Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtunk egy 4-5 hetes...

Találtunk egy 4-5 hetes kiscicát. Mire figyeljünk oda?

Figyelt kérdés

A cica idö elött lett elválasztva az anyjától. Mi az utcán találtuk de látszik hogy nincs még 2 hónapos. èn olyan 4-5 hetesre tippelem.... Szeme kék, szilárd táplalékot elfogad és eszi is, de keresi még a mama cicjét, szopni szeretne.


Cicatej jó neki? milyen gyakran etessük illetve mire figyeljünk oda?



2013. aug. 30. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

4 hetesen még adhatsz neki laktózmentes, cicáknak való tejet, mellé már mehet pépes junior táp. Ha már a szárazat is megeszi, el lehet hagyni a tejet, nincs rá szüksége, viszont víz legyen mindíg előtte.

Persze, hogy keresi a mamit, hisz még picurka, sokat törődjetek vele, ilyen fiatalon általában még nagyon bújósak, ha nem veletek alszik, akkor az alvóhelyére tegyetek be valami szőrös plüss figurát és puha takarót, amihez hozzábújhat.

Az alomhasználatot már meg tudja tanulni, ha megmutatjátok neki.

2013. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hallottam arról hogy nedves ronggyal kell a feneküket maszírozni hogy beinduljon az emésztés. Ezt milyen gyakran kéne megcsinálnunk? Nem nálam van a cica, én ma megyek hozzá. Egyik barátnömnek segítek és ö azt mondta hogy tegnap este óta csak pisilt. Ami engem aggaszt.
2013. aug. 30. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, evés után kell finoman masszírozni a pociját. Ha már van 5 hetes és önállóan tud vécézni, akkor erre már nincs lesz szükség.
2013. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia

Nekünk most is van kiscicánk, és szerintem tehéntejet is adhatsz neki.

Jó hogyha a szeménél és a fülét langyos vizes vagy kamillás vattával megtörölgeted h ne legyen koszos(pl a szeme ne legyen csipás vagy bármilyen koszos)

2013. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2013. aug. 30. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!