megkaptam a választ mástól, köszönöm! Ha valakit érdekel a Royal Canint választom mert fel van fújva ez az egész hús sztori és megy a mutogatás a másikra meg a köpködés! Macska és kutyatenyésztők is ezt adják az állatoknak, superpremium táp!
2013. aug. 30. 13:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Nos, a te döntésed. Én csak és kizárólag gabonamentes tápot veszek a macskáimnak, de ettől függetlenül nem azt mondtam, hogy a Royal Canin egy szinten van a szupermarketes olcsó tápokkal...
2013. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, nyilván prémium táp mert akkor nem vennék ennyien és nem ajánlanák ennyien!
2013. aug. 30. 22:14
 9/10 anonim válasza:

En RC-vel etetem a cicam, es emelle whiskas alutasakot kap. Tervezek atterni az orijenre, csak nalunk meg sehol nem talaltam, nagy kiszerelesben meg meg egyelore nem tudom megrendelni.

En egesz napra teszek ki a cicanak szarazat, illetve reggel-este adok neki egy-egy alut, aminek kb a harmadat eszi meg, a tobbit a kutyanak hagyja:D

Nagyon szep, egeszseges kandurom van, gyonyoru a szore, szoval nem gondolom, hogy rossz etrend lenne.

Persze ha megengedhetnem magamnak, es nem lenne ilyen valogatos a cicam teljesen mas etrendet alakitanek ki neki, de sajnos o a hust egyaltalan nem eszi meg, ha izesitve van, ha nincs. Probaltam egyszer valami jobb minosegu alut, azt meg nem ette meg. Szoval nala a whiskas a befuto, pedig en utalom, alig van benne hus, meg valahogy nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb. De termeszetesen nem is a legrosszabb, szoval nyugodtan adhatod ezt a cicadnak:)


Meg annyit, hogy nagyon fura, hogy ilyen sok alutasakos elfogy nalad? Az enyem 6kilo, jol megtermett cicus, de mint irtam, egy alutasak harmada fogy el reggel, es ugyanennyi este.

2013. szept. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Előző! Köszönöm válaszodat! Mivel még kicsi, ezért többször adok neki, és elvileg az etetési útmutatón(tudom sokan írják hogy azt ne nézzem) is így van írva! De már elég volt, most fogok áttérni arra én is hogy 1-1 alutasakos reggel-este! Szörnyű lesz, már látom előre, mivel mint mondtam nem eszi a szárazat! Most megvettem a Royal Canin-t és alig eszi, ha meg eszi akkor meg meg sem rágja! Még nem jöttek ki a rendes fogai (azt hiszem) de ha kijön neki és nem eszik szárazat nem sok marad meg neki! Úgyhogy mivel 3 kg (ami ebben a hónapos korban állítólag teljesen normális) és fogatlan lesz, ezért vissza akarom fogni az alutasakosat és több szárazat akarok belétraktálni! :)
2013. szept. 2. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!